Twój koszyk jest pusty

Złota biżuteria na prezent - kilka interesujących pomysłów

2019-08-13
Złota biżuteria na prezent - kilka interesujących pomysłów

Zdecydowana większość kobiet uwielbia złote ozdoby. O ile więc Twoja żona czy dziewczyna nie jest zaprzysięgłą zwolenniczką srebra, możesz być pewien, że prezent w postaci wyrobu jubilerskiego z tego kruszca jej się spodoba. Oczywiście na nasz wybór będzie mieć wpływ to, jakiego rodzaju biżuterię nosi ona na co dzień. Jeśli jednak zakres możliwości nie jest w związku z tym bardzo ograniczony, z łatwością znajdziemy satysfakcjonujący produkt w każdej z przedstawionych niżej kategorii. Taki, który da radość i sprawi, że otrzymująca prezent osoba poczuje się doceniona.

 

Bransoletki

 

Dawno minęły już czasy popularności grubych, masywnych bransoletek ze złota. Zastąpiły je cienkie łańcuszki, których elementem jest prosty, symboliczny kształt. Do popularnych dziś motywów należą między innymi znak nieskończoności, krzyżyk i miś. Czasem taka dodatkowa ozdoba jest na stałe połączona z ogniwami, w innych wypadkach możemy ją odpiąć i wymienić na inną. Może to być na przykład serduszko, które dodatkowo świetnie nadaje się do umieszczenia na nim grawerowanego napisu. Będzie on symboliczny, bo zmieści się tu najwyżej kilka liter. Większość osób z tego powodu decyduje się na ograniczenie się do inicjałów. Współcześnie produkowane bransoletki zwracają uwagę swoją subtelnością. Dzięki niej są dość uniwersalne i będa pasować na każdą rękę - tym bardziej, że rozmiar może być w pewnym zakresie regulowany. Ważnym elementem prezentu jest pudełko, na którym umieścimy dedykację zapisaną przy pomocy jednego z kilkunastu fontów. 

 

Kolczyki ze złota

 

Złote kolczyki stanowią część kolekcji biżuterii niemal każdej kobiety. Mogą one przybierać najróżniejsze formy, a wybór odpowiedniego wzoru jest oczywiście zależny od gustu i stylu. Niektóre panie wolą proste kształty, na przykład serduszka czy kwiaty. Najczęściej jednak nawet w ich wypadku złoto jest w mniejszym lub większym stopniu uzupełnione dodatkowym surowcem, takim jak cyrkonia. Gdy kupujemy prezent w postaci złotych kolczyków, należy dobrać ich wzór do wieku osoby, którą chcemy uszczęśliwić. Niektóre bowiem znakomicie nadają się na upominek dla dziewczynki przystępującej do pierwszej Komunii Świętej, ale nie spodobają się dorosłej kobiecie (chyba że ma ona ogromny dystans do siebie). Wśród takich kształtów należy wymienić słoniki albo ludziki. Z jakich jeszcze okazji możemy wręczyć złote kolczyki? Właściwie nie ma żadnych ograniczeń. Urodziny, rocznica, imieniny - na każdą z tych okoliczności możemy przygotować pasującą dedykację, która znajdzie się we wnętrzu pudełka. Uwaga! Przed zakupem upewnijmy się, że kobieta, której chcemy kupić kolczyki, ma przekłute uszy.

 

Złota zawieszka

 

Jeśli nasza wybranka posiada ulubiony łańcuszek, ale chciałaby wymienić noszone na nim ozdoby na inne, przemyślmy zakup samej zawieszki. Taki prezent ma jedną główną zaletę - gwarantuje praktyczne wykorzystanie. Otrzymany upominek wystarczy nawlec. Podobnie jak w wypadku kolczyków, wisiorki również mogą oprócz złota składać się z cyrkonii lub innego rodzaju wypełnienia. Jeśli chcemy nadać temu prezentowi wyjątkowe znaczenie, powinniśmy zdecydować się na wygrawerowanie na nim imienia ukochanej osoby. Oczywiście powierzchnia nie każdego wisiorka się do tego nada. Gdy jednak mamy do dyspozycji kształt serduszka, a biżuteria pozbawiona jest dodatkowych elementów - czemu nie? Jeśli kobieta ma w zwyczaju nosić kilka zawieszek jednocześnie, możemy nawet pomyśleć o zakupie pasującego do siebie stylistycznie zestawu.

 

Decyzja o kupnie złotej biżuterii powinna być poprzedzona analizą upodobań obdarowywanej kobiety. Wręczenie bransoletki czy zawieszki oczywiście nie ma aż tak wielkiego ciężaru emocjonalnego, jak przekazanie wybrance pierścionka zaręczynowego. Nie znaczy to jednak, że nie będzie miało pozytywnego wpływu na relacje. Szczególnie osobiste są wyroby jubilerskie opatrzone grawerowanym napisem. Nawet jeśli są to tylko inicjały, tego typu indywidualizacja zwiększa znaczenie podarunku. Jeśli taki romantyczny prezent będzie się podobać i przełoży się to na jego codzienne używanie, da on satysfakcję nie tylko obdarowanej.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel