Twój koszyk jest pusty

Prezent dla nauczyciela na zakończenie roku

2021-11-09

Wręczanie nauczycielom prezentów na zakończenie roku to tradycja i powszechny zwyczaj. To rodzaj podziękowania od rodziców i uczniów za cały rok opieki i nauki. Jednak nierzadko rada rodziców  ma w planach kupowanie drogiego, kosztownego prezentu, z czym często nie zgadza się reszta opiekunów dzieci. Zbyt luksusowy upominek może  doprowadzić do niezręcznej sytuacji i wprawić samego nauczyciela w konsternacje, a do tego prowokować konflikty między rodzicami. Upominek dla pedagoga powinien być skromny i niezbyt kosztowny, ma wyrażać wdzięczność uczniów wobec swojego ulubionego pedagoga. 


Pomysł na prezent na zakończenie roku

Prezent dla nauczyciela budzi wiele emocji, zwłaszcza wśród rodziców, którzy mają odmienne pomysły  na temat upominku i jego kosztu. Najbardziej sprawdzonym prezentem z okazji zakończenia roku są kwiaty -  nauczyciele je bardzo lubią i zawsze są zadowoleni, gdy je dostają. Może to być duży wielokwiatowy i piękny bukiet lub pojedyncze kwiaty (np. róże) wręczone indywidualnie przez każdego ucznia. Do tego wychowankowie mogą własnoręcznie przygotować kartkę z podziękowaniami, na której znajdą się podpisy całej klasy. Młodsi uczniowie mogą także dla swojej pani wykonać kwiaty z bibuły lub serca z własnym imieniem. Do takiego zestawu można dołączyć skromny upominek w postaci statuetki z napisem "Najlepszy nauczyciel" lub słodką bombonierkę. 


Klasyczny prezent dla nauczyciela

Zawód nauczyciela jest specyficzny, wiąże się z wiedzą, odpowiedzialnością i ciągłym rozwojem zawodowym. Wielu pedagogów nawet po zdobyciu tytułu magistra nadal kształci się, by zdobyć wyższy stopień zawodowy i mieć lepsze kwalifikacje. Takiemu nauczycielowi z okazji zakończenia roku warto podarować prezent, który przyda mu się w czasie nauki. Może to być praktyczny, personalizowany kalendarz, w którym będzie mógł zapisywać ważne spotkania i wydarzenia. Natomiast do robienia notatek wychowawcy przyda się również elegancki notes. Do takich stylowych upominków dołączyć można  długopis ze specjalną dedykacją lub zestaw długopis i ołówek zapakowany w gustowne pudełko. 


Zakończenie roku szkolnego - prezent elegancki

Nauczyciel to zawód z pasją, który przekłada się na kształtowanie charakteru uczniów i ich spojrzenia na świat. Rola wychowawcy w edukacji dzieci i młodzieży jest niezwykle istotna, ponieważ to on może pokierować i zainspirować uczniów do zdobywania wiedzy lub całkowicie ich do niej zniechęcić. Idealny prezent dla nauczyciela z pasją to niezwykle elegancka zakładka do książki z  kryształkami ciętymi metodą Swarovskiego lub stylowy wizytownik z kalkulatorem i specjalną dedykacją.  Ulubionemu wychowawcy uczniowie mogą także podarować wyjątkowy srebrny medal z grawerowanym nadrukiem "Super nauczyciel".


Prezent od klasy na zakończenie szkoły

Dobry i zaangażowany wychowawca sprawia, że uczniowie chętnie biorą udział w jego zajęciach, szanują go, a czasem nawet darzą  zaufaniem i przyjaźnią. Z takim nauczycielem często żal się rozstawać, zwłaszcza na zakończenie roku lub szkoły. Wyjątkowemu mentorowi wychowankowie chcą podarować niezapomniany, szczególny prezent. Może to być obraz na płótnie, na którym odzwierciedlone będzie zdjęcie całej klasy z wychowawcą. Dodatkowo na nim możemy umieścić cytat z ulubionej książki nauczyciela lub imiona i nazwiska wszystkich uczniów.


W tym samym tonie utrzymany upominek to elegancka srebrna ramka, w której znajdzie się zdjęcie wychowanków z nauczycielem. Wychowawcy można także podarować stylowe pudełko, szkatułkę, do którego można włożyć jakiś  skromny upominek lub zdjęcia uczniów z podpisem. Wyjątkowy prezent dla wychowawczyni z okazji zakończenia roku to pudełko wspomnień, w którym znajduje się kalendarz, długopis i srebrny wisiorek z serduszkiem.


Personalizowany upominek dla nauczyciela

Na zakończenie roku wychowawcy można także podarować specjalnie personalizowany prezent. Jednym z pomysłów jest kubek termiczny z imieniem nauczycielki lub atrakcyjnym napisem. Uczniowie mogą wręczyć pedagogowi niezwykłą pozytywkę z kwiatem Swarovskiego ozdobioną pięknym podziękowaniem dla wychowawcy.


Oryginalnym upominkiem na koniec edukacji może być posrebrzany dzwonek z grawerem, np. rokiem szkolnym lub nazwą klasy. Dobrym pomysłem na prezent dla nauczycielki jest również biżuteria. To może być naszyjnik celebrytka z koniczynką na szczęście lub zestaw wisiorek i kolczyki z cyrkoniami. Natomiast dla nauczyciela, czyli mężczyzny, warto wybrać eleganckie posrebrzane spinki do mankietów z grawerem lub w kształcie piłki nożnej albo gitary. Idealny prezent to zegar z ramką i zdjęciem klasy oraz dedykacją. Nietuzinkowy, personalizowany upominek dla nauczyciela z okazji zakończenia roku to podziękowanie w formie dyplomu z życzeniami od wszystkich uczniów. Całość jest elegancko oprawiona w ramkę i zamknięta w skórzanym etui.


Z okazji zakończenia roku uczniowie mogą podziękować swoim nauczycielom na różne sposoby - mogą to być klasyczne kwiaty, słodkie upominki lub gustowne, srebrne gadżety. Praca z dziećmi jest niezwykle wymagająca, dlatego w tym wyjątkowym dniu warto podarować nauczycielom piękny prezent jako podziękowanie za cały rok nauki. 


pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel