Twój koszyk jest pusty

Prezenty na zakończenie studiów

2023-06-13
Prezenty na zakończenie studiów

Zakończenie studiów to wyjątkowy moment w życiu każdego studenta, a także jego rodziców i najbliższych. To czas, kiedy można spojrzeć wstecz - na lata ciężkiej pracy, poświęcenia i determinacji. Jest to również okazja, kiedy rodzina może pogratulować sukcesu, obdarowując absolwenta prezentem. Upominki dla absolwentów powinny jednak być nie tylko wyrazem gratulacji, ale także czymś wartościowym i trwałym. Co spełnia te warunki? Jakie są najlepsze prezenty na zakończenie studiów?

Czy na ukończenie studiów powinno się wręczać prezenty?

Wręczenie upominków z okazji ukończenia studiów to tradycja praktykowana w wielu krajach. Moda na obdarowywanie absolwentów przyszła do nas zza oceanu – ze Stanów Zjednoczonych. Prezenty magistrowi wręcza zazwyczaj rodzina lub najbliżsi przyjaciele. Zdarza się, że składają się oni na jeden praktyczny prezent, alternatywnie każdy kupuje drobny upominek. Ma on być wyrazem docenienia osiągnięcia, zmotywować absolwenta do dalszego rozwoju, a także być pamiątką na całe życie.

Wyjątkowy prezent dla absolwenta studiów – najpopularniejsze propozycje

Świeżo upieczonego magistra najczęściej obdarowuje się prezentami powiązanymi z nauką. Jednymi z popularniejszych są eleganckie drobiazgi takie jak pióra wieczne i długopisy renomowanych marek. Stanowią one uniwersalny i bezpieczny upominek, którym można obdarować i kobietę, i mężczyznę. Będą one również stanowić praktyczne prezenty, które zawsze są przydatne. Długopisy i pióra wieczne można opatrzyć grawerem z dedykacją lub datą uzyskania absolutorium. Wśród popularnych prezentów piśmienniczych znajdują się także notatniki z eleganckimi okładkami i planery.

Doskonały prezent dla magistra to także książka. Może to być ta powiązana z kierunkiem ukończonych studiów, słownik językowy, lektura ulubionego autora, czy elegancko wydany album związany z hobby i zainteresowaniami bliskiej osoby. Do książkowego prezentu warto dołączyć kwiaty oraz słodkości.

Wśród popularnych prezentów dla studentów pojawiają się także vouchery na kursy lub szkolenia. Mają one pomóc w rozwijaniu umiejętności i zdobywaniu nowej wiedzy. Kurs może być powiązany ze studiami – uzupełniać zdobytą na nich wiedzę lub wręcz odwrotnie – pozwalać spełniać pozazawodowe marzenia.  

Małe i duże niespodzianki na dorosłe życie

Pióra, długopisy, książki, kursy i szkolenia do niejedyne dobre prezenty na obronę. Chcąc podkreślić wagę tego wydarzenia, absolwentowi można podarować biżuterię. Kobiecie wręczyć można komplet naszyjnik z kolczykami lub elegancką bransoletkę z grawerem. Dla mężczyzny idealny prezent stanowią np. spinki do mankietów czy zegarek. Decydując się na biżuterię, warto wybierać tę złotą, która prezentuje się bardziej elegancko i luksusowo.

Stylowym prezentem będzie nie tylko biżuteria, ale także skrzynka na wino z grawerem, w której absolwent znajdzie dobrej jakości trunek. Magister ucieszy się też z karafki z whisky, kieliszków na wino lub kufla do piwa. Jeśli chcesz, aby ten prezent był bardziej osobisty, zdecyduj się na personalizację. Dzięki niej z łatwością dopasujesz upominek do gustu i charakteru osoby kończącej studia.  

Po latach trudów, nauki i wyrzeczeń absolwentowi przyda się chwila wytchnienia. W związku z tym najlepszy prezent będzie dla niego stanowić ten nastawiony na relaks. Odpowiednim upominkiem będzie więc pięknie pachnąca świeca, wysokiej jakości pled, poducha dekoracyjna lub leżak. Zasłużony relaks i odpoczynek zapewnisz też, wybierając na prezent voucher do SPA lub masaż, który zregeneruje ciało i duszę po trudach nauki. Taki prezent będzie odpowiedni bez względu na płeć obdarowywanego. Uniwersalny, a przy tym niedrogi podarunek na ukończenie studiów będzie także kosz ze słodkościami lub pudełko pysznych pralinek z dyplomem gratulującym ukończenia studiów.

Praktyczny prezent dla magistra i doktoranta

Inny pomysł na prezent na zakończenie studiów stanowią akcesoria, które będą przydatne w przyszłej pracy. Dobrym wyborem będą więc praktyczne wizytowniki z personalizacją, torby lub plecaki na laptop, podkładka pod myszkę, zakładka do książki czy stojak na tablet.

Mniej kosztownym, ale nadal doskonały pomysł na prezent na ukończenie studiów stanowi kubek, który jak wiemy, przydaje się w każdej pracy. Absolwenta możesz obdarować tym termicznym lub z nadrukiem. Jeśli chcesz wywołać uśmiech na twarzy bliskiej osoby, możesz zdecydować się na kubek ze śmiesznym napisem, np. RZĄDZĘ ŚWIATEM lub PRACUŚ.

Śmieszny prezent na obronę dyplomu

W dniu odebrania dyplomu oryginalne prezenty stanowią też te śmieszne i zabawne. Wyżej wspomnieliśmy już o kubkach z napisami, jednak nie są one jedynym wyborem. Prezent na zakończenie studiów stanowić może także dyplom lub certyfikat magistra, skarbonka na pierwsze oszczędności, przepustka do dorosłego życia.  Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów możesz natomiast wręczyć za pomocą okolicznościowej kartki, ale nie tej tradycyjnej, ale XXL.

Pomysłów na prezent z okazji ukończenia studiów nie brakuje. Najlepszy stanowi solidny i trwały upominek, który przyda się absolwentowi w późniejszej pracy zawodowej. Dobry wybór stanowią także sentymentalne pamiątki, które będą przypominać osiągnięty sukces, a ich przesłanie będzie motywować do dalszego działania. Z mody nie wychodzą również prezenty ze śmiesznym nadrukiem takie jak kubki, poduszki, breloczki do kluczy itp. Są one niskobudżetowym, ale miłym upominkiem zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny. Należy pamiętać jednak, że prezent na zakończenie studiów powinien być dopasowany do osobowości osoby zainteresowanej i jej gustu oraz hobby.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel