Twój koszyk jest pusty

Co kupić na parapetówkę?

2020-03-25
Co kupić na parapetówkę?

Parapetówka to fantastyczna okazja do dobrej zabawy w miłym towarzystwie, a jednocześnie idealna okoliczność na to, aby wręczyć organizatorom tej imprezy jakiś interesujący i przede wszystkim przydatny podarunek.

Jak wybrać prezent na parapetówkę?

Wybierając prezent na parapetówkę należy wziąć pod uwagę przede wszystkim dwie okoliczności:

Wysokość budżetu, którym dysponujemy

Na parapetówkę zazwyczaj zaprasza się grupę znajomych – na przykład z pracy lub ze studiów. Czasami organizuje się nawet więcej, niż jedną parapetówkę – chociażby ze względu na najbliższą rodzinę. W takim wypadku można się zastanowić nad ewentualną zbiórką i zakupem jakiegoś droższego prezentu. Oczywiście nie jest to konieczność – jeżeli każdy z gości zakupi prezent samodzielnie, na własną rękę, to przecież nic złego się nie stanie. Jeżeli jednak wybieramy się zorganizowaną grupą – na przykład współpracowników – wówczas można pokusić się o zebranie większej kwoty i zakupienie czegoś bardziej spektakularnego.

Wystrój nowego mieszkania

Kwestia, o której bardzo często się zapomina. Jeżeli planujemy wręczyć prezent w postaci jakiegoś sprzętu AGD, akcesorium kuchennego, mebla czy tekstyliów, wówczas warto pamiętać o tym, aby był on wizualnie dopasowany do wystroju nowego mieszkania. W przeciwnym wypadku taki podarunek może na zawsze trafić do schowka.

Jaki prezent kupić na parapetówkę?

Wiedząc już, jakie kwestie warto w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę wybierając prezent na parapetówkę, przygotowaliśmy poniżej niewielkie zestawienie takich podarunków. Powinno ono pomóc tym osobom, które nie do końca wiedzą, na co się ostatecznie zdecydować.

Roślina ozdobna

Popularny prezent – niezbyt praktyczny, ale za to bardzo estetyczny. Może to być roślina w doniczce, może również zielony las zamknięty w przezroczystej butli. Taki ekosystem jest samowystarczalny – nie trzeba go podlewać ani w żaden sposób o niego dbać, ponieważ do życia potrzebuje on jedynie odpowiedniej ilości słońca. Wygląda bardzo efektownie, a jako że znajduje się w dużym słoiku lub szklanym pojemniku, nie zostanie zniszczony przez kota lub psa.

Tekstylia do domu

Nie ma w domu ma takiej ilości ręczników, prześcieradeł czy koców, którą można uznać za zbyt dużą. Szczególnie w sytuacji, gdy mamy dzieci lub gubiące sierść zwierzęta. Dotyczy to również obrusów, narzut, poduszek, a nawet firan oraz zasłon. Warto jednak przy tym pamiętać, aby tego rodzaju prezenty dobrać kolorystycznie oraz stylistycznie do wystroju nowego mieszkania.

Sprzęt AGD

Bardzo niedoceniona grupa prezentów, przez niektóre osoby z niewiadomych względów uznawana również za nieodpowiednią. Tymczasem zmiana mieszkania to często ogromne obciążenie finansowe i zakup nowych urządzeń do kuchni może być całkiem dobrym pomysłem. Takimi sprzętami mogą być na przykład nowy czajnik, blender, ekspres do kawy, robot kuchenny, kuchenka mikrofalowa czy toster. Z kolei rodzice, którzy chcieliby pomóc dzieciom, mogą zdecydować się na coś bardziej spektakularnego: pralkę, zmywarkę czy dobrej jakości piekarnik.

Akcesoria kuchenne oraz inne przydatne gadżety

Prawdopodobnie najpopularniejsza grupa prezentów. Designerskie pojemniki, łazienkowe dozowniki czy zestawy sztućców oraz naczyń, na przykład garnków lub patelni, są w tym przypadku równie często spotykane, co karafki, skrzynki na wino, zestawy eleganckich szklanek, fantazyjne deski do krojenia czy serwisy obiadowe. Do tego zestawy: barmańskie oraz z akcesoriami kuchennymi, kawiarka, kubki z podkładkami oraz z zabawnym nadrukiem itp. Co więcej, w zasadzie na każdym z wyżej wymienionych prezentów można umieścić jakiś interesujący grawerunek.

Poza tym z okazji parapetówki można również wręczyć jakiś ciekawy gadżet do przedpokoju – na przykład wieszak na klucze czy stojak na parasole. Ciekawą opcją są również oryginalne grafiki lub obrazy, które można powiesić na ścianie. Ważne jedynie, aby pasowały one do wystroju mieszkania i nie zajmowały zbyt dużo cennego miejsca.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel