Twój koszyk jest pusty

Co kupić dziewczynie na walentynki?

2020-01-29
Co kupić dziewczynie na walentynki?

Kupując swojej dziewczynie prezent na walentynki warto postawić na ponadczasową klasykę. W końcu to święto zakochanych – silenie się na oryginalność nie jest w tym przypadku zbyt dobrym pomysłem, bo może się okazać, że wybranka nie podziela naszego entuzjazmu odnośnie jakiejś przydatnej elektroniki czy nowego kompletu wygodnych i ciepłych wełnianych skarpet. Owszem, są to generalnie dobre prezenty – ale na przykład na urodziny czy święta. W przypadku walentynek lepiej nie ryzykować i podarować coś, co ma jakiś związek ze świętem zakochanych. Poniżej krótka lista tego rodzaju propozycji.

 

Dobrej jakości kosmetyki lub przybory kosmetyczne

Oczywiście można podejść do tej kwestii w bardzo „męski” sposób i napisać, że w przyrodzie nie istnieje coś takiego, jak kobieta, która ma zbyt dużo kosmetyków. Problem polega na tym, że im więcej kosmetyków w łazience, tym zazwyczaj są one gorszej jakości. Nic zatem dziwnego, że jest ich dużo, skoro nigdy nie wiadomo, które z nich będą odpowiednie na daną okazję. I tu panowie mają szansę zabłysnąć.

Dobre perfumy nie należą do najtańszych. Podobnie jak zestaw dobrej jakości zestaw pędzli do makijażu, pudrów czy nawet bezpieczna, wielofunkcyjna prostownica. Dlatego jeżeli tylko wiesz, o jakich kosmetykach lub przyborach kosmetycznych marzy Twoja druga połówka, nie wahaj się użyć tej wiedzy i po prostu kup je na walentynki.

Jeżeli jednak nie wiesz – to nie kupuj niczego. Może się zdarzyć, że mając dobre intencje, kupisz takie kosmetyki, na które Twoja dziewczyna jest uczulona. Poza tym kupowanie wybrance prezentów, które podobają się głównie Tobie, ale jej już nie (perfum, biżuterii, bielizny itp.), jest po prostu w złym guście.

Kolacja w domu lub restauracji

Dość kontrowersyjna kwestia, ponieważ – wbrew wyobrażeniom niektórych mężczyzn – nie wystarczy po prostu przygotować kolacji, aby uznać ją za odpowiedni prezent walentynkowy. Owszem, pierogi są smaczne, jajecznica na boczku też, podobnie frytki z keczupem. Ale jednak trudno wyobrazić sobie udaną, walentynkową romantyczną kolację, podczas której zaserwujemy którąś z wyżej wymienionych potraw. Tutaj trzeba czegoś więcej, czegoś niecodziennego. Dlatego lepiej nie przeceniać swoich kulinarnych umiejętności, tylko zabrać ukochaną do jakiejś lepszej restauracji. Jeżeli dodatkowo obydwoje ładnie się ubierzecie, podkreślając tym samym wyjątkowość okazji, wieczór powinien być miły i sympatyczny.

Jeżeli jednak jesteś stuprocentowo pewny swoich kulinarnych umiejętności i wiesz, że wieczór przed telewizorem z samodzielnie przygotowaną kolacją i dobrym winem jest tym, czego Twoja wybranka potrzebuje najbardziej, to jakiekolwiek dodatkowe komplikacje nie mają w tym przypadku żadnego sensu. Ważne, żeby to Wam, a nie restauratorom, było dobrze w walentynki.

Wycieczka

Weekendowy wypad tylko we dwoje w zasadzie zawsze będzie dobrym prezentem. Owszem, nie jest to najbardziej oryginalny podarunek, tym niemniej jeżeli ze względu na pracę lub obowiązki rodzinne brakuje Wam czasu tylko dla siebie lub po prostu chcielibyście odpocząć, to krótki wyjazd powinien być w tym przypadku naprawdę dobrą opcją.

Kwiaty

Prawdopodobnie najbardziej popularny walentynkowy prezent – i jednocześnie chyba najskuteczniejszy. Jeśli niezbyt często kupujesz wybrance kwiaty, to 14 lutego jest idealną okazją, aby to zmienić. Owszem, podobnie pomyślą miliony innych mężczyzn na całym świecie, więc nie wykażesz się przesadną oryginalnością. Tym niemniej lekceważenie symboliki bukietu róż czy jakichkolwiek innych kwiatów lubianych przez kobietę jeszcze nigdy żadnemu mężczyźnie nie wyszło na dobre.

Biżuteria

Nie od dziś wiadomo, że diamenty są najlepszym przyjacielem dziewczyny, no ale złoto w zasadzie też może być. A nawet srebro lub kamienie szlachetne. Ważne jedynie, aby biżuteria była w dobrym smaku i dopasowana do stylu wybranki – złoty łańcuch dla kogoś, kto gustuje w srebrnym rękodziele ozdobionym krzemieniem pasiastym lub węglem kamiennym, może zostać uznany za zbyt ostentacyjny podarunek. Ale już jakiś fantazyjny wisiorek lub oryginalna bransoletka naprawdę mogą się spodobać. Jeżeli dodatkowo można na takiej biżuterii wykonać jakiś ciekawy grawerunek, a tym samym zindywidualizować taki prezent, to tym lepiej.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel