Twój koszyk jest pusty

Życzenia urodzinowe dla mężczyzny

2022-10-11
Życzenia urodzinowe dla mężczyzny

Chcąc uczcić urodziny czy imieniny solenizantowi/jubilatowi wręcza się prezent, dodając do niego najserdeczniejsze życzenia. Ich składanie nie jest jednak takie proste, jak się wydaje. Jak życzyć, aby nie popełnić gafy? Do jakich zasad savoir-vivre się zastosować? Poznaj przepis na najpiękniejsze życzenia dla mężczyzny. Zobacz, co i jak życzyć, aby sprawić przyjemność i wywołać uśmiech na twarzy.

O czym pamiętać składając życzenia urodzinowe i nie tylko?

Dziś składanie życzeń jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wierszyki, rymowanki czy śmieszne obrazki wysłać można jednym kliknięciem w zaledwie kilka sekund. Przesyłamy je sobie chętnie z okazji świąt, nowego roku, imienin czy urodzin. Warto jednak pamiętać, że w życzeniach chodzi o zupełnie co innego. Najważniejsze w nich jest pamięć, trud i indywidualny wkład. Składając życzenia urodzinowe, pokazujemy, że pamiętamy i myślimy o drugiej osobie, jest ona dla nas ważna. Aby podkreślić wyjątkowość chwili „wszystkiego najlepszego z okazji urodzin” warto wypowiedzieć osobiście, wręczając przy tym prezent mężczyźnie bliskiemu sercu. Jeśli to jednak nie jest możliwe, dobrym rozwiązaniem jest wysłanie kartki urodzinowej z kilkoma odręcznie nakreślonymi słowami. Taki podarunek sprawi mnóstwo radości i pokaże, że życzenia płyną prosto z serca, włożyło się w nie trud i poświęciło na nie czas.

Jak składać życzenia urodzinowe w dniu urodzin?

Z okazji urodzin najlepiej winszować osobiście. W takiej sytuacji klasyczne życzenia można uzupełnić drobnym prezentem na pamiątkę. Życzenia składane w cztery oczy mają największą moc. Jeśli jednak zdecydujemy się na wysłanie kartki okolicznościowej, warto poszukać takiej z pasującą do solenizanta ilustracją. Dobrze jest wybierać też tą, na której można wypisać własne, osobiste życzenia, a nie tą z gotowymi wierszykami czy rymowankami. Składając życzenia pisemnie, nie można też zapomnieć o podpisie.

Szczęścia, dobrego zdrowia, dużo pieniędzy, moc radości – czego życzyć na urodziny mężczyźnie?

Wiele osób ma problem z wybraniem odpowiedniej formułki życzeń, czyli powiedzeniem tego, czego życzy z okazji urodzin. Najczęściej więc stawia na klasykę. W tradycyjnych życzeniach urodzinowych pojawiają się więc zwroty: wszystkiego najlepszego. Spełnienia najskrytszych marzeń, samych chwil radości, pogody ducha, wszystkiego dobrego, dni pełnych miłości, powodzenia w życiu osobistym i zawodowym, samych przyjemności, zdrowia, szczęścia i radości, sukcesów.

W dniu urodzin szczególnie bliskiej osoby warto jednak postawić na oryginalne życzenia. Jakie one powinny być? Przede wszystkim osobiste i niebanalne. Formułkę spełniania marzeń można więc zastąpić rychłego zakupu nowego mieszkania (jeśli ktoś o tym marzy), a oschłe: sukcesów zawodowych – szybkiego awansu na kierownika działu (jeśli, ktoś właśnie na niego czeka).

Nietaktem będzie natomiast składanie życzeń nie w ten dzień, w który wypadają urodziny. Fax pass są także życzenia negatywne i przykre, np. życzę Ci syna, życzę utraty zbędnych kilogramów, życzę, abyś wziął się w garść i znalazł pracę. Lepiej też unikać tzw. złotych rad oraz pouczeń.

Czy wypada wysłać śmieszne życzenia na urodziny faceta?

… lat temu ktoś przyszedł na świat

Bez majtek butów

i innych atrybutów

Spełniając wszystkim marzenia i sny

To właśnie TY!

Wszystkiego najlepszego!

Śmiesznych wierszyków i rymowanek, które można wysłać mężczyźnie w dniu urodzin, nie brakuje. Wiele osób zastanawia się jednak, czy wypada takie życzenia składać. Savoir-vivre w tym zakresie mówi, że tak pod warunkiem, że solenizant jest bliskim serca mężczyźnie. Śmieszny wierszyk mężowi wysłać może kochająca żona, siostra bratu czy narzeczona narzeczonemu. Tego typu życzenia warto też zachować dla naprawdę bliskich przyjaciół. Rymowanek należy unikać, jeśli chce się winszować z okazji urodzin szefowi, koledze z pracy czy dalszym znajomym. W takich sytuacjach lepiej jest postawić na klasyczną i profesjonalną formę życzeń. Najbezpieczniej będzie się ograniczyć do powiedzenia: spełnienia wszystkich marzeń, zdrowia, szczęścia i zadowolenia z życia.

Życzenia urodzinowe dla mężczyzny – najlepsze życzenia: przykłady

Życzenia, którymi obdaruje się solenizanta, warto dopasować do relacji, jaką się z nim ma. Inne będziemy składać koledze, inne bratu, jeszcze inne przeznaczone są dla mężczyzny, który skradł nasze serce. Poniżej przygotowaliśmy życzenia urodzinowe, które możesz wykorzystać, jeśli nie masz pomysłu na napisanie własnych.

Propozycja uniwersalna

Z okazji urodzin

przyjmij z głębi serca płynące życzenia

samych pogodnych, szczęśliwych dni,

pełnych ciepła, radości i spełnionych marzeń…

Propozycja dla kolegi

Drogi …, z okazji Twoich urodzin życzę Ci,

By zdrowie dopisało przez długie lata,

Szczęście Cię nie opuszczało każdego dnia,

Miłość w Twej rodzinie zawsze była,

A radość z sukcesów zawodowych zawsze Ci towarzyszyła.

Propozycja dla brata

Marzeń, o które warto walczyć,

radości, którymi warto się dzielić,

przyjaciół, z którymi warto być

i nadziei, bez której nie da się żyć.

Propozycja dla ukochanego

Życzę Ci, abyś zawsze potrafił iść z podniesioną głową dumny z tego, kim jesteś;

abyś umiał dostrzec piękno nawet w najmniejszych drobnostkach

i na zawsze pozostał dobrym człowiekiem w głębi Twojego serca.

Życzę Ci wszystkiego najlepszego, dni bez przykrości, sukcesów, spełnienia marzeń, szczęścia!

Propozycja dla przyjaciela

Zdrowia – bo to najważniejsze.

Miłości – bo to najpiękniejsze.

Prawdziwych Przyjaciół – bo to najcenniejsze.

Dobrego humoru – bo to lekarstwo na wszystko.

Samych pięknych dni i spełnienia marzeń życzy…

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel