Twój koszyk jest pusty

Co kupić na prezent dla nauczyciela?

2022-05-25
Co kupić na prezent dla nauczyciela?

Co kupić na prezent dla nauczyciela?

W ciągu roku szkolnego jest kilka okazji, które wymagają zakupu prezentu dla nauczyciela. Jednym z nich jest Dzień Edukacji Narodowej, drugim zakończenie roku. Co kupić na prezent dla nauczyciela? Jednym z najczęściej wręczanych podarunków są kwiaty. Jednakże czasem warto wymyślić coś bardziej oryginalnego. Bo jeśli nauczyciel otrzyma bukiet kwiatów od każdego ucznia czy nawet jeden od klasy, to co ma z nimi zrobić? Aby wyrazić wdzięczność za wkład w edukację dziecka, można pokusić się o wręczenie prezentu, który będzie stanowić miłą pamiątkę. Nie ma co ukrywać, praca nauczyciela jest wymagająca. Jest on odpowiedzialny za rozwój nowych pokoleń, przygotowanie uczniów do egzaminów. Wkładanie do dziecięcych, lekkomyślnych głów podstaw wiedzy z matematyki, polskiego czy języków obcych, często przekracza zwykłe obowiązki. Nauczyciel, który z oddaniem poświęca swój czas, aby edukować dzieci, powinien dostać prezent na miarę jego zaangażowania.

Jaki prezent dla nauczyciela będzie odpowiedni?

Bombonierka, czekolada czy kwiaty przynoszą na myśl minione czasy PRLu, ale często nadal stanowią najchętniej wybierane prezenty dla nauczycieli. Co kupić na prezent dla nauczyciela? Aby wyróżnić się na tle innych, czasem warto pokusić się o coś bardziej oryginalnego. Jeśli rada rodziców zna danego człowieka nieco lepiej, można zaryzykować kupno podarunku dostosowanego do jego zainteresowań. Dla kawosza, niewielki zaparzacz do kawy będzie jak znalazł i z pewnością mu się przyda. Podobnie rzecz ma się z kubkami termicznymi. Zwłaszcza w przypadku nauczycieli, dla których kilkuminutowa przerwa w pracy często nie wystarcza na spożycie posiłku i wypicie ciepłego napoju. 

Prezent można uzależnić od prowadzonego przedmiotu. I tak nauczyciel geografii może docenić mapy, raki czy różnego rodzaju kamienie, które wykorzysta podczas prowadzonych lekcji. Matematyk może być zachwycony przestrzennymi bryłami czy cyrklem. A polonista ucieszy się z dobrej książki czy pióra. Dla nauczycieli aktywnych fizycznie dobrym prezentem może okazać się jakikolwiek gadżet sportowy. Krokomierz, kijki trekkingowe lub opaskę sportowca.

Co kupić na prezent dla nauczyciela zamiast kwiatka?

Rodzaj prezentu często uzależniony jest od pieniędzy, które uda się zebrać w klasie. Czasem lepiej jest kupić jeden praktyczny podarunek, zamiast dwudziestu kwiatków. Fotoksiążka upamiętniająca chwile z życia klasy to dość spersonalizowany prezent, który z powodzeniem może zastąpić kwiatek. Podpisy wszystkich uczniów i specjalna dedykacja dodadzą całości uroku. Nauczyciele często zapisują różne rzeczy, o których muszą pamiętać, dlatego ozdobny notes czy kalendarz też mogą się okazać strzałem w dziesiątkę. Co kupić na prezent dla nauczyciela? Kubek termiczny ze spersonalizowanym nadrukiem, wykorzystujący ulubione cytaty, powiedzonka czy podziękowania od uczniów. 

Prezent dla nauczyciela, który zastąpi kwiaty to również różnego rodzaju świece zapachowe oraz akcesoria do kąpieli. Mogą to być zestawy ręcznie robionych mydeł, kremów do rąk czy soli do kąpieli. Dla wielbicieli herbaty można kupić kilka ozdobnie zapakowanych herbat zielonych, czerwonych czy czarnych z dodatkami. A dla osób pijących kawę, prezent w postaci aromatycznych ziaren różnych gatunków też może okazać się trafionym prezentem.

Jeden wspólny prezent dla nauczyciela, czy pojedyncze od każdego ucznia?

Co kupić na prezent dla nauczyciela? Przed wyborem i zakupem prezentu dla nauczyciela, warto zastanowić się nad jeszcze jedną kwestią. Podczas zebrania rodziców, można poprosić o chwilę czasu bez obecności wychowawcy. Wtedy zapytać wszystkich o opinię i ustalić zakup jednego podarunku lub pojedynczych. Przewagą pierwszego rozwiązania jest większa ilość zebranych pieniędzy, co umożliwia kupno prezentu bardziej wartościowego. Ale nie wszyscy rodzice mogą podzielać tę opinię. Wtedy należy pomysł poddać głosowaniu i postąpić zgodnie z wolą większości. Wysokość składki też powinna być dostosowana do zamożności i możliwości rodziców. Zdarzyć się może, że oprócz jednego prezentu, niektórzy zdecydują się również na wręczenie pojedynczych podarków. To nic! Ważna jest intencja i kreatywność w wyborze przedmiotu, który będzie stanowić miłą pamiątkę. 

Co kupić wychowawcy a co pozostałym nauczycielom?

Wychowawca opiekuje się klasą i czuwa nad ich dobrem. Jak sama nazwa wskazuje, ta osoba odgrywa największą rolę w wychowaniu dzieciaków. Aby podziękować za tę pieczę i włożony wkład, można pokusić się o zakup czegoś wyjątkowego. Rada rodziców może zapytać nauczyciela o to, jaki prezent na zakończenie roku szkolnego chciałby otrzymać. Nie powinno to być źle odebrane, a może okazać się w dobrym tonie.

Natomiast w przypadku poszczególnych nauczycieli, upominki mogą przyjąć bardziej symboliczną formę. W tym przypadku najlepiej, jeśli będą jednakowe dla wszystkich. Może to być dobrej jakości czekolada, przewiązana wstążeczką z indywidualną dedykacją, kilka saszetek herbaty czy figurki ulepione ręcznie przez uczniów. Tak naprawdę każdy niewielki gadżet będzie z pewnością miłym upominkiem, dzięki któremu każdy nauczyciel poczuje się wyróżniony i doceniony. Warto jest podziękować komuś za pracę, a można to zrobić niedużym kosztem. 

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel