Twój koszyk jest pusty

Prezent na walentynki dla dziewczyny

2022-02-03
Prezent na walentynki dla dziewczyny

Obecnie walentynki, czyli Dzień Św. Walentego, najbardziej kojarzymy właśnie z jego patronem, który był biskupem Terni pod Rzymem i według jednej z legend udzielał zakochanym ślubów w tajemnicy. Jednak święto zakochanych może mieć korzenie już w czasach cesarstwa Rzymskiego i wywodzić się ze święta rzymskiego zwanego Luperkaliami obchodzonego właśnie 14-15 lutego ku czci rzymskiej bogini Junony, która była patronką kobiet i małżeństw.

Najważniejszym miejscem kultu św. Walentego jest bazylika jego imienia w Terni. Co roku w niedzielę poprzedzającą 14 lutego do miejsca tego przybywają pary narzeczonych z całych Włoch i świata w celu przyrzeczenia sobie miłości. W bazylice gromadzą się także pary małżeńskie świętujące 25- lub 50-lecie zawarcia sakramentu małżeństwa. Jednak najważniejszym zwyczajem walentynek, znanym na całym świecie, jest obdarowanie osób ukochanych upominkami, kwiatami, prezentami lub słodyczami.

Najlepsze prezenty walentynkowe dla dziewczyny

Walentynki to święto zakochanych i tego dnia należy się skupić na swojej drugiej połówce. To także idealna okazja do wyrażenia uczuć swojej ukochanej, można to zrobić za pomocąwalentynkowego upominku. Wyjątkowy prezent dla dziewczyny to srebrny naszyjnik z serduszkiem, na którym można wygrawerować imię ukochanej.

Świetny pomysł na walentynkowy upominek to także wspólne zdjęcia, do których można dołączyć metalową ramkę z własnym, spersonalizowanym napisem lub oryginalnyobrotowy album na zdjęcia.

Idealny prezent walentynkowy dla ukochanej dziewczyny

Święto zakochanych to dzień, w którym warto przypomnieć swojej drugiej połówce o tym, że jest dla nas ważna i obdarzyć ją miłością. Najlepszy prezent walentynkowy dla dziewczyny to kwiaty, najlepiej na tę okazję pasują czerwone róże. Do tego można dołączyć słodkie czekoladki lub wielkie pluszowe czerwone serce. 

Idealny prezent na walentynki dla żony toczerwona róża na stojaku z indywidualnie dobranym napisem. Dziewczynie natomiast warto podarowaćmaskotkę w kształcie misia, który na bluzce będzie miał wydrukowane imiona zakochanych. 

Romantyczny prezent na święto zakochanych

Walentynki to jedno z najbardziej romantycznych świąt obchodzonych na całym świecie. Tego dnia wszędzie królują upominki w kształcie serca, miłosne kartki walentynkowe oraz nostalgiczny nastrój. Najbardziej romantyczne prezenty na walentynki to kolacja w restauracji przy lampce czerwonego wina, płyta z sentymentalną muzyką lub czekoladki i balony w kształcie serca.

Ukochanej warto podarować świece zapachowe. Zapalone w wieczór walentynkowy stworzą liryczny nastrój, do tego dobrze jest wybrać ulubioną romantyczną komedię, aby ją wspólnie obejrzeć.

Oryginalny prezent na walentynki dla dziewczyny

Walentynki to piękna tradycja, która w wyjątkowy sposób pomaga wyrażać uczucia, jednocześnie jest to idealna okazja, by świętować miłość. Tego dnia każdy zakochany mężczyzna chce zaimponować swojej kobiecie, żonie, dziewczynie oryginalnym, nieszablonowym upominkiem.

Walentynki to doskonała okazja, by podarować ukochanej wspaniałyzestaw prezentowy, w którym znajdziemy poszewkę na poduszkę, słoiczek miodu i słodycze, a wszystko spakowane jest w eleganckiej skrzyneczce. Doskonały prezent walentynkowy dla żony czy narzeczonej to vocher do SPA lub do salonu urody, zapewniający jej dzień pełen relaksu.

Praktyczny prezent na święto zakochanych

Walentynki to bardzo romantyczne święto, ale co zrobić, gdy nasza ukochana jest osobą praktyczną, nieprzepadającą za sentymentalnym nastrojem? Jak sprawić jej radość tego dnia? Dla kobiety dojrzałej, lubiącej pożyteczne upominki, warto wybrać prezenty na walentynki, które przydadzą się jej w codziennym życiu. Może to byćkubek na kawę, który umili jej zimowe wieczory.

Ukochanej do gustu przypadnie takżepoduszka z nadrukiem lub kubek z porcelany z pokrywką, wyposażony w zaparzacz do herbaty. Dla dziewczyn lubiących eksperymentować w kuchni warto wybrać akcesoria kulinarne z grawerem, a dla kobiet dużo czytających — oryginalną zakładkę do książki.

Elegancki walentynkowy prezent

Święto zakochanych to wyjątkowy dzień, który zasługuje na odrobinę elegancji i luksusu w formie prezentu. Może to być kieliszek szampana, relaks w SPA lub kolacja we dwoje. Do takiej atmosfery warto dołączyć kwiaty i niezwykły prezent w eleganckim opakowaniu. Kobiety uwielbiają biżuterię. Walentynki to idealna okazja, aby podarować dziewczynie czy narzeczonejsrebrny naszyjnik z serduszkiemlub złoty wisiorekw kształcie serca.

Można także wybraćwisiorek złamane serce, na którym na każdej połówce serduszka będzie imię zakochanych. Każda dziewczyna ucieszy się również ze srebrnych kolczyków, stylowej bransoletki lub kompletu zawierającego łańcuszek i bransoletkę.

Personalizowany prezent na walentynki

Personalizowane prezenty na walentynki są doskonałym sposobem, aby za pomocą oryginalnego napisu, cytatu lub graweru wyznać dziewczynie miłość, lub po prostu okazać sympatię. Pomysłów na upominek z inicjałami, imieniem lub ciekawym tekstem jest mnóstwo. Super prezent na walentynki dla dziewczyny to kubek z jej imieniem, personalizowana biżuteria lub brelok do kluczy z jej inicjałami.

Ciekawym sposobem wyznania miłości w Dniu Świętego Walentego może byćkłódka miłościz waszymi imionami, którą wspólnie zawiesicie w wybranym przez siebie miejscu. Inny pomysł na prezent na walentynki toszkatułka w kształcie sercaz własnoręcznie wybranym napisem. Interesujący upominek dla dziewczyn to również personalizowanykieliszek do wina, do tego możemy wybrać różowe delikatne, półsłodkie wino, a całość zapakować w skrzyneczkę z jej inicjałami.

Święto Zakochanych przypadające 14 lutego to dobra okazja, aby sprawić radość swojej żonie, dziewczynie lub narzeczonej. To także odpowiedni dzień na wyrażanie swoich uczuć i obdarzanie miłością swoich ukochanych. Romantyczny, elegancki lub oryginalny prezent w kształcie serca czy też w formie biżuterii sprawi, że nasza kobieta będzie się czuła wyjątkowa w tym dniu.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel