Twój koszyk jest pusty

Powietrzne przygody - pomysły na wyjątkowy prezent

2019-09-25
Powietrzne przygody - pomysły na wyjątkowy prezent

Szukasz oryginalnego prezentu, ale wydaje Ci się, że wszystkie możliwości zostały już wyczerpane? Twój ukochany/ukochana, brat/siostra czy najlepszy przyjaciel dostali już każdy rodzaj gadżetu? Jak znaleźć nieoczywisty upominek? Najlepiej postawić na aktywność, która wyzwala ogromne ilości adrenaliny! O taką najłatwiej w przestrzeni, która jest dla człowieka najbardziej obca - w powietrzu. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim przewodnikiem po podniebnych przygodach, które mogą stanowić znakomity podarunek!

Lot szybowcem

Gdy jako dzieci z zainteresowaniem obserwowaliście przecinające niebo samoloty, wasza uwagę zwrócił zapewne dziwny pojazd. Najpierw był on ciągnięty przez inną maszynę, by po chwili poruszać się samodzielnie. Był to oczywiście szybowiec. Nie zdawaliście sobie pewnie jeszcze sprawy z tego, że jest on pozbawiony własnego napędu. Dziś każdy może cieszyć się przeżyciami związanymi z lotem szybowcem - przede wszystkim niezwykłym widokiem. W tym celu musi oczywiście oddać się w ręce doświadczonego, profesjonalnego pilota. Sam lot - który liczymy od wypięcia szybowca z wysięgnika - trwa od pięciu do piętnastu minut. Wziąwszy pod uwagę intensywność przeżywanych w tym czasie wrażeń, to naprawdę długo. Szybowiec może przecież osiągnąć prędkość aż 350 km/h! Bezpieczeństwo lotu podnosi znacznie możliwość lądowania w miejscach do tego nieprzystosowanych - to również bardzo ciekawy element przeżycia.

Skok na bungee

Bezpiecznym sposobem na to, by poczuć długotrwały swobodny spadek, jest skok na bungee. Najczęściej wysokość skoku wynosi 90 m. Atrakcja nie byłaby możliwa, gdyby nie praca instruktorów, którzy czuwają nad jej przebiegiem. Stosują oni kilka typów zabezpieczeń. Przede wszystkim do nóg uczestnika mocuje się trzy rodzaje uprzęży. Tak duża ich ilość gwarantuje, że nawet w wypadku awarii któregoś z nich, nie stanie się nic złego. Wytrzymałość samej liny wynika natomiast z jej składu. Znajdują się w niej zarówno włókna kauczuku, jak i taśmy alpinistycznej. Dodatkowym elementem systemu bezpieczeństwa jest dmuchany balon, który znajduje się pod strefą skoku. Na niego opuszczany jest miłośnik adrenaliny po dokonaniu niezapomnianego wyczynu. Ogromne emocje związane ze skokiem na bungee możemy zapewnić bliskiej osobie wykupując dla niej voucher, który może zostać zrealizowany w jednym z trzech miast w Polsce.

Dream Jump - jeszcze bardziej ekstremalny skok

Technika skoków z wysokości nazywana Dream Jump różni się nieco od tradycyjnego bungee. Wykorzystywana jest do niego lina zawieszona między dwoma budynkami. Ten system pozwala na wykonywanie dłuższych skoków, w trakcie których możliwe jest wykonywanie ewolucji. Oczywiście nie spodziewajmy się, że obdarowana przez nas możliwością skorzystania z tej atrakcji osoba będzie się ich podejmować. Warto jednak już przed rozpoczęciem zabawy wiedzieć, że zakres możliwych ruchów jest dość duży. Ponieważ najważniejsze połączenie między skaczącym a liną znajduje się na biodrach i korpusie, działające na ciało siły fizyczne - inaczej niż w bungee jumpingu - rozkładają się dość równomiernie. Ostatni etap “lotu” jest bardzo łagodny, a proces hamowania trwa dość długo i również zapewnia wiele wrażeń.

Lot motoparalotnią

Motoparalotnia - którą trudno nawet nazwać pojazdem - składa się z napędu, stelaża i paralotni. Spoiwem między tymi elementami jest człowiek. Tak pilot, jak i pasażer, znajdują się w trakcie lotu w otwartej przestrzeni. Nie ma tu kabiny znanej z samolotu czy szybowca. Przyczynia się to oczywiście do wydzielania większej ilości adrenaliny. Uczucia wolności odczuwanego w trakcie lotu nie można porównać z niczym innym. Uzyskiwana w powietrzu prędkość jest zdecydowanie mniejsza, niż ta osiągana przez paralotnię, ale brak bariery chroniącej nas przed wiatrem sprawia, że czujemy ogromny pęd. Warto zapewnić tak intensywny rodzaj doznań osobie, która jest tego naprawdę warta!

 

Adrenalinę można znaleźć wszędzie: na ziemi, w powietrzu i pod wodą. Jak postaraliśmy się udowodnić, to w przestworzach odczuwamy największe emocje. Czy można oderwać się od codziennych spraw bardziej skutecznie? Jeśli wciąż nie jesteście przekonani, poszukajcie opinii osób, które zaznały podniebnych przygód!

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel