Twój koszyk jest pusty

Wybierz odpowiedni prezent ślubny

2021-10-07
Wybierz odpowiedni prezent ślubny

Zaproszenie na ślub dostajemy najczęściej z odpowiednim wyprzedzeniem, przeważnie kilka tygodni przed terminem uroczystości. Dzięki temu mamy czas nie tylko na zaplanowanie i kupienie odpowiedniego na tę okazję stroju, ale również wybranie właściwego prezentu. Dziś wiele par młodych określa w zaproszeniu, jakich upominków oczekuje do gości. Najczęściej w takim przypadku młodzi życzą sobie gotówkę, wino lub słodycze zamiast kwiatów, czasami pluszaki lub książki, aby je podarować potrzebującym dzieciom. Jeśli otrzymujemy zaproszenie z określonym upominkiem, wtedy powinniśmy się dostosować do życzenia pary młodej. Gdy natomiast państwo młodzi zostawili wybór prezentu gościom, wtedy możemy wybrać upominek pamiątkowy, elegancki, kreatywny lub praktyczny, a nawet żartobliwy. 

Praktyczny prezent na ślub

Z okazji ślubu można podarować parze młodej prezent praktyczny, czyli taki, który przyda im się na nowej, wspólnej drodze życia.  Dawniej zaproszeni goście w prezencie ślubnym najczęściej ofiarowali garnki, pościel oraz żelazka. Niestety, często okazywało się, że prezenty nie były konsultowane z nowożeńcami i się dublowały. Okazywało się, że młodzi otrzymali dwa żelazka lub kilka kompletów porcelanowych filiżanek. Dziś raczej rzadko w prezencie ślubnym daje się żelazka lub garnki, jednak można ofiarować np. komplet ręczników lub dwie pięknie grawerowane filiżanki dla męża i żony.

Praktycznym i przydatnym prezentem będzie zestaw akcesoriów do wina zapakowany w ozdobne pudełko i ozdobiony specjalnym grawerem. Upominkiem w podobnym stylu może być także zestaw noży do sera lub elegancki zestaw sztućców do deseru ze stylowym grawerem.

Pamiątkowy pomysł na prezent

Ślub i wesele to uroczystość warta zapamiętania. Z tej okazji parze młodej warto podarować oryginalny prezent ślubny, który będzie im przypominał o tym wyjątkowym dniu. Podczas uroczystości ślubnej i w trakcie przyjęcia weselnego młodym oraz gościom zdjęcia robi profesjonalny fotograf, do tego często nowożeńcy mają zamówioną sesje w plenerze i wynajętego kamerzystę. Idealnym prezentem na pamiątkowe zdjęcia weselne może być stylowy i elegancki album na zdjęcia z datą uroczystości oraz imionami pary młodej lub piękna, srebrna ramka na kolaż zdjęć ślubnych ze specjalnym dedykowanym grawerem. Pamiątkowym i wyjątkowym upominkiem dla nowożeńców może być również foto obraz na płótnie ze zdjęciem pary młodej.

Elegancki prezent ślubny

Ślub i wesele to elegancka uroczystość, która wymaga od gości odpowiedniego stroju oraz stosownego zachowania. Państwo młodzi organizując całość, dbają nie tylko o właściwy ubiór, ale także o dekoracje, muzykę i odpowiednią atmosferę. Dostosowując się do tych wyjątkowych, ślubnych okoliczności, warto obdarować młodą parę eleganckim upominkiem.

Jednym z takich prezentów ślubnych może być bardzo stylowy, aluminiowy zegar z indywidualnym grawerem, który stanie się ozdobą salonu lub sypialni w mieszkaniu nowożeńców. Podarunek w podobny stylu to elegancka pozytywka serce z kryształem Swarovskiego  w kształcie serca, która gra melodię "Love Story" lub statuetka  podkowa na szczęście także ozdobiona kryształkami Swarovskiego ze  specjalną dedykacją. Dla pary młodej idealnym prezentem będzie także statuetka serce z motylem zapakowana w ozdobne pudełko z indywidualną dedykacją.

Personalizowany pomysł na prezent ślubny

Prezent na ślub personalizowany jest wyjątkowy, ponieważ dzięki specjalnej dedykacji zyskuje indywidualny charakter. Jednocześnie upominek taki zyskuje wymiar pamiątkowy, przez co staje się unikatowy dla młodej pary.  Idealny prezent personalizowany to duża, biała szkatułka z albumami na zdjęcia z dedykacją na metalowej tabliczce na zewnątrz szkatułki. Oryginalne prezenty to także skrzynka z na wino z akcesoriami i indywidualnym grawerem oraz elegancka szklana karafka z grawerem wykonanym metoda laserową.  Niezwykłym personalizowanym upominkiem dla państwa młodych może być stylowa statuetka z grafiką oraz indywidualnym  nadrukiem wykonanym metodą UV.

Dodatki do prezentu ślubnego

Ślub to wyjątkowa uroczystość, a oprócz prezentu najczęściej dajemy młodej parze kwiaty i kartkę z życzeniami. Obecnie coraz częściej zamiast kwiatów młode pary życzą sobie wino, słodycze, pluszaki lub inne gadżety.  Powszechnym dodatkiem do prezentu jest kartka z życzeniami, która jest niezbędna zwłaszcza w sytuacji, gdy chcemy podarować pieniądze nowożeńcom z okazji ślubu. Możemy wybrać elegancką, personalizowaną kartkę z imionami państwa młodych i datą ślubu lub kartkę ze zdjęciem pary młodej. Dodatkowo możemy podarować nowożeńcom ślubne, słodkie czekoladki z dedykacją. Jeśli natomiast planujemy młodym  podarować wino, wtedy warto zapakować je w stylową, drewnianą skrzynkę na wino ze specjalną ślubną dedykacją.

Ślub to niezwykłą uroczystość, często planowana z dużym wyprzedzeniem. Niezbędni są na niej goście, prezenty ślubne oraz dekoracje, muzyka i eleganckie stroje. Coraz częściej młoda para określa rodzaj prezentu lub robi listę upominków, jakie chce otrzymać z okazji ślubu. Najczęściej wtedy nowożeńcy życzą sobie otrzymać pieniądze lub inne praktyczne gadżety. Jeśli jednak państwo młodzi nie mają podobnych wymagań, możemy samodzielnie wybrać dla nich odpowiedni prezent.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel