Twój koszyk jest pusty

Jaki prezent na I Komunię Świetą w 2023? TOP 10 pomysłów od Aleupominek

2023-03-09
Jaki prezent na I Komunię Świetą w 2023? TOP 10 pomysłów od Aleupominek

Prezent na komunię - tradycyjny medalik lub krzyżyk ze złota

Podarowanie tradycyjnego srebrnego medalika lub krzyżyka ze złota jest popularnym wyborem na prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Taki upominek często ma charakter religijny i symbolizuje duchowe znaczenie tego wydarzenia. Złoty medalik lub krzyżyk to także wartościowy przedmiot, który może być noszony przez długi czas i przypominać o uroczystości komunijnej. Ponadto, taki prezent jest często dziedziczony z pokolenia na pokolenie, co dodaje mu jeszcze większej wartości sentymentalnej.

 Warto podkreślić, że personalizowany prezent komunijny ze złota, pięknie opakowany w pudełko z dedykacją to wydatek rzędu kilkuset złotych, dlatego doskonale nadaje się do wręczenia w charakterze podarku na Pierwszą Komunię Świętą przez chrzestnych czy najbliższą rodzinę.

Srebrne medaliki i krzyżyki - tańsze lecz piękne prezenty komunijne

Srebrny medalik lub krzyżyk jest mniej kosztowny niż ten wykonany ze złota, co oznacza, że jest bardziej przystępny cenowo dla wielu ludzi. Jednocześnie srebro jest trwałym metalem, co oznacza, że taki prezent będzie mógł być noszony przez długi czas. Piękny połysk, który przyciąga uwagę, sprawia, że srebrny medalik lub krzyżyk jest efektowną ozdobą.

Taki wybór jest doskonały dla gości, którzy nie są chrzestnymi i nie należą do kręgu najbliższej rodziny. W Aleupominek można spersonalizować medalik lub krzyżyk i wybrać piękne opakowanie, co razem sprawi, że srebrna zawieszka będzie stanowić niedrogi, ale wyjątkowy prezent.

Biżuteria - kolczyki dla dziewczynki

Srebrne kolczyki nie są oczywiście uniwersalnym prezentem dla dziecka komunijnego - jeśli jednak do Komunii przystępuje dziewczynka, mogą sprawdzić się doskonale. Złote kolczyki dla dziewczynki stanowią dość spory wydatek, jednak w Aleupominek można nabyć również kolczyki srebrne, które stanowią już stosunkowo niedrogi prezent.

Bransoletka lub markowe pióro - mniej konwencjonalne prezenty na Komunię

Jeśli poszukujesz drogiego prezentu, który jednocześnie nie będzie się kojarzył jednoznacznie z Komunią Świętą, w Aleupominek nabędziesz, poza złotymi kolczykami, również złote bransoletki. Jeśli dziecko przystępujące do Komunii jest chłopcem, doskonale może sprawdzić się zestaw markowych piór (wiecznego i kulkowego) z odpowiedną dedykacją.

Efektowne pamiątki komunijne - albumy na zdjęcia

 Klasyczny album na zdjęcia to dobry prezent komunijny. Pozwala zachować wspomnienia z ważnego wydarzenia, jakim jest Pierwsza Komunia Święta, a także cieszy przez lata, ponieważ zdjęcia będą przechowywane w nim w bezpieczny i uporządkowany sposób. Album na zdjęcia to prezent, który może być spersonalizowany poprzez wybór odpowiedniego motywu, koloru lub zdobienia. Aleupominek proponuje dalej idącą personalizację – zdjęcie oraz napis na tytułowej stronie.

Taki album może być również używany jako dekoracja w domu – ustawiony na półce przypomni o uroczystości komunijnej.

Srebrny obrazek - pamiątka dla dziewczynki i chłopca

Popularne wśród prezentów na Komunię są również srebrne obrazki na drewnie. Mogą mieć różny kształt - najbardziej popularne są prostokątne, ale bywają także owalne, w kształcie serca czy o innej formie. W Aleupominek można je spersonalizować, dodając imię dziecka komunijnego, a także datę upamiętniającą to ważne wydarzenie.

Duży obraz komunijny lub Biblia dla każdego dziecka

Duży obraz komunijny to prezent o charakterze religijnym, który można zawiesić w pokoju po uroczystości. W Aleupominek można nabyć obraz ze zindywidualizowaną dedykacją i zdjęciem dziecka. Alternatywą dla takiej pamiątki może być Pismo Święte klasyczne lub ilustrowane.

Efektowne ramki do zdjęć z dedykacją

Zamawiając prezent na Komunię warto zastanowić się nad ramką do zdjęć. Jest to prezent uniwersalny i zawsze przydatny. W Aleupominek można taką ramkę zindywidualizować, uzupełniając o odpowiedni grawer. Można też umieścić w niej zdjęcie dziecka, albo ładną (np. odręczną) dedykację.

Skarbonka na Komunię dla chłopca i dziewczynki

Ciekawą opcją, z której ucieszy się z pewnością każde dziecko jest skarbonka w formie drewnianego pudełka z przezroczystą szybką frontową. W Aleupominek taką skarbonkę można uzupełnić zindywidualizowaną dedykacją, oraz oczywiście choćby niewielką kwotą, na szczęśliwy początek dalszego oszczędzania.

Taki prezent komunijny daje darczyńcy spore możliwości i nadaje się nie tylko dla dalszej rodziny, ale również dla chrzestnych, którzy chcą swojemu chrześniakowi przekazać po prostu określoną kwotę pieniędzy. Wówczas skarbonka zastępuje konwencjonalną kopertę.

Symboliczne drobiazgi - zakładki do książki

Ciekawym pomysłem może być obdarowanie dziecka komunijnego trwałą zakładką do książki wykonaną z metalu. Takie metalowe zakładki stanowią alternatywę dla droższych odpowiedników ze srebra. Zarówno metalowe, jak i srebrne zakładki, można w Aleupominek zamówić z grawerem, co uczyni je doskonałymi pamiątkami na Pierwszą Komunię Świętą.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel