Twój koszyk jest pusty

TOP10 życzeń dla nauczyciela na zakończenie roku szkolnego

2023-05-17
TOP10 życzeń dla nauczyciela na zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego to czas, kiedy możemy podziękować nauczycielom za ich ciężką pracę, poświęcenie i zaangażowanie, nieustającą motywację i ogromny trud włożony w przekazywanie wiedzy. Wielu uczniów z okazji zakończenia roku decyduje się wręczyć wychowawcom drobne upominki. Najczęściej decydują się na to dzieci kończące 3 i 8 klasę szkoły podstawowej, które żegnają się ze swoimi wychowawcami. Klasyczne podziękowania to bukiet kwiatów, słodycze i okolicznościowe kartki pełne szczerych życzeń. Jakie są najpiękniejsze podziękowania dla nauczyciela?

Jaki prezent wręczyć nauczycielowi na zakończenie roku szkolnego?

Dobrym zwyczajem jest, że na zakończenie roku szkolnego nauczyciele – szczególnie wychowawczyni - wręcza się drobne upominki. Zazwyczaj są to kwiaty lub czekoladki. Prezent dla nauczyciela może jednak stanowić zestaw herbat czy kaw, personalizowany notatnik/kalendarz lub karta podarunkowa do księgarni. Ważne, aby podarunek był symboliczny, wywoływał uśmiech i radość. Dobrze też, kiedy jest on okraszony życzeniami.

Co napisać na kartce dla nauczyciela?

Na kartce wręczanej pani wychowawczyni na zakończenie roku obowiązkowo powinny znaleźć się najserdeczniejsze życzenia. Obok nich warto umieścić podziękowania za trud włożony w wychowanie i zaangażowanie w naukę. Ważne, aby napisane słowa były szczere i niebanalne. Mogą one przybierać formę wierszyka lub prozy. Klasa może sama przygotować życzenia dla nauczyciela na koniec roku lub postawić na tzw. gotowce. W tym pierwszym przypadku pamiętajmy, aby podziękowania nie były zbyt długie i wymyślne. Życzenia dla nauczyciela muszą być podpisane – najlepiej, jeśli zrobi to cała klasa.

Podziękowania dla nauczyciela na święto roku szkolnego

Długie czy krótkie życzenia każde powinny nieść piękne przesłanie, wywoływać uśmiech oraz być pamiątką na lata. Klasyczne wyrazy wdzięczności to zaledwie kilka słów, ale o dużej mocy. Oto przykłady pięknych, ale krótkich podziękowań dla nauczycieli.

 • Pani (Panie) jesteśmy wdzięczni za trud włożony w naszą edukację, za cierpliwość i ciepłe słowa. Chcemy złożyć życzenia, które stworzą najpiękniejszy bukiet słów. Życzymy samych radości i tego co najpiękniejsze. Dużo zdrowia, cierpliwości i uśmiechu. Pełni radości czekamy na kolejny rok pod Pani (Pana) przewodnictwem.

 • Wychowawczyni składamy słoneczne życzenia: zdrowia, szczęścia i zrealizowania marzeń. Do serdecznych życzeń dołączamy podziękowania za miniony rok szkolny, za wspólne dni, podczas których razem odkrywaliśmy świat.

 • W podziękowaniu za miniony rok szkolny składamy słoneczne życzenia i serdeczne podziękowania. Dziękujemy, że nauczyła Pani (Pan) swoich uczniów cierpliwości, charakteru i wiary we własne umiejętności. Wdzięczni za trud włożony w edukację życzymy radości w życiu prywatnym i zawodowym.

 • Pani (...), jesteśmy wdzięczni, że była Pani naszym przewodnikiem. Pomagała odkrywać nasze mocne strony, cieszyła się z sukcesów, a w trudnych chwilach zawsze wspierała. Dziękujemy za tą wielką cierpliwość do ananasów z naszej klasy!

 • W podziękowaniu za kolejny rok szkolny składamy życzenia szczere: wspaniałych i słonecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

 • Wyrazy wdzięczności za lata wspólnie spędzone i trud włożony w naszą edukację. Dzięki Pani (Panu) jesteśmy dumni z naszych sukcesów!

 • Chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia z uczniowskich serc płynące. Sukcesów zawodowych, samych radości, słonecznych wakacji. Do szczerych życzeń dokładamy podziękowania za niesłychaną wyrozumiałość, motywację do zdobywania wiedzy i codzienny uśmiech.

 • Dziękujemy, że była Pani (był Pan) z nami przez te 3 lata. Była Pani (Pan) dla nas prawdziwym wzorem. Dziękujemy za rady, wskazówki, pochwały, ale i słowa krytyki. Dzięki Pani (Panu) odkryliśmy, że nauka może być również wspaniałą przygodą.

 • Najserdeczniejsze podziękowania dla najlepszej nauczycielki: za przekazaną wiedzę i wysiłek włożony w naszą edukację. Życzymy sukcesów w życiu zawodowym, radości i spełnienia marzeń.

Życzenia dla nauczyciela w formie wierszyków

Życzenia dla nauczyciela na koniec roku szkolnego mogą również przyjąć formę rymowanych wierszyków. Każdej nauczycielce będzie miło, jeśli dzieci przygotują je same. W przypadku braku kreatywności najszczersze piękne życzenia można jednak złożyć, korzystając z tych gotowych. Oto przykłady tych najpiękniejszych.

"Nauczycielu nasz drogi, kochany,

dziś szkoły opuszczamy bramy,

z odwagą i nadzieją w świat wyruszamy,

pamiętając, jak wiele Tobie zawdzięczamy!"

 

"Nie tylko z książek

płynie dobra nauka,

z serca nauczać

to jest wielka sztuka.

Dziś dziękuję Tobie

za to, że poukładałeś mi i w sercu, i w głowie."

Życzenia dla nauczyciela od rodziców

Za poświęcony czas i trud włożony w edukacje i opiekę dzieci bardzo często chcą podziękować również rodzice. Jest to miły i ważny gest szczególnie w przypadku młodszych uczniów, którzy często jeszcze sami nie wiedzą, jak okazać sympatię i wdzięczność. Rodzice podobnie jak dzieci mogą wręczyć wychowawczyni kartkę okolicznościową z życzeniami. Oto kilka pozycji, co mogą na niej napisać?

 • Bardzo serdecznie dziękujemy za ogrom serca, włożony przez Pana/Panią w wychowanie, edukację i wsparcie dla naszych pociech. Nie moglibyśmy wyobrazić sobie lepszego nauczyciela i opiekuna dla dzieci.

 • Trudno wyrazić w kilku słowach wdzięczność za Pani/Pana zaangażowanie i trud. Dziękujemy za każdą lekcję, każdą pochwałę, każdą sprawdzoną pracę domową i każdą cenną naukę, którą przez ten rok szkolny otrzymały nasze dzieci. Życzymy udanych wakacji, odpoczynku i tego, aby nigdy nie stracił(a) Pan/Pani pasji do edukacji.

Sprawdź także Prezenty na Dzień Nauczyciela w Aleupominek >>

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel