Twój koszyk jest pusty

Jaki prezent na Mikołajki?

2021-12-07
Jaki prezent na Mikołajki?

Zwyczaj świętowania Mikołajek i dawania sobie w tym dniu prezentów związany jest z legendą, która dotyczy postaci Św. Mikołaja. Wręczanie upominków 6 grudnia jest praktykowane na podstawie opowieści istniejącej już od X wieku. Dotyczy żyjącego w średniowieczu biskupa z Miry, który właśnie tego dnia wręczał dzieciom prezenty, dbał także o potrzebujących. Zwyczaj wręczania mikołajkowych upominków  jest znany na całym świecie, jednak prezenty nie zawsze przynosi Mikołaj. Czasami są one przynoszone przez inne postacie, np. we Francji to Pere Noel, w Szwecji — skrzat Jultomte, a w Holandii — Sinterklass. Mikołajki to dobra okazja, by bliskiej osobie podarować jakiś interesujący upominek lub wyznać uczucie.

Oryginalny prezent na Mikołajki

Mikołajki to święto bardzo lubiane w Polsce. Pomimo tego, że jest najbardziej wyczekiwane przez dzieci, to na upominki z niecierpliwością czekają także dorośli. Nawet niewielki drobiazg dawany z serdecznością potrafi sprawić radość osobie bliskiej i kochanej. Z okazji Mikołajek warto znaleźć wymarzony prezent dla kogoś, kto dużo dla nas znaczy. Może to być stylowy brelok, nieśmiertelnik do kluczy ze specjalną dedykacją (np. "Nasze szczęście zależy od nas samych"). Trafiony podarunek to taki, który jest praktyczny i przydatny w życiu codziennym, a jednocześnie jest miły dla oka. Takim upominkiem będzie kubek świąteczny z nadrukiem wybranym na Mikołajki.

Prezent na Mikołajki dla dziewczyny

Zakochany chłopak ma często problem, co kupić dziewczynie na Mikołajki.  Mnóstwo pomysłów na prezenty z tej okazji można znaleźć w Internecie. Jeśli chcesz zabłysnąć przed swoją dziewczyną, warto poszukać upominku z personalizowanym nadrukiem. Może to być biżuteria z jej inicjałami, np. złoty wisiorek serce z łańcuszkiem lub srebrny wisiorek serce z rubinową cyrkonią i dedykacją. Ciekawy pomysł na prezent dla dziewczyny to również zestaw prezentowy, w którym znajdziemy poszewkę na poduszkę, pudełko na herbatę i słodkie przysmaki.

Idealny prezent na Mikołajki dla chłopaka

Dziewczyna, która chce okazać sympatię, może kupić chłopakowi wyjątkowy upominek na Mikołajki.  To doskonała okazja, aby za pomocą personalizowanego upominku wyznać sympatii uczucie. Można to zrobić za pomocą bransoletki ze stali szlachetnej lub bransoletki za złotej stali szlachetnej, które mogą mieć specjalny, grawerowany napis, np. "Kocham Cię, Twoja ...." lub "Kochanie, jesteś moim bohaterem" itp. Wybrać idealny prezent dla chłopaka można korzystając z inspiracji dostępnych w Internecie.

Prezent na Mikołaja z personalizacją

Jeśli szukasz prezentu na Mikołajki, sprawdź upominki personalizowane. Całe mnóstwo ciekawych propozycji podarunków z interesującymi lub zabawnymi nadrukami znajdziesz w Internecie. Możesz kupić bliskiej osobie kubek termiczny ze świątecznym napisem lub poduszkę ozdobioną kolażem zdjęć własnoręcznie  wybranych. Dobry pomysł na prezent dla osoby w każdym wieku to brelok do kluczy, nieśmiertelnik z indywidualnie dobranym, ciekawym grawerem.

Nie jest łatwo wybrać idealny prezent na Mikołajki, zwłaszcza gdy chcemy zaimponować dziewczynie, przekazać ważną informację lub wyznać uczucia chłopakowi. Bransoletka, kubek termiczny lub brelok spersonalizowany i ozdobiony indywidualnym grawerem podbije serce każdej obdarowanej osoby.

 

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel