Twój koszyk jest pusty

Uniwersalne prezenty na każdą okazję

2021-10-07
Uniwersalne prezenty na każdą okazję

Zwyczaj dawania prezentów istnieje od bardzo dawna, być może nawet od samego początku istnienia ludzkości. Tradycja wręczania upominków znana jest już czasów z rzymskich. Wtedy podczas świąt zwanych saturnaliami panował zwyczaj obdarowywania dzieci drobnymi upominkami w postaci słodyczy. Podobnie jest z obrzędem pakowania prezentów - ten pochodzi z Japonii. Tam sztuka pakowania prezentów tsutsumu, czyli zawijanie upominku w specjalną chustę furoshiki, była znana już w okresie Nara (710 - 794).

W pierwszych wiekach podarki nie były bezinteresowne, nie wynikały z samej chęci obdarowania kogoś, były natomiast wręczane na zasadzie wymiany dóbr. Często upominki zapobiegały konfliktom oraz wojnom, ponieważ były wyrazem dobrych intencji, co powstrzymywało władców przed napaścią. Zwyczaj dawania prezentów wpływał pozytywnie na więzi międzyludzkie i społeczne i to pozostaje niezmienne do dziś. Upominek sprawia przyjemność obdarowanemu, ale samo wybieranie podarku z myślą o danej osobie jest radością także dla darczyńcy.

Uniwersalny prezent na szczególną okazję

W dzisiejszych czasach prezent jest definiowany jako przedmiot materialny, choć jak wiadomo upominek może być również niezwykłym przeżyciem, wspólnie spędzonym czasem lub kwiatem niekoniecznie kupionym w kwiaciarni. Uniwersalnym prezentem pasującym do każdej okazji może być kartka z życzeniami, w której zależnie od uroczystości, w jakiej bierzemy udział, może być gotówka lub voucher podarunkowy. Idealnym dodatkiem do takiego upominku będą kwiaty lub czekoladki.

Bardzo oryginalnym, a jednocześnie stylowym prezentem będzie również posrebrzana róża, która jest zapakowana w gustowne pudełko. Do niej możemy dołączyć krótką dedykację i słodki dodatek, np. czekoladę.

Stylowy prezent na każdą okazję

Prezent, jaki wręczamy solenizantowi czy jubilatowi, niezależnie od okazji musi być stylowy, jednocześnie dobrze, gdy jest gustownie i estetycznie zapakowany. Warto zadbać o wybór dopasowanego opakowania. Srebro to metal szlachetny i elegancki, dlatego wybierając uniwersalny upominek na każdą okazję, możemy poszukać pomysłów wśród statuetek, skarbonek i pozytywek wykonanych z tego materiału.

Z pewnością każdemu solenizantowi czy jubilatowi przypadnie do gustu piękna posrebrzana pozytywka kwiat Swarovski grająca melodię "Waltz of the flowers" lub pozytywka czterolistna koniczyna z melodią "Love story". Bardzo eleganckim i uniwersalnym prezentem będzie również statuetka, którą można postawić na biurku lub kominku. Może to być posrebrzany tulipan z sercem i kryształem Swarovskiego lub podkowa na szczęście na podstawce z długopisem.

Ponadczasowe prezenty na każdą okazję

Najbardziej ponadczasowymi prezentami dawanymi na imieniny, urodziny lub na Walentynki są vouchery, bony sklepowe, kosmetyki, perfumy, ubrania, breloki do kluczy oraz świece zapachowe. Bardzo uniwersalnym pomysłem na prezent, który sprawdzi się przy każdej uroczystości, jest zegarek lub ramka na zdjęcie. Może to być zegarek w określonym kształcie do postawienia na biurku, np. zegarek w kształcie roweru lub zegar klasyczny . Jubilatowi na urodziny, czy imieniny można także podarować elegancki zegarek kieszonkowy z grawerem lub ramkę na zdjęcie z zegarem.

Uniwersalny prezent to także skórzany czarny lub brązowy portfel - taki upominek pasuje zarówno do kobiety, jak i do mężczyzny.

Praktyczne, uniwersalne prezenty

Praktyczny prezent, który można wykorzystać do codziennego użytku, sprawdzi się na każdą okazję. Dodatkowo możemy postarać się o jakiś wymyślny cytat, grawer lub dowcipny tekst, który umieścimy na upominku.

W formie użytecznego prezentu idealnie sprawdzą się kubki, mogą to być również pojemne i trzymające ciepło kubki termiczne. Ciekawym pomysłem na taki upominek może być kufel do piwa z grawerem lub elegancka, błyszcząca piersiówka. Natomiast dla dziecka warto wybrać mięciutką poduszkę ze zdjęciem lub dużego misia, pluszaka.

Niezwykle przydatny i uniwersalny prezent to pudełko, w którym można przechowywać różne drobiazgi. Taki upominek sprawdzi się zarówno dla kobiety, mężczyzny, dziecka, jak i dla babci lub przyjaciółki. Może to być po prostu drewniane pudełko ozdobione grawerem lub elegancką białą szkatułką ze specjalną dedykacją.

Potrzebując praktycznego, uniwersalnego prezentu na każdą okazję, warto poszukać inspiracji w internecie. Można to zrobić, korzystając ze strony, na której zebrane są różne upominki i zestawy prezentowe. Tam znajdziemy wiele atrakcyjnych produktów na prezent i rzeczy przydatnych w domu.

Według badaczy osoby, które dają upominki, kierują się różnymi aspektami jak zadowolenie obdarowanego lub zaspokojenie jego potrzeb. Innym powodem kupowania prezentu jest przekazanie wiedzy, próba załagodzenia konfliktu, wychowanie oraz rozwój osobowy. Okazuje się, że niektórzy ludzie dają upominki z potrzeby chwili, pod wpływem emocji.

Niezależnie od powodu czy okazji, z jakiej chcemy obdarować inną osobę, warto zadbać, aby wybrany prezent były wyjątkowy, zapadający w pamięć, a do tego, żeby był estetycznie i elegancko zapakowany.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel