Twój koszyk jest pusty

Co kupić na rocznicę ślubu?

2020-03-25
Co kupić na rocznicę ślubu?

Uniwersalny prezent na rocznicę ślubu w zasadzie nie istnieje. Dzieje się tak, ponieważ zazwyczaj co innego wręczamy z tej okazji żonie, co innego dostaje mąż, a jeszcze inne prezenty dajemy rodzicom. Do tego dochodzi kwestia tego, o której rocznicy mówimy – małżonkom z kilkudziesięcioletnim stażem raczej nie wręczymy tego samego, co znajomym, którzy są małżeństwem od roku. Postanowiliśmy jednak zaproponować kilka rodzajów podarunków, które można wręczyć z okazji rocznicy ślubu. Podzieliliśmy je na trzy grupy: dla niej, dla niego i dla par.

Co kupić żonie na rocznicę ślubu?

Prezent dla żony, szczególnie z okazji rocznicy, powinien być wyjątkowo przemyślany. Innymi słowy należy pamiętać, że powinien on sprawić przyjemność obdarowanej, a nie obdarowującemu. Wielu panów o tym zapomina, fundując swojej ukochanej coś, co podoba się głównie im samym.

Z tego względu decyzja o kursie nurkowania, skoku na bungee czy wizycie na torze wyścigowym będzie dobrym pomysłem tylko wtedy, gdy nasza małżonka wyraźnie nam zakomunikuje, że byłaby takim prezentem zainteresowana. Odpowiedź żony brzmiąca „zaskocz mnie”, gdy skonfundowany mąż pyta ją o to, co chciałaby dostać na rocznicę, takim komunikatem z pewnością nie jest. Innymi słowy rocznica ślubu nie jest dobrym pretekstem do tego, aby decydować się na tego rodzaju ekstremalny podarunek.

Co zatem można wręczyć z takiej okazji? Coś zdecydowanie bardziej „przyziemnego”. Elegancka biżuteria z grawerunkiem, voucher do salonu piękności czy bon podarunkowy do drogerii to dość typowe, ale jednocześnie stosunkowo bezpieczne prezenty, szczególnie na początku. Do tego jakaś kolacja we dwoje lub wspólny wypad na weekend. A im staż małżeństwa dłuższy, tym większe prawdopodobieństwo, że małżonka zadowoli się jakimiś bardziej użytecznymi podarunkami – na przykład dobrej jakości elektroniką.

Co kupić mężowi na rocznicę ślubu?

W tym przypadku wybór prezentu jest bez porównania łatwiejszy, niż wybór prezentu dla żony. Generalnie trudno kupić mężowi coś, co mu się zwyczajnie nie spodoba – przede wszystkim dlatego, że mężczyźni raczej nie mają zbyt wielkich wymagań odnośnie otrzymywanych podarunków.

Dlatego ciekawym prezentem dla męża z okazji rocznicy może być jakiś dobry alkohol w eleganckiej karafce, zegarek, dobrej jakości skórzany portfel, scyzoryk typu multitool, ciekawy brelok czy stylowa zapalniczka. Jeżeli dodatkowo umieścimy na takim przedmiocie jakiś dyskretny grawerunek, to jego symboliczna wartość dodatkowo wzrośnie.

Do tego warto pamiętać o prezentach, które są po prostu praktyczne. Nowy zestaw kluczy nasadowych czy nowa wkrętarka powinny spodobać się równie mocno, co elegancki, skórzany pasek, zestaw spinek do mankietów, drogi krawat czy zestaw kosmetyków, których mąż nigdy by sobie nie kupił. Do tego ogromna ilość podarunków związanych z codzienną, użytkową elektroniką czy dowolnym hobby.

Widać zatem, że wybór prezentu dla męża z okazji rocznicy ślubu nie powinien nastręczyć najmniejszych trudności. Jak jednak jest z rocznicowymi prezentami dla rodziców?

Co kupić rodzicom na rocznicę ślubu?

Wybór ewentualnych prezentów dla rodziców z okazji rocznicy ich ślubu jest wbrew pozorom dość ograniczony. Owszem, można zdecydować się na ciekawe podarunki w postaci elegancko wydanego rodzinnego albumu lub zestawu do wina, ale takich prezentów zbyt wiele nie ma. Dlatego wybierając prezent na rocznicę ślubu rodziców, warto podarować coś, co z pewnością się przyda.

Może to być chociażby nowy telewizor – podarunek bardzo niedoceniony, z którego rodzice powinni się ucieszyć. Może to być również komplet zdrowej, naturalnej pościeli, jakaś naturalna kołdra czy doskonałej jakości serwis kuchenny, z którego będzie można korzystać podczas rodzinnych uroczystości. Jeżeli rodzice w miarę dobrze odnajdują się w dzisiejszym świecie, to nowy komputer lub nowe telefony komórkowe również powinny się spodobać.

Poza tym nie zapominajmy chociażby o wycieczkach, weekendach w SPA czy turnusach w sanatoriach. Zafundowanie rodzicom wieczoru w operze czy teatrze w połączeniu z kolacją w dobrej restauracji także powinno się sprawdzić.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel