Twój koszyk jest pusty

Znajdź odpowiedni prezent dla absolwenta

2020-02-18
Znajdź odpowiedni prezent dla absolwenta

O ile w przeszłości termin „absolwent” zarezerwowany był głównie dla osób, które ukończyły szkołę średnią lub wyższą, tak obecnie określa się nim również dzieci, które zakończyły edukację przedszkolną oraz młodzież po szkole podstawowej. A jako że nie chcemy, aby ktokolwiek poczuł się dotknięty lub urażony, w poniższym zestawieniu znajdziecie propozycje prezentów nie tylko dla dorosłych absolwentów, ale również dla tych młodszych. Zapraszamy!

Prezent dla małego absolwenta przedszkola

Tradycją jest wręczanie prezentu paniom nauczycielkom na zakończenie nauki w przedszkolu. Warto jednak pamiętać również o prezencie dla najważniejszego uczestnika tej imprezy, bez którego żadna pani nauczycielka nie otrzymałaby podarunku z tej okazji – czyli o małym absolwencie, który właśnie zakończył swoją edukację przedszkolną.

Wybór jest ogromny – maskotki, lalki, samochodziki czy zestawy klocków to tylko niewielka grupa produktów, które mogą zostać podarowane byłemu już przedszkolakowi. Do tego oczywiście można dołożyć jakiś ładny dyplom.

Warto jednak pamiętać, że maluchowi można również podarować jakiś ciekawy zestaw gier, na który składają się chociażby szachy, domino czy bierki. To bardzo ciekawa zabawka edukacyjna, którą cieszyć się mogą nie tylko najmłodsi, ale również pozostali członkowie rodziny.

Prezent dla absolwenta szkoły podstawowej

Wręczanie prezentów po ukończeniu szkoły podstawowej nie jest w naszym kraju zbyt popularne. Tym niemniej z kronikarskiego obowiązku należy wspomnieć, że młody człowiek, który kończy podstawówkę, z definicji staje się jej absolwentem. W praktyce oznacza to, że nie ma żadnych przeciwwskazań przed tym, aby wręczyć mu z tej okazji jakiś niewielki podarunek. Może to być nowy telefon, chyba najbardziej przydatny gadżet w życiu każdego nastolatka. Może być to również koperta z pieniędzmi – z tej opcji zdecydowanie najczęściej korzystają dziadkowie, oczywiście ku ogromnej radości wnuków. Można również zdecydować się na coś mniej spektakularnego – książkę, grę planszową, interesującą pomoc naukową itp.

Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, aby podarować nastolatkowi jakiś ciekawy gadżet. Wieczne pióro z wygrawerowaną dedykacją, elegancki notes czy ciekawy brelok powinny się spodobać młodemu człowiekowi, na którego czeka kolejny etap edukacji – szkoła średnia.

Co podarować absolwentowi szkoły średniej?

Matura zdana, ewentualna praca dyplomowa obroniona, świat stoi otworem, młody człowiek rozpoczyna właśnie nowy rozdział życia. I nie ma znaczenia, czy edukacja będzie kontynuowana dalej, na studiach, czy też absolwent szkoły średniej od razu pójdzie do pracy – jest to powód do świętowania.

Co można zatem podarować absolwentowi szkoły średniej? W tym przypadku prezenty często bywają najbardziej spektakularne. Rodzina może się zdecydować chociażby na zakup nowego komputera (z pewnością przyda się na studiach), sfinansowanie kursu prawa jazdy czy też opłacenie jakiejś ciekawej wycieczki.

Z mniej spektakularnych prezentów, służących raczej jako ciekawa pamiątka, warto wymienić chociażby dobrej jakości wieczne pióro, elegancki portfel, pamiątkowy wisiorek czy puchar. Oczywiście na każdym z powyższych przedmiotów można umieścić jakąś zabawną dedykację.

Co podarować świeżo upieczonemu magistrowi lub doktorowi?

Skończenie studiów magisterskich czy doktoranckich to nie tylko duży sukces zawodowy, ale także powód do świętowania. Jeżeli jednak chcemy z tej okazji wręczyć prezent absolwentowi studiów, warto zastanowić się nad czymś stylowym i eleganckim. Przesada nie jest w tym wypadku skazana – w końcu mówimy o osobach dorosłych, które już mają na koncie pewne sukcesy zawodowe. Obdarowywanie ich bardzo kosztownymi prezentami mogłoby zostać odebrane jako protekcjonalne i nie na miejscu.

Dlatego w tym przypadku świetnym wyborem wydają się być takie podarunki, jak zegarek, elegancki długopis lub dobrej jakości pióro w etui, może jakaś stylowa biżuteria, gdy jesteśmy w bliższej relacji z osobą obdarowywaną. Piersiówka, dobrej jakości zapalniczka lub markowy skórzany portfel także powinny być dobrymi prezentami.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel