Twój koszyk jest pusty

Prezent dla konesera alkoholu

2022-04-12
Prezent dla konesera alkoholu

Picie alkoholi szlachetnych z zachowaniem odpowiednich metod jak temperatura, sposób podania czy odpowiednie szkło, jest rytuałem, który dla miłośników ekskluzywnych trunków ma szczególne znaczenie. Dodatkowo dostarcza im niezwykłych doznań związanych nie tylko ze smakiem, zapachem, ale także wysoką jakością smakowanych alkoholi. Umiejętność spożywania alkoholi wytrawnych jest bardzo przydatna na wykwintnych kolacjach oraz spotkaniach biznesowych. Teoretycznie wybór prezentu dla konesera alkoholu nie jest trudny, wystarczy wybrać wódkę, whisky lub wino, jednak w rzeczywistości może okazać się nie takie proste. Zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z kimś, kto naprawdę zna się na alkoholach i jest obeznany w metodach jego przechowywania oraz podawania. 

Prezent dla konesera alkoholu na urodziny

Urodziny to idealna okazja, aby koneserowi alkoholi podarować wyjątkowy prezent. Może to być ekskluzywny alkohol, personalizowany zestaw szklanek lub śmieszny gadżet w kształcie butelki. Alkohol na prezent urodzinowy idealnie sprawdzi się w przypadku okrągłych rocznic jak 30 czy 40 lat. Z takiej okazji warto solenizantowi przekraczającemu kolejną dziesiątkę podarować ekskluzywną whiskey w personalizowanej butelce z imieniem, wiekiem i życzeniami dla jubilata. Idealny prezent dla konesera alkoholi to również likier ziołowy składający się z ziół, przypraw korzennych, kwiatów i owoców ze specjalnie spersonalizowaną etykietą, na której może być zdjęcie solenizanta.

Rocznica ślubu a prezent dla konesera

Rocznica ślubu to wspaniały moment dla małżonków, niezależnie od tego, ile lat są razem. To także doskonała okazja, aby podarować mężowi, który jest koneserem alkoholi, elegancki prezent w postacie ekskluzywnego trunku. Mężowi z okazji rocznicy ślubu warto podarować wysublimowane wino, które charakteryzuje się wyjątkowym porzeczkowo-wiśniowym aromatem. Dodatkowo na etykiecie możemy umieścić własny, indywidualny napis lub życzenia. Jeśli nasz partner jest wielbicielem bardziej ekskluzywnych trunków, możemy mu podarować oryginalny prezent, jakim jest irlandzka whiskey trzykrotnie destylowana, zawierająca kompozycję trzech alkoholi: single malt, jęczmiennego i zbożowego. 

Elegancki prezent dla konesera alkoholi

Ekskluzywne trunki wyróżniają się niezwykłym bogactwem smaku, aromatu oraz koloru. Dodatkowo na ogół są stylowo zapakowane. Każdy koneser alkoholi potrafi ocenić klasę trunku według kategorii, nazwy i długość destylacji czy leżakowania. Świetny pomysł na elegancki prezent dla znawcy trunków to skrzynka na wino z akcesoriami, do tego warto dołączyć czerwone, półwytrawne wino z wyczuwalną nutką wanilii pochodzące z Chile. Z takim eleganckim upominkiem idealnie będzie się komponować kieliszek do wina z grawerem. Dobrym pomysłem na prezent dla konesera delikatnych i wysublimowanych trunków może być również wytrawne, lekkie różowe wino musujące Prosecco Stock pochodzące z Włoch. Aby upominkowi dodać elegancji, możemy go zapakować w stylową skrzynkę ze specjalną personalizacją. 

Ekskluzywny prezent dla znawcy alkoholi

Za najbardziej ekskluzywne alkohole uważane są długo destylowane i przechowywane w odpowiednich beczkach jak bourbon, whisky oraz koniak. Dodatkowo bardzo cenione na całym świecie jest także wino, natomiast w Polsce znajdziemy najwięcej koneserów wódki. Okazuje się, że niektóre rodzaje wódki również należą do alkoholi szlachetnych i zdecydowanie zasługują na markę koneserskiego alkoholu. To wódki klasy Super Premium, które są produkowane z wyższą starannością, wielokrotną destylacją i filtracją, z wyjątkowych zbóż. Koneserowi naszego polskiego, tradycyjnego alkoholu można podarować wódkę Finlandia, która została wyprodukowana z fińskiego jęczmienia i krystalicznej wody z polodowcowych źródeł. Natomiast dla konesera whiskey świetny prezent to whisky typu bourbon, który leżakował w dębowych beczkach lub Johnnie Walker o aromacie jabłka, miodu, gruszki oraz wanilii.

Personalizowane prezenty dla konesera alkoholi

Koneserowi alkoholi oprócz samego trunku można także podarować akcesoria do alkoholu lub karafki, które dodatkowo można spersonalizować inicjałami obdarowanego lub specjalnym grawerem z datą urodzin, ślubu lub innej uroczystości. Idealny pomysł na taki prezent to elegancka karafka i szklanki do whisky Można także wybrać zestaw do whisky w oryginalnym kształcie (np. skrzypiec, roweru lub ryby) w zależności od zainteresowań solenizanta i całość spersonalizować. Idealny prezent dla wielbiciela wódki to piersiówka z inicjałami jubilata lub życzeniami albo karafka z kieliszkami dla gentlemana w kształcie samochodu. Dla miłośnika piwa warto wybrać duży, szklany kufel do piwa ze specjalną dedykacją. 

Gadżet na każdą podróż konesera

Alkohol jest niezmiennie łączony z różnymi gadżetami, które ułatwiają jego otworzenie, degustację lub podanie. Wino intensywniej smakuje w eleganckim kieliszku, a whiskey — w odpowiednio wyprofilowanej szklance, natomiast piwo — w kuflu. Wódka może być podana w ekskluzywnej karafce, jednak degustacja jej wymaga małych kieliszków. Koneserowi alkoholu możemy podarować akcesoria do alkoholu niezbędne do jego otworzenia, np. zestaw do wina przydatny do jego otwierania i przechowywania lub otwieracz do butelek będący jednocześnie brelokiem do kluczy.

Niezwykłą zaletą takich niedużych gadżetów jest to, że bez problemu zmieszczą się w walizce, w związku z tym koneser alkoholu będzie mógł cieszyć się smakiem swoich ulubionych alkoholi także poza domem. Prezentem w podobnym stylu jest także nieduża, elegancka stalowa piersiówka, w której zmieści się 100 ml alkoholu. Koneserowi alkoholu można także podarować wyjątkowy upominek w formie grawerowanej szklanki do whisky, kufla do piwa lub kieliszka do wina w zależności od tego, jaki trunek jest jego ulubionym. 

Koneser spożywa alkohol w sposób wysublimowany, ciesząc się jego smakiem, zapachem i aromatem. Na ogół także dobrze zna marki najlepszych trunków i rytuały związane z degustacją, dlatego prezent dla znawcy alkoholi musi być dobrany zgodnie z największą delikatnością i starannością. Warto postawić na dobry, markowy trunek, akcesoria do alkoholu lub grawerowany kieliszek czy też szklankę do whisky. 

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel