Twój koszyk jest pusty

Jaki prezent na 50 rocznicę ślubu rodziców?

2022-09-27
Jaki prezent na 50 rocznicę ślubu rodziców?

Historyczne początki rocznic ślubu sięgają czasów Imperium Rzymskiego. W tamtych czasach w 25 rocznicę ślubu mężowie koronowali swoje żony srebrnym wieńcem, a po 50 latach spędzonych wspólnie nakładali żonom złote wieńce. W XX wieku komercjalizacja tego święta doprowadziła do nazwania kolejnych rocznic i określenia odpowiednich prezentów. Pierwszy krok w tym kierunku zrobiła Emily Post. Ta specjalistka od etykiety w 1922 roku nadała nazwy rocznic ślubu 1, 5, 10, 15, 20, 25, 50 i 75. W 1937 roku stowarzyszenie amerykańskich jubilerów wprowadziło rozszerzoną listę prezentów odpowiednich na rocznice ślubu. Aby zwiększyć swoje dochody, jubilerzy nazwali każdą rocznicę od 1 do 25 oraz następne występujące co 5 lat.

50 rocznica ślubu niekiedy jest nazywana szmaragdową lub platynową rocznicą. To niezwykła okoliczność do świętowania. Z tej okazji wiele par decyduje się na odnowienie przysięgi małżeńskiej. Dodatkowo małżeństwa z tak długim stażem zostają odznaczone przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Prezent na 50 rocznicę ślubu rodziców

Wybór prezentu na 50 rocznicę nie jest łatwy, zwłaszcza jeśli święto to obchodzą rodzice. Okazja ta wymaga szczególnego podarunku i kreatywności. Jaki prezent na 50 rocznicę ślubu rodziców? Najlepiej wybrać coś eleganckiego i niebagatelnego.

Możemy wziąć pod uwagę zainteresowania rodziców oraz ich marzenia. Rodzice po 50 latach małżeństwa są na ogół osobami starszymi, często emerytami z mnóstwem wolnego czasu, a jednocześnie borykającymi się z różnymi problemami zdrowotnymi. Idealny prezent na rocznicę ślubu to weekend w hotelu SPA, gdzie seniorzy będą mogli odpocząć i poddać się różnym zabiegom pielęgnacyjnym oraz zdrowotnym. Dobry pomysł na prezent z okazji 50 rocznicy ślubu to przyjęcie-niespodzianka, na którym zjawią się dzieci jubilatów, wnuki oraz przyjaciele i rodzina.

Oryginalny prezent na 50 rocznicę ślubu dla rodziców

Złote gody rodziców to piękne święto, które wymaga oryginalnego prezentu. Na 50-lecie ślubu rodziców można ich zaskoczyć niebanalnym upominkiem. Może to być duży rodzinny obraz z fotografiami dzieci, wnuków lub zdjęciem ślubnym jubilatów, który rodzice będą mogli sobie powiesić w salonie nad kominkiem.

Na złote gody warto wybrać również ekskluzywny prezent w formie podziękowań. Może to być bardzo elegancka tabliczka z życzeniami i specjalnymi podziękowaniami dla rodziców. Całość zapakowana jest w stylowe pudełko. Oryginalnym prezentem dla solenizantów będzie zestaw dla niej i dla niego, zawierający dwa ręczniki oraz dwa kubki termiczne, które są spakowane w praktyczną drewnianą skrzyneczkę.

Praktyczny prezent na złote gody

Rodzice w starszym wieku świętujący złote gody to na ogół osoby praktyczne, twierdzące, że nic im do szczęścia nie potrzeba. Aby sprawić im radość z okazji 50-lecia małżeństwa, warto podarować im upominek pożyteczny, który będą mogli wykorzystać w codziennym życiu. Może to być elegancka zastawa stołowa, zestaw sztućców, komplet garnków lub zestaw kubków dla dwojga z imionami jubilatów.

Doskonały prezent na złote gody dla rodziców to szlafrok biały z froty dla niej i dla niego z wyhaftowanym imieniem mamy i taty. Bardzo przydatnym upominkiem dla rodziców, którzy lubią gotować i spędzać czas w kuchni, jest zestaw noży do sera lub zestaw akcesoriów do wina. Każdy z nich zapakowany jest w eleganckim drewnianym pudelku, które można opatrzyć specjalnym grawerem z życzeniami.

Złote gody – prezent elegancki

50 rocznicę ślubu świętujemy z wielką pompą. Najczęściej oprócz przyjęcia w restauracji, rodzice decydują się na odnowienie przysięgi małżeńskiej w gronie rodziny i przyjaciół. Taka wyjątkowa uroczystość wymaga nie tylko odpowiedniego eleganckiego stroju, ale również niebanalnego prezentu.

Warto na złote gody wybrać jubilatom upominek wyjątkowy. Takim będzie złota figurka z motywem serca i specjalnym napisem lub elegancki zegar w szkle, który stanie się ozdobą salonu, a dzięki personalizacji stanie także pamiątką okrągłej rocznicy ślubu. Doskonałym sposobem na upamiętnienie jubileuszu będzie także album na zdjęcia z dedykacją, który można wypełnić fotografiami rodziców z różnych okresów ich życia lub stylowa srebrna szkatułka, w której można schować pamiątkowe bibeloty. Dobrym pomysłem na prezent z okazji 50 rocznicy ślubu dla rodziców będzie szykowna skrzynka na wino z akcesoriami i czerwonym półsłodkim winem ze specjalną etykietą.

Pamiątkowy prezent na 50 rocznicę ślubu

50 lat to bardzo długi okres, który obfituje w różne wydarzenia zarówno te dobre, jak i niezbyt przyjemne. Jednak obchodząc złote gody, rodzice chcą szczególnie pamiętać piękne i szczęśliwe dni. Wspomnienia warto pielęgnować, to ważne zwłaszcza w przypadku osób starszych. Jubilatom z okazji 50 rocznicy ślubu warto podarować upominek, który zatrzyma dla nich te najpiękniejsze chwile. Jedną z propozycji takiego podarku może być oryginalny obraz np. z fotografią rodziców w dniu ślubu lub przepiękna srebrna pozytywka z dwoma gołąbkami wygrywająca melodie "Swan Lake". Dodatkowo taki prezent warto ozdobić wierszem lub życzeniami.

Idealny upominek na 50 lecie ślubu to obrazek drzewko z obrączkami, który na tylnej części może mieć indywidualny grawer. Rodzicom na złote gody warto kupić także niezwykle stylową, posrebrzaną czerwoną różę ze specjalnymi życzeniami.

Personalizowany prezent na 50 rocznicę ślubu

Szukając oryginalnego prezentu dla jubilatów z okazji złotych godów, warto skupić swoją uwagę na upominkach personalizowanych. Napis, inicjały, życzenia lub indywidualny wierszyk mogą znaleźć się na samym przedmiocie albo w pudełku, w który zapakowany został podarunek.

Z okazji 50 rocznicy ślubu można podarować mamie elegancką srebrną biżuterię, np. zestaw bransoletka i naszyjnik z serduszkiem, tacie natomiast warto sprezentować stylowe spinki do mankietów z jego imieniem. Każdy z tych upominków może być zapakowany w ekskluzywne pudełko z dowolną dedykacją. Rodzicom przypadnie do gustu także stylowa karafka z kieliszkami ozdobiona wyjątkowymi życzeniami.

Złote gody to wyjątkowe święto, okazja do celebracji miłości dwojga ludzi. Wspólne przeżycie 50 lat to sukces i radość nie tylko dla jubilatów, ale również dla bliskich, dzieci, wnuków oraz przyjaciół i rodziny. 50 rocznicę ślubu warto świętować hucznie i z wielką pompą. Jubileusz uczcić można eleganckim przyjęciem w restauracji, odnowieniem przysięgi ślubu lub romantycznym weekendem nad morzem. Z okazji złotych godów rodzicom, dziadkom można podarować prezent pamiątkowy, np. obraz na płótnie, album lub praktyczny gadżet do kuchni oraz elegancką biżuterię z personalizacją.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel