Twój koszyk jest pusty

Jak zrobić prezent dla mamy na święta?

2021-01-05
Jak zrobić prezent dla mamy na święta?

Boże Narodzenie to czas, gdy myślimy o prezentach dla bliskich. W tych dniach warto szczególnie docenić i obdarować niezwykłym upominkiem swoją mamę. W życiu codziennym nie zawsze mamy okazje, aby jej powiedzieć coś miłego lub uhonorować jej wkład w życie rodziny. Święta to idealny moment, żeby wręczyć prezent, który przypadnie jej do serca.

 

Zwyczaj obdarowywania prezentami w Boże Narodzenie jest obchodzony w większości krajów świata. W wigilijny wieczór pod choinką znajdujemy upominki od Aniołka, Dzieciątka, Gwiazdki lub Gwiazdora, jednak najczęściej od Świętego Mikołaja. W Polsce tradycja wręczania prezentów w Wigilię jest jednym z najmłodszych zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem. W Europie tradycja ta znana jest już od XIII wieku, jednak w naszym kraju zaczęła być kultywowana dopiero w XIX wieku. Początkowo zwyczaj ten obowiązywał tylko wśród królów i magnatów, którzy z  tej okazji obdarowywali drobiazgami swoich dworzan i służbę. Najpóźniej tradycja ta dotarła na wieś - tam dopiero w okresie międzywojennym zaczęto na święta dawać dzieciom słodycze, orzechy oraz jabłka. Zwyczaj obdarowywania wiązany jest z darami, jakie przynieśli Trzej Królowie Dzieciątku Jezus oraz z biskupem Mikołajem, który dzielił się swoim majątkiem z biednymi i bezdomnymi.

 

Mama, czyli ważny członek rodziny

 

Każdy człowiek potrzebuje więzi, jeśli więc nie może ich zapewnić nam rodzina, z której pochodzimy, szukamy bliskości w inny sposób. Najczęściej wiążemy się z osobami, które mają podobne zainteresowania lub wartości. Jednak tylko biologiczna więź nadaje sens ludzkim relacjom, dlatego tak ważna w życiu człowieka jest rodzina - mama, tata, rodzeństwo itd. Rola rodziców w wychowaniu dziecka jest nieoceniona. Więź, jaka wytworzy się między mamą, tatą a dzieckiem, wpływa na to, czy w dorosłym życiu będzie ono umiało kochać, ufać i cieszyć się bliskością.

 

Matka to najważniejsza osoba w życiu każdego dziecka, niezależnie od tego, ile ono ma miesięcy czy lat. To kobieta w rodzinie jest odpowiedzialna za tworzenie klimatu uczuciowego, za postawę empatyczną, pełną wrażliwości i ciepła. To wszystko pośrednio przekłada się na rozwój dziecka. Szczególnie ważnym zadaniem mamy jest podtrzymywanie więzi rodzinnych. To ona opiekuje się domownikami, obdarza ich miłością i zaspokaja ich potrzeby biologiczne oraz psychiczne.

 

Prezent dla mamy - praktyczny i przydatny

 

Mama odgrywa w życiu rodziny bardzo ważną rolę. Jest gospodynią, kobietą pracująca, a jednocześnie twardo stąpającą po ziemi. Potrafi przytulić, doradzić, a czasem również przywołać do porządku, gdy zaistnieje taka potrzeba. Panie lubiące prace domowe na pewno ucieszy praktyczny prezent, który można wykorzystać w codziennych obowiązkach. Może to być jakiś drobny sprzęt RTV, AGD lub akcesoria kuchenne jak na przykład bambusowa deska do sera ze schowkiem i dodatkami.

 

Jeśli jednak chcielibyśmy połączyć elegancki design  z funkcjonalnością, możemy mamie podarować elegancki kubek termiczny z grawerowaną dedykacją. Dobrym pomysłem może być także skrzynka drewniana zawierająca ręcznik, kalendarz, długopis oraz kubek termiczny. Dodatkowo wszystkie elementy prezentu można ozdobić grawerem z imieniem mamy. Bardzo przydatnym i stylowym upominkiem może być również wizytownik z grawerem lub ciepły szlafrok z haftem - idealny na zimowe wieczory.

 

Prezent od serca dla ukochanej mamy

 

Mama jest ostoją rodziny, swoim ciepłem i cierpliwością otacza wszystkich jej członków. Aby wyrazić wdzięczność za jej trudy dnia codziennego, możemy podarować prezent od serca, który każdego dnia będzie jej przypominał o tym, że rodzina jest najważniejsza. Takim prezentem może być obraz świąteczny na płótnie z wybranym przez nas zdjęciem. Upominkiem równie bliskim sercu mamy będzie piękna posrebrzana ramka na jedno, dwa lub trzy zdjęcia ze spersonalizowanym grawerunkiem. Możemy również sprezentować mamie szkatułkę drewnianą z dedykacją, która może zostać wypełniona zdjęciami rodzinnymi lub posłuży do przechowywania drogocennych pamiątek.

 

Damą być - elegancki prezent dla mamy

 

Mama jest ważnym i nieocenionym członkiem rodziny. Jednak jest również kobietą, a wszystkie panie kochają perfumy, piękne stroje i elegancką biżuterię. Idealnym prezentem dla mamy może być złoty naszyjnik z serduszkiem ozdobionym cyrkoniami zapakowany w pudełko ze specjalną dedykacją.

 

Dla pani, która nie lubi złota, możemy wybrać srebrny łańcuszek ze znakiem nieskończoności, również z cyrkoniami i dedykacją. Możemy także wybrać bardzo stylowy komplet biżuterii, który przypadnie do gustu każdej mamie. Wrażenie zrobi również piękny naszyjnik z zawieszką w kształcie łezki z rubinowymi cyrkoniami oraz kolczyki w takim samym kształcie - taki zestaw może być spakowanym w eleganckie pudełko z dedykacją.

 

Wspaniałym upominkiem może być również bardzo modny łańcuszek lub bransoletka celebrytka z jedną lub kilkoma zawieszkami. Stylowym prezentem dla mam lubiących czytać może być srebrna zakładka do książek z koniczynką lub elegancki brelok z wyjątkowym grawerem.

 

Mama to dla każdego człowieka osoba wyjątkowa, która kojarzy się z ciepłem, radością i bezpieczeństwem. Święta to idealny czas, gdy za pomocą niezwykłego prezentu możemy jej podziękować za miłość i czas poświęcony na wychowanie. Mogą to być dedykowane upominki, które każdego dnia będą jej przypominały o bliskich, elegancka biżuteria lub praktyczny drobiazg przydatny w codziennych obowiązkach.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel