Twój koszyk jest pusty

Jaki upominek wręczyć koneserowi dobrych trunków?

2019-09-01
Jaki upominek wręczyć koneserowi dobrych trunków?

Butelka dobrego alkoholu uchodzi za jeden z najbardziej uniwersalnych prezentów. O ile tylko nie dowiemy się nagle, że mająca ją otrzymać osoba jest abstynentem, będzie to upominek trafiony. Jakiego rodzaju napitki są najczęściej wykorzystywane jako podarunek? W Polsce najlepiej przyjęły się wina, whisky i najlepsze gatunkowo wódki. Bestsellerem w latach dziewięćdziesiątych był koniak. Dziś jednak nie jest on już tak ceniony, a miejsca ustąpił najlepszym wyrobom gorzelniczym z Irlandii i Szkocji. Oprócz samych trunków istnieją również przedmioty z nimi związane, które znakomicie sprawdzą się jako upominek. Zapraszamy do przeczytania krótkiego przeglądu gadżetów związanych z alkoholem!

Wino w drewnianej skrzynce

Samo wino - nawet jeśli jest bardzo drogie - nie robi wielkiego wizualnego wrażenia. Co zrobić, by jego butelka zyskała elegancką formę? Dobrym sposobem jest umieszczenie jej w drewnianej skrzynce. Istnieje wiele odmian takiego opakowania, każda natomiast pasuje na innego rodzaju okazję. Bardziej nieformalna forma, przypominająca w swym wzorze płotek, świetnie sprawdzi się jako pudełko na prezent ślubny. Elegancka skrzynka na wino posiada metalowy zamek i zawiera dodatkowo zestaw akcesoriów do wina, na który składają się korkociąg, korek oraz pierścień - niekapek. Jeśli szukasz upominku dla odchodzącego na emeryturę pracownika, taki komplet spełni swoje zadanie.

Komplet do whisky z karafką

Dlaczego każdy koneser whisky będzie zadowolony z niespodzianki w postaci karafki wraz z zestawem szklanek? Sprawią one bowiem, że swoją pasją będzie mógł on się dzielić w luksusowych warunkach z przyjaciółmi. Z pewnością z dumą będzie prezentował grawer z dedykacją, który czyni z karafki niepowtarzalną pamiątkę. Trwałość wszystkich elementów kompletu jest zagwarantowana przez wykonanie ich z krośnieńskiego szkła. Adresatem tego upominku może być mąż, dziadek albo najlepszy przyjaciel. Gwarantujemy, że whisky z dobrego szkła smakuje jeszcze lepiej!

Pudełko z akcesoriami do wina Pierre Cardin

Marka Pierre Cardin nieprzypadkowo jest kojarzona z luksusem. Nazwisko włoskiego projektanta sprawia, że nasze myśli wędrują na najwspanialsze wybiegi świata. Okazuje się, że możemy kupić nie tylko sukienkę czy koszulę Pierre Cardin, ale i zestaw przyborów do wina opatrzony tym znakiem towarowym. Został on umieszczony w niezwykle eleganckim pudełku, na którego wierzchu znajduje się płytka z miejscem przeznaczonym na spersonalizowany grawer. Na niej możemy umieścić swoje życzenia i informację na temat okazji. Możemy nawet pokusić się o wymyślenie wierszyka!

Zabawny stojak na wino

To prezent z przymrużeniem oka, więc wręczymy go raczej osobie o dowcipnej naturze. Stojak w kształcie ogrodnika wykonany z metalu ma oczywiście praktyczne zastosowanie, ale jego główną zaletą jest ściągający uwagę gości wygląd. Gadżet będzie stanowił element wyposażenia pomieszczenia, w którym się znajdzie. Z tego powodu warto przed jego wręczeniem zastanowić się, gdzie obdarowana osoba będzie mogła go umieścić. Oczywiście warto zadbać też o to, by już po chwili od wręczenia upominku wypełniał on swoje zadanie - podtrzymywał butelkę dobrego wina.

Piersiówka z grawerem i dwa metalowe kieliszki

Absolutny klasyk wśród prezentów związanych z trunkami to piersiówka, czyli trwałe, metalowe naczynie o specyficznym kształcie. Służy ono do wygodnego przenoszenia alkoholu w niewidocznym miejscu, przy ciele (a konkretnie - jak wskazuje nazwa - przy piersi). To wyjątkowo osobisty przedmiot, dlatego dodatkowym atutem takiego prezentu będzie jakaś forma personalizacji. Tu z pomocą przychodzi technologia grawerowania laserowego. Dzięki niej możemy na powierzchni piersiówki umieścić dowolną informację (o ile oczywiście tekst się zmieści).

 

Degustacja najlepszych trunków wymaga odpowiednich akcesoriów. To one dodają ciekawej otoczki spotkaniom przy dobrym alkoholu. Można nawet stwierdzić, że duża część jego smaku jest zależna nie od składu napitku, a od okoliczności, w których jest on spożywany. Zapewnienie najlepszych warunków jest rolą wręczających upominek.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel