Twój koszyk jest pusty

Prezent na dzień nauczyciela

2021-10-06
Prezent na dzień nauczyciela

Prezent na dzień nauczyciela

Dzień Nauczyciela to święto, które w Polsce jest obchodzone co roku tego samego dnia, czyli 14 października. Wtedy właśnie uczniowie składają swoim pedagogom życzenia, ofiarują kwiaty, laurki oraz prezenty. Głównym punktem programu jest zawsze odświętna akademia przygotowana przez dzieci.

Dzień Edukacji Narodowej, znany powszechnie jako Dzień Nauczyciela, upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej stworzonej z inicjatywy króla Stanisława II Augusta i powołanej do działania w dniu 14 października 1773 roku przez Sejm Rozbiorowy. Historia Dnia Nauczyciela w Polce ma swoje początki w 1957 roku. W 1982 roku zmieniono nazwę święta na Dzień Edukacji Narodowej i ustanowiono go świętem wszystkich pracowników oświaty. Światowy Dzień Nauczyciela obchodzony jest co roku pod patronatem UNESCO 5 października. W innych krajach także obchodzone jest takie święto, np. w Albanii przypada ono 7 marca, w Argentynie - 11 września, w Czechach i na Słowacji - 28 marca, a w Meksyku - 15 maja.

Prezent na Dzień Nauczyciela — symboliczny upominek

Prezent na Dzień Nauczyciela nie musi być drogi. Jego cena i wielkość zależy od zamożności rodziców i wysokości klasowej składki. Jednak najczęściej pedagodzy najbardziej cieszą się z drobnych upominków lub prezentów robionych samodzielnie przez uczniów. Doskonały prezent dla ulubionej pani wychowawczyni to kolorowa laurka z życzeniami lub podziękowaniem i podpisem każdego ucznia, kartka lub kwiaty własnoręcznie zrobione przez dzieci. Dodatkiem do takiego symbolicznego upominku może być bukiecik kwiatowy, orzechowe czekoladki "Wyjątkowy Nauczyciel" lub czekoladki z napisem "Nauczyciel Super Bohater".

Wyjątkowy prezent dla ulubionego nauczyciela

Wyjątkowy prezent najczęściej ofiarujemy ulubionemu nauczycielowi, czyli takiemu, którego darzymy sympatią, szacunkiem i który wyróżnia się charyzmą. Z okazji Dnia Nauczyciela dla ponadprzeciętnego wychowawcy warto wybrać super prezent. Najlepiej, aby był to upominek personalizowany z dedykacją wybraną przez uczniów, np. statuetka szklana, na której grafika i napis zostaną umieszczone  innowacyjną metodą UV.

Ciekawym i oryginalnym prezentem dla ulubionego nauczyciela będzie obraz na płótnie o wielkości 70 × 100 cm, na którym umieścimy zdjęcie całej klasy oraz  podziękowania dla wychowawcy. W podobnym stylu będzie także obraz na płótnie 30 × 40 cm, na którym zamiast zdjęcia znajdzie się motyw serca, stworzony z małych kwiatków, na których zostaną umieszczone imiona uczniów.

Praktyczny upominek na Dzień Nauczyciela

Nauczyciel to osoba, która poświęca czas dla swoich uczniów, co wiąże się często z zanoszeniem pracy do domu. Sprawdziany, kartkówki do sprawdzenia, a do tego jeszcze przygotowanie do prowadzenia zajęć w kolejnym dniu zajmują dużo czasu. Praktyczny prezent pomoże każdemu pedagogowi zaprowadzić porządek i zaplanować kolejność prac. Nauczycielowi przyda się zatem notes biurowy, czarny z gumką i długopisem, w którym będzie mógł notować ważne wydarzenia i spotkania.

Oryginalny prezent dla nauczyciela to także personalizowane artykuły piśmienne, np. długopis Waterman Graduate stalowy z dedykacją lub zestaw Pióro Kulkowe i Długopis Parker IM GT. Ulubionego nauczyciela można obdarować zestawem zawierającym czekoladki i długopis Parker Jotter Special ze specjalną dedykacją "Najlepszy Nauczyciel Roku"

Oryginalny prezent dla nauczyciela

Idealny prezent dla ulubionego nauczyciela to taki, który swoją oryginalną formą sprawi mu radość, a jednocześnie stanie się pamiątką, która będzie mu przypominać o jego wychowankach. Takim niezwykłym upominkiem może być podziękowanie na metalowej tabliczce z oryginalną dedykacją, imionami uczniów, zapakowane w skórzane etui. Oryginalne prezenty z okazji Dnia Nauczyciela to złoty medal z indywidualnym napisem, zapakowany w etui ze skóry oraz stylowa posrebrzana róża i figurka w podkowę z kryształkami Swarovskiego z eleganckim długopisem w kolorze czarnym. Idealny upominek dla wychowawcy w szkole podstawowej to elegancki zegar Biret z indywidualnym grawerem lub posrebrzana skarbonka Globus ze specjalną dedykacją.

Personalizowany prezent na Dzień Nauczyciela

Personalizowane prezenty mają wyjątkową jakość, ponieważ dzięki personalizacji zyskują indywidualność i charakter. Dodatkowo staja się niezwykłą pamiątką dla wychowawcy. Z okazji Dnia Nauczyciela można pedagogowi podarować oryginalny prezent. To personalizowany brelok Gwizdek lub brelok nieśmiertelnik z koniczynką. Aby nadać im indywidualny charakter, można je dodatkowo ozdobić grawerem z imieniem nauczyciela lub specjalną sentencją, mottem życiowym i życzeniami.

Miły gest od uczniów dla nauczyciela to prezent taki jak posrebrzany dzwonek z indywidualnym grawerem. Nauczycielowi można również podarować pudełko na drobiazgi z kokardą oraz wyjątkowym napisem. Zabawny prezent, personalizowany dla nauczycieli to kubek termiczny z ciekawym nadrukiem oraz zestaw noży do sera zapakowany w drewniane pudełko z dedykacją.

Wychowawca-kobieta na pewno ucieszy się z eleganckiego srebrnego nieśmiertelnika wraz z indywidualnym grawerem oraz z naszyjnika z koniczynką i imieniem w pudełku ozdobionym dedykacją. Nauczycielowi mężczyźnie możemy podarować stylowe spinki do mankietów w kształcie elektrycznej gitary  lub spinki w kształcie piłki w eleganckim pudełeczku z dowolną dedykacją.

Dzień Nauczyciela w polskich szkołach jest uroczyście obchodzony, obowiązkowe są stroje galowe, akademia oraz kwiaty. Taki uroczysty dzień wymaga niezwykłych upominków, które sprawią nauczycielom radość i będą dla nich wyjątkowym podziękowaniem za ich codzienną pracę oraz staną się pamiątką na długie lata. 

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel