Twój koszyk jest pusty

Pomysły na prezent dla chłopaka - od tradycyjnych po najbardziej oryginalne

2019-08-13
Pomysły na prezent dla chłopaka - od tradycyjnych po najbardziej oryginalne

Wbrew pozorom o udany prezent dla mężczyzny jest trudniej, niż o upominek przeznaczony dla kobiety. Faceci mają najróżniejsze zainteresowania, czasami trudno nadążyć za ich nowymi pasjami. Jeżeli jednak chcemy, by niespodzianka była udana, musimy trzymać rękę na pulsie. Na szczęście dostępny współcześnie wybór podarunków jest ogromny. Możemy zdecydować się nie tylko na ładny i praktyczny przedmiot, ale też na voucher zapewniający co prawda jednorazowe, ale zapadające w pamięć przeżycie. Przeanalizujmy kilka ciekawych propozycji!

 

Wielofunkcyjny scyzoryk

 

Takie wielofunkcyjne urządzenie możemy sprawić na przykład fanowi survivalu lub osobie, dla której ulubioną formą spędzania wolnego czasu jest biwak. Dzięki scyzorykowi można sobie z łatwością poradzić w sytuacjach, które bez niego byłyby bez wyjścia. Nie chodzi tu wyłącznie o zdarzenia, które pojawiają się w dziczy - z pewnością przecież zdarzyło się nam nerwowo szukać korkociągu, gdy zaistniała potrzeba otwarcia butelki wina.

 

Wiodących producentów scyzoryków jest kilku, jednak najbardziej cenione są produkty szwajcarskiej firmy Victorinox. To ona opatentowała ten wynalazek, którego współczesna wersja ewoluowała z noża oficerskiego dostarczanego żołnierzom. Dzięki grawerowi wykonywanemu przy użyciu lasera, na nożu należącym do narzędzi znajdujących się w scyzoryku można umieścić napis i grafikę. Zwykle jest to imię i nazwisko obdarowanej osoby opatrzone prostym symbolem. To nie tylko sposób na personalizację prezentu, ale i zabezpieczenie przed zgubieniem  - znajdujące się na scyzoryku dane właściciela mogą doprowadzić do niego znalazcę.

 

Kieszonkowy zegarek

 

Trudno o bardziej klasyczny upominek. Z zegarka tego rodzaju będą zadowoleni przede wszystkim zwolennicy estetyki retro. Taki dodatek może świetnie uzupełniać ubranie stylizowane na pochodzące z innej epoki. Współcześnie ludzie zwykle sprawdzają godzinę zerkając na ekran swojego telefonu komórkowego. Są jednak też tacy, dla których wartością jest wyróżnianie się w stroju i zachowaniu, czyli - krótko mówiąc - ekstrawagancja. To właśnie dla nich produkowane są akcesoria w rodzaju kieszonkowych zegarków. Bardzo często są one opatrzone grawerowaną dedykacją. Miejsca na taki napis jest dość dużo, więc nie musimy się ograniczać. Treść powinna być przemyślana, gdyż będzie ona towarzyszyć obdarowanemu mężczyźnie każdego dnia, za każdym razem, gdy będzie on sprawdzał czas. Współczesne zegarki kieszonkowe są zwykle wyposażone w niezawodne, kwarcowe mechanizmy produkowane w Japonii. Jeśli Twój chłopak jest w pewnym stopniu ekscentrykiem i czasem wydaje Ci się, że pochodzi z innej epoki, sprezentuj mu przy następnej okazji elegancki czasomierz w starym stylu!

 

Voucher na FlyBoard

 

FlyBoard to niezwykle spektakularny sport, który chyba bardziej zasługuje na miano “powietrznego” niż “wodnego”. Dzięki niemu możemy znaleźć się nawet do dziesięciu metrów nad taflą wody! Trzeba przyznać, że to dość ekstremalna atrakcja. Jak działa wykorzystywana przy niej technologia? Do dwóch dysz umieszczonych pod stopami tłoczona jest przez rurę znajdująca się pod dużym ciśnieniem woda. Jej siła wypycha użytkownika FlyBoard w górę (oczywiście o ile potrafi on nią kierować). Jakby nie patrzeć, mamy więc do czynienia z silnikiem odrzutowym. Oczywiście w trakcie zabawy nie musimy martwić się o bezpieczeństwo - nad wszystkim czuwają posiadający kwalifikacje ratowników WOPR instruktorzy. Każdy otrzymuje kamizelkę ratunkową i kask. Wręczenie kuponu na “lot” FlyBoardem zapewni naszemu chłopakowi znaczną dawkę adrenaliny. Jeśli wiesz, że tak intensywna atrakcja powinna mu się spodobać, jest to z pewnością opcja warta rozważenia. 

 

Sztuka kupowania prezentów dla chłopaka sprowadza się do znajomości jego osobowości. Nie warto ryzykować. Pewien handicap będzie oczywiście stanowić długość znajomości. Jeśli jednak chcemy zrobić udaną niespodziankę już przy początku związku, pomóc może wywiad dokonany wśród wspólnych znajomych lub szpiegowanie profili na mediach społecznościowych.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel