Twój koszyk jest pusty

Co kupić na Dzień Dziadka?

2019-12-30
Co kupić na Dzień Dziadka?

Odpowiedni prezent na dzień Babci i Dziadka to taki, który wprowadzi trochę pozytywnych emocji w życie naszych kochanych nestorów. Wiele osób decyduje się na upominki w poważnym tonie, ale nie musi być to zasadą. Często nawet nie wiemy, jak ogromne poczucie humoru mają członkowie naszej rodziny. Szczególnie dobry pomysł na prezent dla dziadka jest na wagę złota. Za jego pomocą powinniśmy okazać uznanie i szacunek, ale i zachęcić do miłego spędzania czasu czy rozwijania zainteresowań. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszymi propozycjami przedmiotów nadających się na prezent dla dziadków!

Skórzany portfel z grawerunkiem

Portfel to absolutna klasyka. Ogromną zaletą, jaką posiada taki prezent dla dziadka, jest jego praktyczność. Mężczyźni w starszym wieku bardzo cenią sobie dobrą organizację, a przecież przechowywanie pieniędzy i dokumentów jest jej bardzo ważną częścią. Jeśli dodatkowo portfel może być elegancki i stanowić ozdobę - tym lepiej! Nowoczesne modele różnią się zapewne nieco od tych, które były używane przez dziadka lata temu. Być może będzie to oznaczać konieczność zmiany niektórych przyzwyczajeń, ale obdarowany zapewne szybko zorientuje się, że współczesne rozwiązania są korzystne. Nie tylko pod względem wygody, ale i porządku, który panuje w portfelu. Prezenty dla dziadka powinny łączyć w sobie najlepsze cechy. Tą, która podnosi jeszcze i tak ogromną wartość portfela, jest możliwość umieszczenia na specjalnej plakietce dowolnego napisu (jedynym ograniczeniem jest oczywiście powierzchnia). Oczywiście w większości wypadków będzie to imię użytkownika - możemy więc mówić o personalizacji, której nie mogą zostać poddane inne prezenty dla dziadków.

Zestaw przedmiotów vintage - trzy prezenty w jednym!

Prezent da dziadka może nawiązywać dla stylu retro. W końcu wraz z wiekiem tęsknota za rzeczami pochodzącymi z przeszłości (lub tylko nawiązujących wyglądem do "starych czasów") przybiera na sile. Świetnym pomysłem wydaje się więc pudełko zawierające gadżety spełniające skutecznie swoje praktyczne funkcje, ale robiące też ogromne wrażenie swoim wyglądem. Nawet skrywająca je skrzynka jest po prostu piękna! Wykonana została z naturalnego drewna, które wyselekcjonowano tak, by widoczne były słoje. Co znajduje się w środku? Mała luneta, lupa i kompas - te gadżety trafiły do zestawu. Szczególnie przydatna, szczególnie dla starszej osoby, wydaje się lupa. Dzięki niej można przeczytać drobny druk na dokumentach czy w gazecie. To bardzo ważne, bo brak świadomości niektórych zapisów umownych (które niestety są zapisane bardzo niewielkimi literami) może doprowadzić do przykrych sytuacji, na przykład wysokich opłat. Kompas zapewne będzie tylko gadżetem, który dziadek może zaprezentować najmłodszym wnukom. Podobnie jest z lunetą. Kto jednak powiedział, że mężczyzna w starszym wieku nie może mieć swoich zabawek?

Zegarek kieszonkowy z grawerem

Trudno o bardziej staroświecki prezent dla dziadka - w najlepszym tych słów znaczeniu. Zegar trzymany w kieszeni był modny jeszcze w pierwszej połowie dwudziestego wieku. Potem został wyparty przez zegarki noszone na ręce - najpierw te nakręcane, następnie wykorzystujące zasilanie bateryjne i elektroniczne. Dziś używanie zegarka kieszonkowego jest wyborem związanym ze stylem, podobnie jak podkręcany wąs czy noszenie kamizelek. To wciąż jednak całkowicie skuteczna metoda na to, by sprawdzać aktualny czas. Tym bardziej, jeśli użytkownik nie posiada telefonu komórkowego, z którego większość osób uzyskuje tę informację. Na powierzchni zegarka może znaleźć się dedykacja, która pozwoli mu uzyskać walor pamiątki. Warto zwrócić również uwagę na precyzję, z jaką został przygotowany cyferblat. Niektórych może dziwić, czemu cyfra "cztery" w zapisie rzymskim wygląda tutaj nie jak "IV", tylko jak "IIII". Okazuje się jednak, że jest to całkowicie dopuszczalne, a w antykwariatach znajdziemy wiele zegarów korzystających właśnie z tego zapisu.

"Jaki prezent dla dziadka będzie najbardziej odpowiedni?" - to pytania zadają sobie wnuki w okolicach jego święta. Wyrażamy pewność, że jedna z powyższych rzeczy spełni wszystkie wymagania, jakie można postawić upominkowi na Dzień Dziadka!

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel