Twój koszyk jest pusty

Prezent dla sekretarki

2021-11-10
Prezent dla sekretarki

Po raz pierwszy Dzień Sekretarki obchodzono w Stanach Zjednoczonych w 1952 roku, jego pomysłodawcą był publicysta z The New York Times Harry F. Klemfuss, który chciał uhonorować pracę sekretarek. Oficjalne obchody tego święta odbywały się od 1 do 7 czerwca jako Narodowy Tydzień Sekretarki oraz 4 czerwca jako Narodowy Dzień Sekretarki. W 1955 roku termin Narodowego Tygodnia Sekretarki został przesunięty na ostatni tydzień kwietnia (25 kwietnia). W USA z tej okazji organizowane są w firmach spotkania towarzyskie, podczas których sekretarki są obdarowywane nagrodami, kwiatami, słodyczami oraz innymi wyróżnieniami. W Polsce sekretarki i asystenci obchodzą swoje święto 25 stycznia jako Dzień sekretarki i Asystentki. 

Dzień sekretarki, jaki prezent 

Dzień Sekretarki powstał, aby za pomocą drobnego upominku docenić codzienną pracę sekretarek oraz innych pracowników sfery administracyjnej, ponieważ święto to obejmuje również osoby pracujące w tym zawodzie. Wyjątkowy prezent dla sekretarki, która pracuje w zawodzie długie lata, to kwiaty - najlepiej kolorowy bukiet. Do niego można dołączyć karteczkę z dedykacją lub życzeniami. Dopełnieniem takiego upominku może być nagroda finansowa lub voucher "Relaks i uroda", który można wykorzystać w ciągu roku w wybranej przez siebie lokalizacji. Dodatkiem do kwiatów może być także słodki podarunek (np. czekoladki, pralinki z podziękowaniem). 

Prezent dla zorganizowanej sekretarki

Dobra organizacja to podstawa pracy sekretarki. Na co dzień asystentka zajmuje się umawianiem spotkań dla szefa, aranżowaniem różnych imprez, odpowiadaniem na korespondencję i e-maile, a często także planowaniem i zarządzaniem. Zorganizowanej sekretarce warto podarować kalendarz tygodniowy ze specjalną dedykacją lub kalendarz dzienny z długopisem i personalizacją. W takim kalendarzu sekretarka będzie mogła zapisywać wszystkie ważne wydarzenia, o których powinna pamiętać.

Z okazji Dnia Sekretarki asystentce można również sprezentować elegancki, czarny notes biurowy lub praktyczny notatnik z organizerem z kieszonkami, które mają uniwersalne zastosowanie. Sekretarkę można obdarować wysublimowanymi artykułami piśmienniczymi, które przydadzą się podczas podpisywania ważnych dokumentów, np. zestaw pióro i długopis zapakowane w stylowe pudełeczko z dedykacją. 

Prezent biurowy dla asystentki

Dobra sekretarka dba nie tylko o swojego przełożonego, dokładając starań, aby uczestniczył we wszystkich niezbędnych spotkaniach i był do nich zawsze dobrze przygotowany, ale wprowadza również w biurze dobrą atmosferę. Prezent dla sekretarki może stać się częścią biura, ozdabiając jej biurko. Taki przedmiot jak lustrzany zegar będzie wspaniałym prezentem i dowodem na to, że praca asystentki jest zauważana i doceniana. Eleganckim dodatkiem na biurku będzie także złocony zegar, który ułatwi planowanie pracy. 

Praktyczny prezent dla sekretarki

Obdarowana sekretarka to lepszy i bardziej zaangażowany pracownik. Każdy pracodawca powinien pokazywać swoim pracownikom, w tym także swojej sekretarce, że ceni sobie ich trud włożony w rozwój firmy. Upominek jest zawsze miłą oznaką szacunku i poważania przez szefa. Praktyczne prezenty to takie, które asystentka może wykorzystać w swojej pracy. Może to być ekskluzywny power bank w kolorze złotym ze specjalnym grawerem lub czarny pendrive z pojemnością 64 GB. Przykładem takiego przydatnego w codziennej pracy prezentu może być również elegancki wizytownik z kalkulatorem z inicjałami sekretarki.

Personalizowany prezent dla asystentki

Sekretarka to pracownik zaufany, na którego szef może liczyć zawsze i w każdej sytuacji. Aby pokazać, jak ważna jest praca takiej osoby, można ją obdarować wyjątkowym, personalizowanym upominkiem. Taki prezent oznaczony jej inicjałami, imieniem lub specjalną dedykacją będzie stanowił dowód na to, że asystentka jest ceniona i szanowana w firmie.

Podarujmy naszej ulubionej sekretarce kubek termiczny z inicjałami lub motywującym do pracy napisem, dzięki niemu będzie mogła w każdej chwili dnia wzmocnić się łykiem gorącej kawy. Praca asystentki jest wyczerpująca, musi ona przez wiele godzin być prawą ręką szefa, a do tego idealnie wyglądać. W dyskretnym poprawieniu urody przyda jej się personalizowane lusterko, które zmieści się w każdej damskiej torebce. Charakteru zajęciom sekretarki dodaje energia, z jaką ona ją wykonuje. Dobrym prezentem dla niej będzie notatnik z personalizacją lub zakładka do książki, która będzie mogła służyć do zaznaczania ważnych dokumentów. 

Dzień Sekretarki to idealny moment, by docenić pracę sekretarki i obdarować ją szczególnym upominkiem. Personalizowany kubek, kalendarz czy notatnik przydadzą się w codziennych obowiązkach, a obdarowana sekretarka będzie z większą radością wykonywać powierzone zadania. Do prezentu warto dołączyć kwiaty, eleganckie opakowanie i słodkie, czekoladowe praliny, które będą słodką przekąską po całym dniu pracy.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel