Twój koszyk jest pusty

Co kupić teściowej?

2020-03-25
Co kupić teściowej?

Zakup prezentu dla teściowej nie różni się w gruncie rzeczy od zakupu prezentu dla jakiegokolwiek innego członka rodziny. Jeżeli wiemy, co teściowa chciałaby dostać, i możemy bez większych trudności zdobyć taki prezent, to w zasadzie problem rozwiązuje się sam. W każdym innym przypadku warto zdecydować się na coś w miarę neutralnego, co raczej nie zostanie uznane za nieudany podarunek.

Wybór prezentu dla teściowej – najważniejsze zasady

Łatwo się domyślić, że im więcej wiemy na temat prezentu, jaki nasza teściowa chciałaby dostać, tym lepiej. Dlatego najlepszym rozwiązaniem wydaje się być zakup tego rodzaju podarunku po konsultacji z naszą drugą połówką. W końcu wie ona o swojej matce o wiele więcej, niż my. I, co najważniejsze, wie również, czego zdecydowanie nie kupować.

Co jednak w sytuacji, gdy taka pomoc jest dla nas z różnych przyczyn niedostępna? W tym przypadku oczywiście nie powinno się ryzykować, tylko zdecydować się na jakiś neutralny prezent. Ewentualnie na coś, co do czego jesteśmy całkowicie pewni, że z pewnością się przyda. W tej grupie prezentów znajduje się chociażby sprzęt kuchenny – zestawy sztućców czy naczyń, miksery lub inne drobne urządzenia AGD. Jak jednak wspomniano wcześniej – nie należy tutaj ryzykować. Jeżeli nie zakomunikowano nam wprost, że taki podarunek będzie w porządku, to po prostu nie decydujmy się na niego.

Z tego względu poniżej przygotowaliśmy niewielkie zestawienie potencjalnych podarunków dla matki naszej drugiej połówki. Dzięki niemu podjęcie decyzji o tym, co kupić teściowej – na święta, z okazji Dnia Kobiet, Dnia Matki, imienin, urodzin czy z jakiejkolwiek innej okazji – powinno być odrobinę prostsze.

Biżuteria

Nie bez powodu jest to jeden z popularniejszych prezentów dla kobiety. Po prostu trudno uznać gustowną, złotą lub srebrną biżuterię, za nietrafiony podarunek. Nie inaczej jest w sytuacji, gdy chcemy ją wręczyć teściowej. Elegancka bransoletka lub gustowny wisiorek praktycznie zawsze będą cieszyć oko. Jeżeli dodatkowo umieścimy na nich jakiś grawerunek, to efekt powinien być jeszcze lepszy. Do tego warto pamiętać, że razem z biżuterią można wręczyć oryginalną szkatułkę, służącą do przechowywania pierścionków, kolczyków czy innych ozdób.

Zegarek

Jedynym problemem, z jakim można się spotkać kupując zegarek w prezencie, jest kłopot bogactwa. Na rynku dostępna jest tak duża liczba zegarków, że podjęcie decyzji o wyborze odpowiedniego modelu rzeczywiście może stanowić nie lada problem. Zegarek należy jednak dobierać dokładnie w taki sam sposób, jak biżuterię, i tak samo go traktować – jako uzupełnienie lub podkreślenie stylu ubioru.

Ciekawy drobiazg ozdobiony grawerunkiem

Bardzo pojemna kategoria prezentów. Takim drobiazgiem, który można ozdobić grawerunkiem, może być chociażby ozdobna, metalowa zakładka do książki, breloczek do kluczy, ramka na zdjęcia, lustro w metalowej oprawie, zapalniczka, jakaś ozdobna figurka czy zegar na komodę. Wybór jest ogromny i tak naprawdę tylko od naszej fantazji oraz budżetu zależy, na jaki prezent z tej grupy ostatecznie się zdecydujemy.

H3: Kosmetyki lub przybory kosmetyczne

Jeden z tych prezentów, na który należy zdecydować się wyłącznie po wcześniejszej konsultacji. Z pewnością nie należy kupować kosmetyków w ciemno, sugerując się przede wszystkim ich renomą czy wysoką ceną. Może się po prostu okazać, że będą one uczulać lub nie będą przystosowane do skóry osoby obdarowanej. Poza tym nie wszystkie kobiety lubią otrzymywać od mężczyzn kosmetyki w prezencie, odbierając je raczej nie w kategorii miłego podarunku, ale przykrego, wręcz złośliwego komentarza co do własnego wieku. Warto być w tym wypadku ostrożnym.

Voucher lub bon podarunkowy

Bardzo bezpieczny prezent, który w gruncie rzeczy trudno zepsuć. Bon do eleganckiej drogerii, sklepu z artykułami dekoracyjnymi, jubilera czy sklepu z galanterią skórzaną jest fantastycznym wyborem dla kogoś, kto nie chce ryzykować zakupu nietrafionego podarunku. Osoba obdarowana sama będzie mogła wybrać sobie prezent, co w praktyce oznacza, że otrzyma dokładnie to, co sobie zażyczy.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel