Twój koszyk jest pusty

Podziękowania dla świadków - co podarować w prezencie świadkowi?

2023-05-30
Podziękowania dla świadków - co podarować w prezencie świadkowi?

Świadkowie pełnią wyjątkową rolę w dniu ślubu, a także na etapie przygotowań do niego. Są zaufanymi towarzyszami, wspierają emocjonalnie, pomagają w organizacji oraz pilnują detali. Aby wynagrodzić ich za ten trud, dobrym zwyczajem jest zorganizowanie dla nich wyjątkowych podziękowań. Te najczęściej przyjmują formę prezentów. Czym obdarować świadków weselnych? Lepiej wręczyć im jeden wspólny upominek czy dwa osobne?

Czy powinno się dawać prezenty świadkom?

Pomoc świadków na ślubie i weselu, a także przed nimi jest nieoceniona. W wydarzenie wkładają oni tyle samo pracy i zaangażowania co para młoda. To, co należy do ich zadań, jest wynikiem indywidualnych ustaleń. Najczęściej jednak pomogą w przystrojeniu sali, przewozie niezbędnych produktów, załatwiają orkiestrę czy sprawy urzędowe, w czasie wesele troszczą się o gości, pomagają w czasie ubioru państwa młodych, odbierają prezenty od gości, organizują wieczór kawalerski i panieński.

Jak widać, lista zadań świadków jest długa. Za trud włożony w przygotowania i koordynowanie wydarzenia należą im się więc szczególne podziękowania. Wspaniałym pomysłem na nie jest obdarowanie świadków prezentami. Te powinny różnić się od tego, co otrzymują pozostali goście – najlepiej, jeśli prezent dla świadka jest bardziej okazały, od serca, spersonalizowany.

Wspólny czy osobny prezent dla świadkowej i świadka?

Zanim wybierzesz wyjątkowy prezent dla świadków weselnych, musisz podjąć decyzję, czy każdemu z nich osobno wręczysz upominek, czy będzie to jeden wspólny. To pierwsze rozwiązanie pozwala na dopasowanie przedmiotów do indywidualnych preferencji każdej osoby. Osobny prezent dla świadkowej i świadka sprawdzi się też, kiedy ich upodobania znacznie się od siebie różnią oraz kiedy świadkowie są dla siebie zupełnie obcymi osobami.

Na wspólny prezent możecie się zdecydować, jeśli waszymi świadkami jest para lub upominek jest łatwy do podziału. Jeden upominek w takich sytuacjach zminimalizuje ryzyko, że jedna osoba uzna prezent drugiego za bardziej interesujący. Wręczając jeden prezent, ważne jest, aby dopasować go do upodobań obojga świadków lub postawić na uniwersalność.

Co na prezent dla świadków – jak wybrać idealny upominek?

Pomysłów na wyjątkowe podziękowania nie brakuje. Para młoda może wybrać praktyczny prezent lub zdecydować się na elegancki upominek. W czasie podziękowań można też puścić wodzę fantazji i zaszaleć. To, jak podziękujecie waszym świadkom, zależy od osobistych preferencji, posiadanego budżetu, charakteru świadków. W ramach podziękowania zawsze jednak powinniście wręczać upominki personalne, od serca, dopasowane do gustu i zainteresowań świadkowej i świadka. Warto też przemyśleć, czy prezent ma mieć wymiar materialny. Coraz częściej idealny prezent stanowi bowiem wspólnie spędzony czas. Świetnym pomysłem będzie więc zaproszenie na kolacje, wyjazd do SPA czy mini wakacje.

Podziękowania dla świadków: prezenty od pary młodej

Mimo że pomysłów na wspaniałe podziękowania nie brakuje pytanie, jaki prezent dla świadka jest najlepszy, nadal pada bardzo często. Jeśli też je zadajesz, przebywamy z garścią podpowiedzi!

Prosty, a zarazem oryginalny prezent stanowią personalizowane upominki. Najczęściej pojawia się na nich grawer z datą wydarzenia i imieniem świadka. Czasem informacje te uzupełniane są sentencją, cytatem lub kilkoma słowami od serca. Grawer pojawiać może się na kubkach, poduszkach, paluszkach. Jeśli interesuje Cię elegancki prezent, grawer możesz wykonać na biżuterii – ta stanowi miły prezent dla świadkowej. Dla świadka świetnym wyborem będzie natomiast grawerowany pendrive, spinki do mankietów, zegarki. Uniwersalny prezent stanowić będą natomiast personalizowane kieliszki do wina, breloczki czy plakaty w ramce.

Wspaniałe podziękowanie będą też stanowić elementy garderoby. Prezent dla świadkowej stanowić mogą torebki, portfele, skórzane rękawiczki, ozdoby do włosów, ulubione perfumy. Świadkowi wręczyć możesz natomiast krawat, muszkę, poszetkę, skórzany pasek do spodni, zestaw ulubionych kosmetyków.

Podziękowanie dla świadka i świadkowej stanowić mogą również kartki z napisem SUPER ŚWIADEK lub kubki z tym nadrukiem. Tego typu upominki są opcją budżetową, ale równie piękną. Taki sam wydźwięk będą miały skrzynki i pudełka pełne smakołyków. W nich znaleźć mogą się bombonierki, pralinki, ręcznie robione czekolady, ulubiony alkohol, herbaty, kawy itp.

Ślub i wesele to wydarzenie niezwykle sentymentalne – wzrusza nie tylko parę młodą, ale i najbliższe jej osoby. Wspaniałe podziękowania dla świadków będą więc stanowić prezenty pozwalające na wspomnienia tego dnia. Do takich zalicza się album wypełniony zdjęciami. Możesz umieścić w nich te ślubne, a także inne fotografie przedstawiające was razem w ważnych życiowych momentach.

Kolejny dobry pomysł to zabawny prezent. Do takich zaliczają się statuetki, dyplomy i medale dla najlepszego świadka/świadkowej. Możesz zdecydować się na te klasyczne lub personalizowane. Świadkowi możesz też wręczyć kubek ze śmiesznym napisem. Tak naprawdę jednak pomysłów na wyjątkowe podziękowanie za bycie świadkiem jest o wiele więcej, a wiele z nich odnajdziesz na stronie aleupominek.pl

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel