Twój koszyk jest pusty

Spersonalizowany prezent – bransoletka z grawerem dopasowana do Ciebie

2019-05-02
Spersonalizowany prezent – bransoletka z grawerem dopasowana do Ciebie

Lubimy posiadać rzeczy zupełnie wyjątkowe, dlatego tak dużą radość sprawia nam dostawanie prezentów spersonalizowanych, dopasowanych do naszego gustu i wykonanych specjalnie dla nas. Koszulka z nadrukiem, który jest zrozumiały tylko dla nas i naszych znajomych, garnitur szyty na miarę, albo biżuteria z wygrawerowanymi inicjałami lub ważną dla nas datą. Każdy z tych przedmiotów ma dla nas wagę sentymentalną, może kojarzyć się z konkretnym wydarzeniem w naszym życiu lub konkretną osobą, dzięki której weszliśmy w posiadanie danego przedmiotu. Biżuteria z grawerem daje wiele możliwości. O niektórych z nich piszemy w niniejszym artykule, zapraszamy do lektury.

Grawerowanie, czyli sztuka rytownicza

Zanim przedstawimy całą gamę możliwości, jakie oferuje grawerowana biżuteria, skupmy się przez chwilę na samym procesie grawerowania. To jedna z najważniejszych metod zdobienia wyrobów artystycznych i użytkowych, które są wykonane z takich materiałów jak metal, kości, kamień czy szkło. Sam proces polega na wykonywaniu rys na powierzchni wybranego materiału i kształtowaniu ich w litery lub wzory. Niegdyś służyły do tego rylce (ostre, metalowe trzony ze stali o różnie wyprofilowanej końcówce, osadzone w drewnianym uchwycie). Dziś częściej używa się w tym celu substancji chemicznych lub laserów.

Bransoletka z grawerem – nieograniczone możliwości

Biżuteria z grawerem to między innymi bransoletki, medaliki, naszyjniki, pierścionki. Najbardziej uniwersalnym prezentem jest bransoletka z grawerem, nadaje się bowiem zarówno do podarowania kobiecie, jak i mężczyźnie. Tego typu przedmioty wykonuje się ze skóry, rzemienia, złota, srebra czy też koralików – ważne, by nie zabrakło metalowych elementów, na których można wyżłobić pożądany napis lub wzór. Do uniwersalnych wzorów należą m.in. koniczyna (mająca przynosić szczęście posiadaczowi) czy symbol nieskończoności (interpretowany jako stałość i wierność w związku, wyjątkowego przyjaciela, artystyczną duszę).

Bransoletka z grawerem – wspaniały prezent

Bransoletka z grawerem może posłużyć jako podarek na uroczystą okazję, np. pierwszą komunię świętą. Podobizna świętego patrona będącego imiennikiem dziecka, wygrawerowana data pierwszej komunii czy po prostu bransoletka z imieniem – to tylko niektóre możliwości. Ważna data to często wybierany typ grawera, który sprawdza się nie tylko przy okazji komunii, ale również rocznicy znajomości, ślubu czy w przypadku, gdy chcemy upamiętnić ważne wydarzenie z naszego życia. Jeden rzut oka na bransoletkę z wygrawerowaną datą i mamy pewność, że nigdy o nim nie zapomnimy.

Bransoletka z grawerem dla par

Wspomnieliśmy, że bransoletka z wygrawerowaną datą ślubu, początku związku lub pierwszego spotkania to jedna z częściej wybieranych możliwości. Zakochane pary równie chętnie decydują się na posiadanie identycznych bransoletek, których bliźniacza natura cementuje ich miłość i jest jej namacalnym symbolem. Bransoletka z wygrawerowanym imieniem drugiej połówki lub podobizną serca to równie częsty wybór – wszystko zależy od stopnia naszego romantyzmu, niektórzy decydują się na wygrawerowanie symbolu nieskończoności („przewrócona ósemka” jest interpretowana jako stałość i wierność w związku). Panowie nie muszą się obawiać, że będą musieli nosić damską biżuterię, obecnie na rynku dostępne są liczne przykłady biżuterii, która produkowana jest specjalnie dla mężczyzn.

Podsumowanie

Jak wynika z powyższego tekstu, bransoletki z grawerem – czy, mówiąc szerzej, biżuteria z grawerem – to wspaniały pomysł na prezent. Tak naprawdę tylko od nas zależy, jaki symbol lub napis znajdzie się na bransoletce, więc możliwości pozostają nieograniczone. Warto o tym pamiętać, gdy szukamy prezentu dla ukochanej osoby lub wybieramy się na uroczystość z okazji pierwszej komunii świętej, gdzie nie możemy pokazać się z pustymi rękoma. Spersonalizowana bransoletka z grawerem, dopasowana specjalnie do obdarowywanej osoby, to pamiątka na całe życie.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel