Twój koszyk jest pusty

Prezent na roczek dla dziewczynki

2022-10-10
 Prezent na roczek dla dziewczynki

O czym pamiętać wybierając prezent na roczek dla dziewczynki?

Prezenty na roczek powinny sprawić radość i dziecku i ucieszyć rodziców. Muszą być bezpieczne, przemyślane i dopasowane do potrzeb. Na szczęście pięknych i przydatnych prezentów dla dziewczynki nie brakuje. Możesz wybrać zabawkę, książkę, akcesoria dziecięce, pamiątkowe podarunki. Aby jednak wybrać idealny prezent na roczek, musisz na świat spojrzeć oczami dziecka.

Jaka powinna być zabawka na roczek dla dziewczynki?

Roczne dziecko dopiero odkrywa otaczającą go rzeczywistość. Uwielbia badać ją wszystkimi zmysłami, co niestety nie zawsze jest dla niego bezpieczne. Zabawki z małymi, wystającymi elementami będą dla malucha stanowić ogromne zagrożenie. To, dlatego małego jubilata musisz obdarować zabawką bezpieczną – tą, która przeszła wszystkie testy i posiada certyfikaty uznawane przez Unię Europejską.

 Zgodnie z jej przepisami na produktach dla najmłodszych powinny znaleźć się takie informacje jak: adres producenta, klasyfikacja wiekowa, numer serii lub model oraz ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa. Każda zabawka sprzedawana w Unii powinna:

  • posiadać oznaczenie CE i Fair Trade,
  • przedmioty drewniane znak FSC, oznaczający zrównoważoną i ekologiczną produkcję, z mniejszą ilością środków

chemicznych,

  • tekstylne prezenty dla rocznej dziewczynki muszą być oznaczone międzynarodowym znakiem STANDARD 100 by OEKO-TEX.

 Gdzie szukać inspiracji szukając prezentu dla rocznego dziecka?

Wybierając prezenty na pierwsze urodziny, zwróć uwagę nie tylko na bezpieczeństwo, ale także na to, co mówią rodzice. Oni najlepiej znają malca, a przez to wiedzą, czym aktualnie jest zainteresowany, na jakim etapie rozwoju się znajduje, co go fascynuje. Małe dziewczynki mogą uwielbiać zarówno biedronki, jak i pociągi.

Rodziców o radę warto też spytać, jeśli chcesz kupić prezent z serii tych praktycznych. Podpowiedzą oni, jakie łóżeczko turystyczne lub parasol do wózka im się przyda, lub zasugerują, że najlepszy prezent to ten na kolejne lata np. akcje, obligacje, lokaty, sztabka złota.

 Prezenty dla chłopców i dziewczynek – czym się od siebie różnią?

Dziecko w wieku dwunastu miesięcy nie odczuwa jeszcze przynależności do płci. Na roczek małej dziewczynce nie musisz więc wręczać lalki, a chłopcu samochodu strażackiego. Z tego też powodu, jeśli upominku szukasz wśród zabawek, bez problemu znajdziesz uniwersalny prezent, który  możesz wręczyć i dziewczynce, i chłopcu. Upominek nieprzypisany do płci kupisz też, gdy zamiast zabawki chcesz podarować ubranka, praktyczne akcesoria typu łóżeczko turystyczne czy upominki na pamiątkę np. srebrne łyżeczki z grawerem.

Zabawki na roczek – jakie kupić?

Pierwszy pomysł na prezent, jaki przychodzi do głowy, są zabawki – uwielbia je każde dziecko bez względu na wiek. Dziewczynki na roczek zazwyczaj dostają zestawy z lalkami. Nie jest to jednak jedyny dobry prezent dla małej księżniczki.

 O wiele praktyczniejszym wyborem będą zabawki sensoryczne i edukacyjne, które pozwalają maluszkowi poznawać świat za pomocą wszystkich zmysłów. Świetny prezent na roczek stanowią m.in. zabawkowe instrumenty muzyczne, stolik edukacyjny, kostka edukacyjna, wszelkiego rodzaju jeździki, koniki na biegunach, klocki z drewna, sortery,

pluszowe piłki, zabawki do ciągnięcia, tzw. skoczki, puzzle, pojazdy, rowerek, pchacz.

Wszystkie te prezenty pozwolą zdobyć nowe umiejętności i wspomogą jego rozwój. Zabawki sensoryczne i rozwojowe przede wszystkim dbają o motorykę małych dzieci, pozwolą stawiać pierwsze kroki.  

Udany prezent na roczek dla dziewczynki to także elementy wyposażenia pokoju, które służą do zabawy. Roczne dzieci ucieszą maty edukacyjne i piankowe, huśtawka, lampka nocna w kształcie ulubionego zwierzątka, projektor wygrywający melodie, namiot tipi, suchy basen z piłkami, tablica manipulacyjna, girlandy z imieniem maluszka.

Książeczki dla rocznych dzieci – jakie kupić?

Książki to dobry prezent dla każdego dziecka. Na roczek możesz podarować zarówno lektury dostosowane do wieku jubilatki, jak i te na tzw. przyszłość. Jeśli dziecko z prezentu ma korzystać od razu najlepiej wybrać te o zwierzątkach, wydające odgłosy, z ruchomymi częściami, wyrazami dźwiękonaśladowczymi. Pozwolą one lepiej poznać maluchowi otaczającą go rzeczywistość.

Dobrym pomysłem na prezent na roczek dla dziewczynki są też pięknie wydane baśnie i legendy czy książki opowiadające historie wielkich kobiet. Chociaż od razu dziecko samo ich nie przeczyta, to wraz z wiekiem będzie chętnie po nie sięgać. W taką książkę warto wpisać dedykację.

 Praktyczny prezent na roczek – wózek, sanki, a może lokata?

Rodzice chrzestni czy osoby bliskie rodzinie często decydują się na podarek niebędący misiem, lalką czy klockami. Wśród praktycznych upominków dla wnuka i wnuczki pojawia się więc łóżeczko turystyczne, wózek - spacerówka, fotelik rowerowy lub przyczepka do roweru, sanki, szczoteczka soniczna, fotelik samochodowy.

Te akcesoria są zazwyczaj bardziej kosztowne niż klasyczna zabawka. To, dlatego przed zakupem takiego prezentu musisz ustalić, czy będzie on przydatny rodzicom dziecka i czy danego akcesorium nie kupili już sami.  

 Przez dziadków również wybierane są praktyczne upominki, które dziecko może „zabrać” w dorosłość. Najczęściej na roczek decydują się oni wręczyć akcje, obligacje lub założyć osobne konto dla dziecka. Taki prezent ma zabezpieczyć wnuczka i zagwarantować mu dobry start w przyszłości. Oryginalny prezent w tej kategorii będzie sztabka złota.

Upominek dla dziecka na pamiątkę – co wybrać?

Na roczek wybrać możesz również prezenty na tzw. pamiątkę. Sentymentalne i personalizowane pozostaną z dzieckiem na lata i przyniosą wiele radości oraz uśmiech na twarzy. Prezenty na roczek, które będą przypominać dziecku to wyjątkowe wydarzenie to np. grawerowana biżuteria. Z okazji urodzin chrzestni lub dziadkowie mogą podarować wnuczce zawieszkę z jej imieniem i datą narodzenia, łańcuszek, bransoletkę.

 Pięknym podarunkiem dla maluchów są też srebrne grawerowane łyżeczki lub smoczki. Oprócz daty urodzin i imienia pojawić mogą się na nich sentencję i cytaty. W prezencie na pamiątkę podarować możesz też obraz na płótnie, fotoksiążkę.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel