Twój koszyk jest pusty

Prezenty dla fanów gier

2021-10-21
Prezenty dla fanów gier

Obecnie świat gier nie ogranicza się tylko do plansz, kostek oraz kart. Dziś jest to bardziej rozbudowane zjawisko, ponieważ mamy nie tylko wiele platform czy urządzeń, na jakich możemy grać, ale także większy dostęp do takich rozrywek. Internet, komputer, telefon, konsole, PlayStation  oraz tablet - te urządzenia umożliwiają granie nie tylko w domu, ale również w innych miejscach. Pomimo tak szerokiej gamy gier  i dużej ich dostępności coraz więcej fanów zyskują gry bardziej wymagające i czasochłonne - planszowe, strategiczne oraz zmuszające do myślenia (logiczne i paragrafowe). Fani gier zrzeszają się w grupy, tworzą fora internetowe oraz spotykają się na rozgrywkach. Prezent dla fana gier musi wiązać się z jego ulubioną grą i jej bohaterami. 

Sprzęt dla gracza

Lista prezentów dla gracza komputerowego lub fana gier wideo jest dość długa. Sprowadza się przede wszystkim do najnowszych tytułów gier oraz akcesoriów niezbędnych podczas toczenia rozgrywki. Wybierając na prezent grę dla fana, trzeba najpierw dowiedzieć się, jaka kategoria gier go interesuje, czy są to strzelanki, przygodowe, symulatory sportowe, czy też wyścigi samochodowe. 

Najpopularniejsze strzelanki dla miłośnika gier to Metro Exodus, Doom Enteral, a wśród wyścigówek wciąż króluje nieśmiertelny Super Mario Bros oraz Forza Horizon. Symulatory sportowe skupiają się  na najpopularniejszych tytułach jak FIFA i Football Menager, a na czołowych listach gier przygodowych są Wiedźmin, Pokemon oraz Star Wars. Aby toczyć rozgrywki, gracz potrzebuje dobrego, mocnego i rozbudowanego sprzętu. Możemy mu taki sprezentować. Przyda mu się konsola, komputer PC lub laptop oraz gamingowe akcesoria jak myszka, klawiatura, podkładka, mikrofon i słuchawki. Wszystkie te gadżety gamingowe muszą być dostosowane do potrzeb ulubionych gier oraz gracza, być kolorowe i podświetlane. Dodatkowo, aby zapewnić fanowi komfort podczas wielu godzin spędzonych na rozgrywkach, warto kupić mu wygodny fotel gamingowy i biurko. 

Konsole do gier

Każdy fan gier marzy o najnowszych gadżetach elektronicznych. Na rynku każdego roku pojawiają się nowsze i ulepszone wersje konsoli. Do najpopularniejszych należy Playstation oraz Xbox, obecnie zyskuje także na rozpoznawalności platforma Nintendo Switch. Najnowsze wydanie Playstation 5 to hit roku 2021, jednak jest problem z jej dostępnością. Konsola zachwyca grafika, specyfikacją techniczną i dostępnością do różnych tytułów gier. Niestety, okazało się, że popyt przewyższy podaż i na razie trudno kupić taką konsolę. Jednak zawsze możemy kupić na prezent dla fana gier równie  dobrą, ale trochę starszą wersję, czyli PS4.

Graczowi spodoba się na pewno także konsola Xbox. Ma ona nieco uboższy katalog gier niż PS, ale jakościowo dorównuje PlayStation.  Natomiast Nintendo Switch to ciekawe rozwiązanie zwłaszcza dla dzieci, ale może także przypaść do gustu wytrawnemu graczowi. Konsola ta jest jednocześnie stacjonarna (może zostać podłączona do telewizora), jak i przenośna. 

Prezent dla gracza - planszówki, szachy i inne

Pomimo tego, że świat zdominowały gry komputerowe, wśród graczy znajdą się także fani planszówek, szachów oraz gier paragrafowych i karcianych. Dobrym pomysłem na prezent dla osób lubiących skomplikowane rozgrywki towarzyskie może być wciąż popularny Eurobiznes lub Monopoly.   Jednak na rynku pojawiają się też nowe, ciekawe tytuły jak Pandemia, Aeon’s End oraz Pociągi.

Wielbiciele rozgrywek logicznych ucieszą się z nowej, wersji szachów z metalowymi figurami. Fanowi tej popularnej gry przypadnie także do gustu zestaw drewniane szachy z gadżetami do wina. Możemy także kupić graczowi lubiącemu planszówki zestaw 5 w 1 zawierający  szachy, domino, bierki, karty i tryktrak. Dodatkowo taki prezent można ozdobić indywidualnym grawerem, np. z życzeniami.

Graczowi lubiącemu rozwiązywać zagadki możemy sprezentować cieszącą się rosnącą popularnością i niezwykle wciągającą grę paragrafową. W tej kategorii znajdziemy wiele atrakcyjnych pozycji, np. Fox Game Dziennik 29, Komiksy Paragrafowe Technomagowie oraz Your Town Twoje miasto.

Każdemu miłośnikowi rozgrywek przyda się także gra karciana. Może to być zestaw kart do brydża czy pokera lub takie nowości jak Kroniki Zbrodni 1400, Splendor czy też Czarne historie. Do takich gier można kupić graczowi praktyczne drewniane pudełko z grawerem, gdzie zmieszczą się ulubione gry karciane. 

Gadżety dla graczy

Idealnym prezentem dla każdego gracza jest gadżet z ulubionym bohaterem gry lub z obrazkiem przedstawiającym najciekawszą przygodę albo zdarzenie. Jedną z propozycji mogą być koszulki z postaciami z  Wiedźmina, Harry Pottera lub Super Mario Bros. Ciekawą koncepcją będą również kubki ozdobione symbolami z ukochanych gier fana. Dla gracza lubiącego wirtualne rozgrywki sportowe dobrym pomysłem na prezent mogą być spinki do mankietów w kształcie piłki lub komplet karafka i kieliszki piłka futbolowa. Niezwykłym upominkiem będzie także złoty puchar z dedykacją. Natomiast graczowi korzystającemu z wirtualnej rozrywki przyda się pojemny pendrive z grawerem lub praktyczny Power Bank.


Prezent dla gracza wymaga dużej dawki informacji o tym, jakie gry najbardziej lubi. Dodatkowo warto dowiedzieć się, co już posiada w swojej kolekcji, a czego mu brakuje. Na podstawie tych danych wybierzemy produkty, które mogą przydać się graczowi. Dla fana gier komputerowych ważne są nie tylko tytuły, ale również sprzęt i gamingowe akcesoria do grania. Natomiast dla pasjonata planszówek liczą się nowości oraz strategia i koncepcja gry. Niezależnie od rodzaju gier każdy gracz ucieszy się z gadżetów typu kubki, koszulki, breloki do kluczy z bohaterem swojej ulubionej gry. 

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel