Twój koszyk jest pusty

5 pomysłów na prezent na początek roku szkolnego

2019-09-02
5 pomysłów na prezent na początek roku szkolnego

Wybierając upominek dla dużego dziecka lub nastolatka, warto zastanowić się nad jego potrzebami związanymi z nauką w szkole. Być może jeszcze jest czas na  uzupełnienie uczniowskiego wyposażenia! Przydatne w szkole rzeczy to nie tylko przybory, które codziennie lądują w tornistrze. Część z proponowanych przez nas prezentów nie wiąże się bezpośrednio z lekcjami, ale w jakiś sposób pomaga w wykonywaniu edukacyjnych obowiązków. Zapraszamy do zapoznania się z przeglądem praktycznych upominków na początek roku szkolnego!

Pióro wieczne Waterman Hemisphere

Wieczne pióro kojarzy się wszystkim z elegancją i jest jednym z najbardziej klasycznych prezentów. Mogłoby się wydawać, że o ile sprawdza się jako wyraz wdzięczności wobec pracownika albo kontrahenta, to nie będzie najlepszym podarunkiem dla ucznia. Nic bardziej mylnego! Pióro jest znakomitą odskocznią od najbardziej popularnych długopisów, które - trzeba sobie jasno powiedzieć - wykształcają złe nawyki piśmiennicze. Jeśli chcemy, by młody człowiek wyrobił sobie właściwy ruch ręki, co przyda mu się z pewnością przy tworzeniu dłuższych notatek w liceum, sprezentujmy mu wieczne pióro Waterman Hemisphere!

Długopis Parker Urban Premium wraz z notesem

Starszej młodzieży, która posiada już swoje nawyki dotyczące pisania, możemy podarować zestaw składający się z markowego długopisu i notatnika. Przyda się on szczególnie wkraczającym powoli w dorosły świat licealistom. Osoby w wieku 16-18 lat często mają na głowie więcej obowiązków, niż niejeden pełnoletni człowiek. Zapamiętanie wszystkich zobowiązań graniczy z cudem, dlatego konieczne staje się robienie zapisków. Można ich oczywiście dokonywać w jednym ze szkolnych zeszytów, ale odpowiednie uporządkowanie zapewni tylko stworzony z myślą o lepszej organizacji życia notes. Uczeń z klasą powinien używać również eleganckiego długopisu, takiego jak Parker Urban Premium, który znajduje się w zestawie.

Kalendarz w formacie A5 i długopis Parker

Gdy w notatniku robi się zbyt gęsto, lepszą pomocą może się okazać kalendarz. Różni się on od zwykłego notesu oczywiście tym, że każda jego strona reprezentuje kolejny dzień roku. Te z kolei są podzielone na godziny. Dzięki kalendarzowi możemy więc zaplanować tydzień pracy (także tej związanej ze szkołą) z niezwykłą dokładnością. Wygodny, książkowy format A5 sprawi, że terminarz z łatwością zmieści się w plecaku. Godziny korepetycji i spotkań z przyjaciółmi zapiszemy najwyższej jakości długopisem Parker, który tworzy z kalendarzem komplet.

Portfel męski moro z grawerem

Wielu młodych ludzi nie ma jeszcze nawyku trzymania pieniędzy w portfelu. Noszenie gotówki - w szczególności zaś monet - w kieszeniach spodni, jest nie tylko niewygodne, ale grozi też ich zgubieniem. Jeśli chcemy nauczyć nastolatka podchodzenia do pieniędzy z szacunkiem, świetnym pomysłem na prezent będzie portfel. Przede wszystkim musi on być na tyle atrakcyjny wizualnie, by jego noszenie było powodem do dumy - nie chcemy przecież dać upominku, który na zawsze wyląduje w szufladzie. Jedną z ciekawych propozycji jest portfel z subtelnym motywem moro pozwalający na umieszczenie personalizowanego grawerowanego napisu.

Pamięć USB

Przenośne dyski pamięci przydają się w szkole zdecydowanie częściej, niż mogą sobie wyobrazić osoby, które swoją edukację zakończyły przed erą komputeryzacji. To na popularnych pendrive’ach przenoszone są przygotowane w domu szkolne projekty. Najważniejszym z nich jest oczywiście prezentacja towarzysząca maturze ustnej z języka polskiego. Warto zwrócić uwagę na to, że zwykle na rynku dominuje jeden model. Łatwo więc się pomylić i zabrać dysk koleżanki lub kolegi. Co, jeśli jego zawartość była bardzo ważna? Aby uniknąć takich pomyłek, polecamy zamówienie pendrive’a opatrzonego grawerem z imieniem czy pseudonimem.

 

Pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego zawsze wiążą się z pewnym stresem. Jeśli chcemy jako rodzice, dziadkowie czy chrzestni nieco go obniżyć, dobrym na to sposobem jest wręczenie uczniowi prezentu, który ułatwi nieco pierwsze kroki w kolejnej klasie. Im bardziej oryginalny i estetyczny będzie taki upominek, tym większym stanie się powodem do dumy!

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel