Twój koszyk jest pusty

Najbardziej romantyczne pomysły na prezent

2019-09-01
Najbardziej romantyczne pomysły na prezent

Istnieje wiele sposobów na okazanie uczuć. Największą wartość mają oczywiście czyny, ale od czasu do czasu - nawet bez okazji - mile widziany jest również materialny upominek. Powinien on być romantyczny, co do tego nie ma wątpliwości! Czy wiemy jednak, co to właściwie znaczy? Warto zauważyć, że aby zakomunikować miłość, korzystamy zazwyczaj z symboli. Najlepszą metodą na to, by zademonstrować poczucie silnej więzi, jest postawienie na podarunek budzący romantyczne skojarzenia. Poniżej kilka inspiracji dla wszystkich poszukujących pełnych uczuć upominków.

Bransoletki dla dwojga

Symbolem nierozerwalnej “komunii dusz” jest posiadanie tego samego przedmiotu - ozdoby przez obie połówki. Taką rzeczą może być na przykład prosta, ale estetyczna bransoletka z plecionej skóry. Jest ona wykończona metalową płytką, na której grawerowane jest imię. Długość bransoletki jest regulowana, więc nie musimy się martwić o dopasowanie rozmiaru do naszych potrzeb. Wysoka jakość materiałów gwarantuje trwałość upominku, która ma w jego przypadku dodatkowo symboliczne znaczenie. Tak samo jak więzi łączącej dwoje prawdziwie zakochanych, skóry nie da się w żaden sposób rozerwać. Nasi znajomi zapewne zwrócą uwagę na bransoletki tylko wtedy, gdy pojawimy się w nich w tym samym miejscu, co ukochana osoba. Ich znaczenie poza takimi sytuacjami będzie ukryte - przecież nikt nie będzie przyglądał się noszonej na przegubie ręki ozdobie tak długo, by dostrzec wygrawerowany tekst. Jeśli domyślna czerń wydaje się nam zbyt ponura, możemy zmienić ją na beż, czerwień lub kolor niebieski.

Wisiorek - łamane serce

Ten upominek ma już całkiem długą historię. Pomysł jest bardzo prosty i opiera się na znanej powszechnie symbolice. Jeśli jako para stanowimy dwie połówki pewnej całości, możemy to okazać nosząc część wykonanego ze srebra serca. Na każdej z nich znajduje się miejsce przeznaczone na wygrawerowanie imienia oblubienicy czy oblubieńca. Podobnie jak w przypadku opisywanych powyżej bransoletek, jest to prezent szczególny, bo część zestawu pozostaje w rękach wręczającego. Obie części wisiorka są oczywiście wyposażone w oddzielne łańcuszki. Takie komplety są na tyle lekkie, że szybko zapomnimy o ich obecności - oczywiście do czasu, gdy ktoś nam o nim przypomni życzliwym pytaniem o znaczenie wisiorka. Bardzo ważnym elementem upominku jest opakowanie. Na plakietce znajdującej się na pudełku, podobnie jak na powierzchni samego serca, możemy umieścić grawerowaną informację. Tu możemy nawet pokusić się o dość rozbudowany przekaz, bo miejsca jest nieporównanie więcej, niż na wisiorku. Do zestawu dołączona jest estetyczna torebka prezentowa z kokardą.

Kłódka miłości

Tradycja zakładania przez zakochanych kłódek na mostach i kładkach pochodzi podobno z Florencji. Uczniowie znajdującej się w tym mieście szkoły Sanita in Costa San Giorgio kradli zamknięcia szafek na książki i przybory szkolne, opatrywali je miłosnymi wyznaniami i wieszali na Ponte Vecchio. Tę wersję legendy spopularyzował włoski pisarz Federico Moccia. Poznał ją cały świat i dziś widok kłódek w miejscach innych niż furtki i drzwi nikogo nie dziwi. Niektóre obiekty, jak na przykład Mostek Zakochanych w Ciechocinku, swoją nazwą w pewnym sensie zachęcają do praktykowania opisywanego tu zwyczaju. Kiedyś kochankowie musieli sami wyryć na kłódce swoje imiona lub inicjały, dziś dostępne są gotowe wersje grawerowane. Posiadają one nie pozostawiający wątpliwości co do ich przeznaczenia kształt serca. W zestawie znajduje się również kluczyk, który po spełnieniu swojej funkcji najczęściej ląduje w rzece. Prezent w postaci kłódki miłości to przede wszystkim zaproszenie do spędzenia razem niezapomnianych, romantycznych chwil!

 

Niemal każdy prezent może być wyrazem miłości. Wystarczy, że sprawia drugiej osobie radość. Nie wszystkie upominki są jednak przygotowane z myślą o romantycznych uniesieniach. Jeśli chcesz podkreślić łączące Cię z ukochaną lub ukochanym uczucie, zdecyduj się na przedmiot o pozytywnej, sentymentalnej wartości. Taki, który będzie wspominany przez wiele lat, nawet wtedy, gdy przestaniemy go używać.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel