Twój koszyk jest pusty

Wybór odpowiedniego prezentu dla siostry

2020-02-18
Wybór odpowiedniego prezentu dla siostry

Niewiele osób znamy równie dobrze, jak własne rodzeństwo – szczególnie wtedy, gdy nie ma między nami zbyt dużej różnicy wieku. Dlatego wybór prezentu dla siostry raczej rzadko przysparza nam jakichś wielkich trudności – zazwyczaj wiemy, co warto podarować, a jaki prezent z pewnością się nie spodoba. Jeżeli jednak potrzebujesz niewielkiej inspiracji odnośnie prezentu dla swojej siostry, poniżej przygotowaliśmy kilka propozycji takich podarunków.

Prezent dla siostry – propozycje na każdą kieszeń

Książka lub gra

Książki oraz gry są prawdopodobnie najpopularniejszymi prezentami wręczanymi najbliższym z różnych okazji. Tak naprawdę jedynym „problemem”, związanym z tego rodzaju prezentami, jest ich ogromna różnorodność. Oznacza to, że decydując się na prezent w postaci gry lub książki, powinniśmy dokładnie wiedzieć, co chcemy kupić. W przeciwnym wypadku możemy zostać wręcz przytłoczeni mnogością opcji.

A wybór jest naprawdę ogromny. Literatura piękna, literatura faktu, albumy, komiksy i powieści graficzne, książki naukowe, popularnonaukowe oraz hobbystyczne – naprawdę jest w czym wybierać. Podobnie jest z grami – już podstawowy podział na gry wideo i planszówki pokazuje nam, z jaką liczbą produktów mamy do czynienia. To dziesiątki tysięcy tytułów, tylko czekających na to, aby ktoś się nimi zainteresował.

Nic zatem dziwnego, że książki i gry są tak popularnym wyborem na prezent dla najbliższych. Jest ich dużo, są stosunkowo niedrogie i jeżeli tylko wiemy, czym interesuje się bliska nam osoba, powinniśmy bez większych problemów znaleźć jakiś ciekawy podarunek.

Karta podarunkowa

Prezent równie oczywisty, jak książka, ale dający o wiele większe możliwości tak obdarowującemu, jak i osobie obdarowanej. My nie musimy martwić się o to, czy prezent będzie udany, a siostra, która otrzyma w prezencie kartę podarunkową, może ją wykorzystać w dowolnym czasie. Co więcej, karta podarunkowa może zostać wykorzystana nie tylko podczas zakupów przedmiotów codziennego użytku (np. elementów wystroju wnętrza, ubrań, zabawek itp.), ale również jako forma rozliczenia za usługę – na przykład w gabinecie kosmetycznym, SPA czy u fryzjera. Jeżeli nie wiemy, co kupić siostrze na prezent, karta podarunkowa wydaje się dość dobrym pomysłem.

Ciekawa biżuteria lub ładny drobiazg

O ile raczej nie powinno się kupować siostrze pierścionków – a przynajmniej bracia nie powinni – tak zakup ładnych kolczyków, jakiejś eleganckiej bransoletki z dedykacją lub breloczka z grawerunkiem jest bardzo dobrym pomysłem. Szczególnie warto zastanowić się nad umieszczeniem na prezencie jakiegoś oryginalnego grawerunku; taki podarunek z miejsca stanie się jedynym w swoim rodzaju.

Inną interesującą opcją jest stworzenie dedykowanego nieśmiertelnika ze stali szlachetnej z indywidualnym grawerem. Na takim nieśmiertelniku można umieścić nie tylko napis, ale również podobiznę osoby obdarowanej lub jakąkolwiek inną grafikę. Tego rodzaju prezent nie tylko fantastycznie wygląda, ale przede wszystkim jest oryginalny i niepowtarzalny. Co więcej, może się spodobać rodzeństwu w każdym wieku.

Co można jeszcze podarować siostrze poza kartą podarunkową, biżuterią czy książkami?

Oczywiście wybór prezentu dla siostry nie jest ograniczony wyłącznie do wyżej wymienionych kategorii produktów. Warto również pamiętać o tym, że:

  • Jeżeli nasza siostra jest w wieku szkolnym, to zawsze można jej dodatkowo podarować jakąś ciekawą zabawkę edukacyjną lub zestaw klocków. Jeżeli siostra ma jakieś ciekawe hobby – na przykład maluje, rysuje, gra na jakimś instrumencie itp. – to również nie powinno być najmniejszego problemu ze znalezieniem prezentu dla niej. Farby, sztalugi czy instrument muzyczny są w tym przypadku doskonałą opcją.
  • Tym bardziej problemu z prezentem dla siostry nie powinno być, gdy jest ona pełnoletnia. W tym przypadku można jej kupić chociażby stojak na wino, elegancki portfel lub wizytownik, wysokiej jakości zapalniczkę, a nawet dobrej jakości szwajcarski scyzoryk, który bez problemu zmieści się do damskiej torebki i który może się przydać w najmniej oczekiwanych momentach.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel