Twój koszyk jest pusty

Co na prezent dla 8-latki?

2021-11-10
Co na prezent dla 8-latki?

Dziewczynka w wieku 8 lat lubi zawierać nowe znajomości, do tego w grupie rówieśników zabiega o popularność i prestiż. Tworzy krąg przyjaciół na podstawie wspólnych zainteresowań i sposobów spędzania wolnego czasu. W tym wieku dzieci najczęściej grupują się, kierując się zasadą jednopłciowości. Dziewczynki przyjaźnią się tylko z dziewczynkami, ponieważ chłopcy są dla nich z innej planety. W życiu 8-latki najważniejsze znaczenie mają koleżanki oraz szkoła i zainteresowania. Dzieci w tym wieku lubią spędzać czas z rówieśnikami, chętnie spotykają się poza szkołą. Ośmioletnie dziecko coraz więcej rozumie i zaczyna dostrzegać różne aspekty życia, nie tylko te radosne, ale także smutne lub agresywne. W tym wieku kształtuje się u nich samodzielność i indywidualność. To sprzyja poszukiwaniu nowych pasji. 

Kreatywny prezent dla 8-latki

Dziewczynki w wieku 8 lat są bardzo kreatywne, lubią rysować, malować obrazki oraz stroić swoje lalki. Niektóre z nich rozwijają swoją pasję, tworząc z koralików bransoletki, naszyjniki oraz inne ozdoby. Często dziewczynki w tym wieku interesują się także robieniem fryzur, manicure oraz makijażu korzystając z pomocy mamy lub cioci występującej w roli modelki. Kreatywnej ośmiolatce można w ramach prezentu podarować przybory szkolne w zestawie lub zestaw do tworzenia biżuterii dla dziewczynek. Bardzo ciekawym i inspirującym prezentem będzie także Lego z serii Friends oraz akcesoria do robienia makijażu lub manicure. Jeśli nasza ośmiolatka ma twórcze zainteresowania, lubi pisać opowiadania lub rysować artystyczne obrazy, wtedy warto sprezentować jej zestaw ołówków ze specjalną dedykacją. Dodatkiem do tego upominku może być notes z długopisem do inspirujących zapisków.

Gry planszowe dla dziewczynki

Najlepszy prezent dla 8-letniej dziewczynki to gra, może to być gra komputerowa na PC, np. "Disney Kraina Gier, Zostań księżniczką". Jeśli jednak chcemy, aby nasze dziecko uczyło się logicznego myślenia i rywalizacji, lepiej wybrać grę planszową. Dla dziecka w tym wieku możemy wybrać np. "Zgadnij, kto to", "Państwa miasta", "Prawda czy fałsz?" lub "Monopoly" w wersji bajkowej ("Kraina Lodu" lub "My Little Pony").

Dobry pomysł na prezent to także szachy. To gra dla dzieci w każdym wieku, rozwija myślenie logiczne i strategiczne. Warto wybrać zestaw 5 w 1, który oprócz szachów zawiera także bierki Mikado, domino, tryktrak i talię kart. Dzieci w wieku szkolnym, które lubią czytać, ucieszą się także z książki. Dziewczynce można sprezentować baśnie Hansa Christiana Andersena lub "Bajki dla dziewczynek" ze specjalną dedykacją. Jednym z prezentów dla 8-latki mogą być również puzzle z obrazkiem z ulubionej bajki. 

Zabawki na prezent dla 8-latki

Ośmioletnie dzieci mają bardzo rozwiniętą wyobraźnię i zabawa jest wciąż tym, co lubią robić najbardziej. Poza innymi zainteresowaniami związanymi ze szkołą dużo czasu poświęcają na zabawę ulubionymi pluszakami, lalkami oraz klockami. Najnowsza Barbie z bajki, która akurat weszła do kin, ucieszy każdą ośmiolatkę, może to być także lalka niespodzianka z popularnej obecnie serii Lol. Ciekawym pomysłem na prezent dla dziecka w tym wieku może być lalka bobas z zestawem ubranek lub domek dla lalek z akcesoriami.

Osiem lat to czas, gdy nadal najlepszym przyjacielem naszej pociechy są pluszaki. Często dziewczynki i chłopcy zasypiają przytulone do swoich ulubionych maskotek. Idealny prezent dla dziewczynki to maskotka Miś w białej koszulce, na której może zostać nadrukowane zdjęcie solenizantki. Dziecku możemy także podarować maskotkę Pies Husky lub maskotkę Słonik ze specjalną dedykacją na koszulce. Równie miły i przytulny prezent dla dziewczynki to różowy szlafrok Króliczek, na którym może być wyhaftowane imię solenizantki. 

Prezent dla dziewczynki personalizowany

Prezenty, które pozostają na pamiątkę, to te personalizowane, czyli takie, które mają wydrukowaną ważną datę, imię lub inicjały solenizanta. Dla dziewczynek jest mnóstwo atrakcyjnych upominków z tej kategorii. Może to być biżuteria personalizowana lub poduszka ze zdjęciem ośmiolatki. Ciekawy prezent dla "strojnisi" to lusterko z indywidualnie dobranym napisem. Innym pomysłem na personalizowany prezent dla dziewczynki jest kubek termiczny w wybranym kolorze ze śmiesznym napisem (np. "Mam tę moc"). Ciekawym upominkiem dla 8-letniej panny może by skarbonka lub elegancka pozytywka z personalizacją. Ośmiolatka, która lubi zbierać różne bibeloty, pierścionki, koraliki lub pocztówki ucieszy się ze stylowej posrebrzanej szkatułki, w której zmieszczą się wszystkie jej skarby.

Dziewczynka w wieku 8 lat lubi gry planszowe, puzzle, zabawki, lalki oraz klocki Lego. Jej dobrze rozwinięta wyobraźnia sprawia, że z ochotą sięga po książki oraz zabawki kreatywne. Dodatkowo lubi tworzyć, rysować i malować. Prezenty dla 8-latki muszą to być produkty twórcze, oryginalne, nieszablonowe i rozwijające. Do takiego upominku warto dołączyć słodki drobiazg np. pyszne praliny krakowskie. W obdarowywaniu warto puścić wodze fantazji.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel