Twój koszyk jest pusty

Jakiego rodzaju prezent będzie najtrwalszą pamiątką?

2019-08-13
Jakiego rodzaju prezent będzie najtrwalszą pamiątką?

Jeśli chcemy wręczyć bliskiej osobie upominek, który przez lata będzie przypominał jej o łączącej nas ze sobą relacji, powinniśmy zdecydować się na ozdobę, która będzie mogła być używana codziennie. Najlepiej w tej roli sprawdzą się proste elementy biżuterii, szczególnie różnego rodzaju wisiorki i zawieszki. Ich podstawową zaletą jest możliwość personalizacji. Wystarczy na kawałek złota lub srebra o interesującym kształcie nanieść pożądaną przez zamawiającego informację. Oczywiście najczęściej będzie to wyznanie uczuć lub - jak w przypadku wisiorków-serduszek - po prostu imię ukochanej osoby. Co możemy wygrawerować na poszczególnych rodzajach prezentów i czym się one charakteryzują?

 

Srebrny lub złoty wisiorek w kształcie serduszka

 

Ten wyrób jubilerski to absolutna klasyka. Serce jest uniwersalnym symbolem miłości, więc zawieszka w jego kształcie znakomicie nadaje się na prezent dla żony lub dziewczyny. To subtelna ozdoba, która może być noszona na co dzień - z tego właśnie powodu będzie świetną pamiątką! Pewnym ograniczeniem jest niewielka ilość miejsca, które może zostać przeznaoczne na grawerowany napis. Oczywiście, jest to pewna przeszkoda w komunikowaniu uczuć w metaforyczny i wzniosły sposób. Czyż jednak nie lepiej wyrażać je prostymi słowami? Jeśli istnieje potrzeba, by przekazać ukochanej kilka wyrazów więcej, możemy przecież wykorzystać do tego modyfikowalne pudełko. Tam znajduje się najczęściej dedykacja, która jest bardzo ważnym elementem każdego upominku. Istnieje kilka wariacji wisiorka w kształcie serduszka. Do wyboru mamy wersję zwykłą, otwieraną (tzw. sekretnik) i łamaną. Ta ostatnia jest dzielona na dwie części, dzięki czemu stanowiące parę osoby mogą nosić połówki tego samego serca.

 

Grawerowany nieśmiertelnik

 

Choć nieśmiertelnik pochodzi z kultury wojskowej (takie zawieszki pierwsi zaczęli nosić amerykańscy żołnierze), dziś wisiorek o tym kształcie może znakomicie spełniać rolę sentymentalnego prezentu. Sama nazwa sugeruje, że wyrażane za jego pomocą uczucie jest wieczne i nie poddaje się nawet największym zagrożeniom. Podstawową zaletą nieśmiertelnika jako upominku i pamiątki jest duża powierzchnia. Dzięki niej możemy wygrawerować na nim nie tylko tekst, ale i grafikę - na przykład portret wybranki. Do wykorzystania mamy przecież obie strony wisiorka! Ogranicza nas jedynie wyobraźnia, tym bardziej, że do wyboru mamy aż piętnaście rodzajów estetycznych fontów. Ponieważ przy grawerowaniu wykorzystywana jest zapewniająca niezwykłą trwałość technika diamentowa, możemy być pewni, że zawarte na nieśmiertelniku informacje przetrwają wiele dekad. 

 

Wisiorek z grawerem w kształcie puzzla

 

Walorami tego rodzaju ozdoby są prostota i siła skojarzenia. Kawałek układanki wiążemy bowiem z przynależnością do większej całości, którą jest - jak przekazujemy wręczając ten prezent - tworzona z obdarowaną osobą relacja. Nie mamy tu co prawda zbyt wiele miejsca na to, by przekazać nasze myśli za pomocą tekstu. Nie szkodzi. W przypadku tej ozdoby przekaz symboliczny jest wystarczająco silny. Pamiątka tego rodzaju jest niezwykle uniwersalna i może zostać wręczona bez względu na okazję. Spodoba się tak małżonce, jak i córce. To oczywiście znakomity pomysł na upominek dla osoby, która znana jest ze swojego zamiłowania do puzzli! Warto zwrócić uwagę, że wykorzystane do produkcji wisiorka z grawerem w kształcie puzzla złoto posiada wysoką próbę potwierdzoną atestem.

 

Grawerowane wisiorki są pamiątką na całe życie. Jeśli mamy co do tego wątpliwości, powinniśmy zwrócić uwagę na to, jak wiele naszych babć nosi na szyi tego rodzaju ozdoby. Są to przede wszystkim wyroby jubilerskie, a te należą przecież do najbardziej pożądanych i najchętniej używanych prezentów. Wybrany przez nas przekaz, który w postaci tekstu lub obrazu pojawi się na wisiorku, jest jednak bardzo dużą wartością dodaną. Romantyczny podarunek tego rodzaju z pewnością zbliży nas do przyjmującej go osoby - nie ze względu na wartość wykorzystanego do jego produkcji materiału. Zdecydowanie ważniejsze jest wyrażenie uczuć, na jakie pozwala grawer.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel