Twój koszyk jest pusty

Życzenia urodzinowe dla mamy

2022-10-10
Życzenia urodzinowe dla mamy

Co można napisać na kartce urodzinowej dla mamy?

Urodziny mamy to jedno z jej najważniejszych świąt. Warto spędzić je w miłej atmosferze, w gronie najbliższych. Niestety nie zawsze mamy możliwość towarzyszenia mamie w tym szczególnym dniu. Mieszkając daleko lub przebywając w podróży, nie można jednak zapomnieć o złożeniu życzeń rodzicielce. Warto to robić w czasie bezpośredniej rozmowy np. przez telefon lub wybrany komunikator. Chcąc wykazać się większą kreatywnością, do mamy można wysłać kartkę, a nawet list z życzeniami. Co w nich napisać?

Najlepiej postawić na życzenia płynące z serca, szczere i zindywidualizowane. Jeśli jednak nie ma się pomysłu na taki tekst, to można postawić na gotowe życzenia z okazji urodzin, wierszyki, rymowanki. Wybierając jednak gotowe wierszyki, pamiętajmy, aby przed wysłaniem przeczytać je i zastanowić się, czy pasują one do mamy, jej charakteru, stylu. Życzenia zawsze powinny bowiem sprawić przyjemność i radość.

Jakie są najlepsze życzenia dla mamy?

Życzenia urodzinowe dla mamy warto składać z uwzględnieniem zasad savoir vivre. Co one mówią?

  • Używaj tylko pozytywnych słów. Zasadą jest, aby w życzeniach odnosić się tylko do potencjalnych sukcesów osoby, której składa się życzenia. Mamie można więc życzyć: awansu, wygrania w konkursie, wyjazdu na wymarzone wakacje. Na pewno trzeba się natomiast powstrzymać przed przykrymi uwagami np. życzeniami schudnięcia.
  • Postaw na osobiste życzenia urodzinowe. Dzień urodzin jest tym, w którym powinno się odchodzić od sztampowych formułek typu „z okazji twoich urodzin życzę Ci zdrowia, szczęścia i jeszcze raz pieniędzy”. Składane życzenia powinny wypływać prosto z serca, dlatego warto skupić się na tym, o czym naprawdę marzy mama. Może chce kupić działkę? Czeka na awans w pracy? Chce wyjechać na wakacje? Planuje adopcję psa? W życzeniach warto uwzględnić te aspekty, nawiązać do nich. Osobiste życzenia są o wiele lepiej odbierane i na dłużej zapadają w pamięć.
  • Nie przedłużaj. Życzenia powinny być proste i zrozumiałe. Najlepiej unikać jest zdań wielokrotnie złożonych, zbyt wielu ozdobników i powtarzania się. Lepiej sprawdzą się konkretne i zwięzłe zdania.
  • Postaw wisienkę na torcie. Życzenia dobrze zwieńczyć tzw. wisienką. W przypadku, kiedy winszuje się mamie, można wspomnieć o tym, jak bardzo się ją kocha, złożyć podziękowania za trud wychowania, przeprosić za każdą kłótnie. Dobrym uzupełnieniem życzeń urodzinowych będzie też bukiet kwiatów. Jeśli nie zna się tych ulubionych na urodzinach mamy, warto pojawić się z tradycyjnym bukietem róż – zawsze jest on w dobrym tonie.

Czego można życzyć z okazji urodzin?

W dniu urodzin mamie warto życzyć wszystkiego, co najlepsze. Czyli czego? Najpopularniejsze wierszyki i rymowanki zawierają najczęściej życzenia: szczęścia, pomyślności, zdrowia, miłości, zadowolenia z życia/dzieci/męża, sukcesów w pracy. Mamie warto też życzyć dużo radości i spełnienia marzeń, nawet tych najbardziej skrytych.

Jakie mogą być życzenia na dzień Mamy?

Przykładów życzeń dla mamy na urodziny nie brakuje. Wśród licznych wierszyków i rymowanek każdy z nas znajdzie te pełne uroku i miłości, które uczczą ten jedyny dzień w roku. Oto najpiękniejsze urodzinowe powinszowania dla mamy. Składać można je nie tylko z okazji dnia narodzin, ale także na imieniny czy Dzień Matki, o ile trochę się je przeredaguje.

Propozycja nr 1

Kiedy się urodziłem, płakałaś z radości,

Nikt nie dał mi tyle bezinteresownej miłości.

Troszczysz się o mnie i zamartwiasz codziennie,

Gdy coś mi się uda, uśmiechasz się promiennie.

W dniu Twoich urodzin chcę Ci powiedzieć, co czuję,

Bo stanowczo za rzadko to pokazuję.

Bardzo doceniam wszystkie chwile wspólne,

Bo w moim sercu zajmujesz miejsce szczególne.

Propozycja nr 2

Najbliższa sercu – to właśnie mama.

Od zawsze młoda – wciąż taka sama.

W twe urodziny składam Ci życzenia,

Wszystkich marzeń urzeczywistnienia.

Żebyś codziennie do radości powodów wiele miała,

Byś w życiu się spełniała.

Kończąc, chcę byś wiedziała,

Że najważniejszą osobą jesteś Ty cała.

Propozycja nr 3

Z ogromną cierpliwości mnie uczyłaś

Kiedy miałam problem zawsze przy mnie byłaś.

Wyrozumiała, wrażliwa, ciepła i oddana,

Taka jest właśnie moja cudowna Mama.

W dniu Twoich urodzin chcę Ci życzyć dużo radości,

Abyś wciąż miała do mnie tyle cierpliwości,

Słowa to za mało, żeby wyrazić to co czuję,

Kocham Cię Mamusiu i mocno całuję.

Bukiet najpiękniejszych urodzinowych życzeń przesyła... 

Propozycja nr 4

Mamusiu, w dniu Twoich urodzin życzę Ci wszystkiego, co najpiękniejsze i najlepsze, radosnych i pogodnych dno pełnych szczęścia i miłości. Aby każdy nadchodzący dzień był najwspanialszym dniem w życiu i żeby zawsze otaczali Cię dobrzy ludzie. Kocham Cię.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel