Twój koszyk jest pusty
2021-10-07

Mamy 10 pomysłów na prezenty na Dzień Matki

W Polsce Dzień Matki świętujemy już od 1923 roku, po raz pierwszy obchodzono to święto w Krakowie.  Natomiast początki świętowania tego dnia sięgają starożytności. W Grecji wiosną obchodzono  święto Matki Natury, a w Rzymie - święto matki nazywano Hilariami (święto radości) - uroczystości z tej okazji trwały od 15 do 18 maja. Dzień Matki tylko w Polsce jest obchodzony 26 maja, na świecie w różnych krajach święto to celebrowane jest innego dnia.  Meksykanie świętują je 10 maja, Armeńczycy - 7 kwietnia, a Indonezyjczycy - 22 grudnia. Wiele krajów europejskich, jak np. Portugalia, Hiszpania, Węgry,  obchodzi święto mamy 10 maja. Natomiast Anglia i Irlandia mają swoją „matczyną niedzielę”, czyli Mothering Sunday. W Australii i Kanadzie w tym wyjątkowym dniu przypina się do ubrań goździki. Mają one specjalne znaczenie -  białe oznaczają, że matka danej osoby zmarła, a kolorowe, że żyje. Dzień Matki w większości krajów wiąże się z upominkami, życzeniami, słodyczami i kwiatami, którymi obdarowywane są mamy.

Laurka dla mamy

Laurka to najprostszy i najczęściej ofiarowywany z okazji Dnia Matki prezent. Ma on wyjątkowe znaczenie, ponieważ często jest wykonywany własnoręcznie przez dziecko.  Laurka jest ozdobiona kolorowymi kwiatami i niezwykłym, wymyślonym przez malucha obrazkiem, sercem lub portretem mamy. Większe dzieci wpisują na kartkę również życzenia lub wierszyk. Dodatkowo laurka może być w kształcie serca.

Słodki upominek

Słodki upominek to bardzo prosty i popularny pomysł na prezent. Każda mama lubi słodkości, można więc z okazji Dnia Matki kupić bombonierkę, czekoladowe serce, czekoladki lub ulubione ciasto elegancko zapakowane w ozdobne pudełko. Jednak wyjątkowym słodkim prezentem będzie ten wykonany lub ozdobiony własnoręcznie. Mogą to być ciastka, babeczki w kształcie serca lub kwiatków z dodatkami, polewą oraz ciasto czekoladowe przełożone kremem.

Książka, kalendarz lub notes

Dla mamy lubiącej książki najlepszym prezentem będzie powieść (również e-book) jej ulubionego autora lub autorki. Dodatkowo książka może zostać opatrzona dedykacją od serca lub wyjątkową sentencją.  Mamie aktywnej zawodowo przyda się również kalendarz, w którym będzie mogła zapisywać ważne spotkania oraz wydarzenia. Upominkiem w podobnym stylu może być także notes ozdobiony indywidualnym grawerem. W takim notesie mama może zapisywać przepisy kulinarne lub inne ważne dla niej informacje.

Kosmetyki

Bardzo praktycznym i popularnym pomysłem na prezent z okazji Dnia Matki są kosmetyki. Nasze mamy lubią dbać o swoją urodę, pielęgnować włosy, skórę oraz paznokcie. Dodatkowo uwielbiają piękne zapachy. Mamę możemy obdarować jej ulubionymi perfumami, zapakowanymi w pudełko serce  lub w ozdobny papier w kwiaty. Dobrym pomysłem jest także podarowanie mamie zestawu kosmetyków, w których może być krem do twarzy lub specyfiki do pielęgnacji ciała.

Kubek do kawy

Każdej mamie zapracowanej, mającej dużo obowiązków zawodowych i domowych, warto podarować kubek, z którego może pić ulubioną kawę lub herbatę. Najlepiej, żeby to był prezent personalizowany ze specjalnym napisem lub imieniem mamy. Możemy wybrać kubek porcelanowy ze zdjęciem rodzinnym lub bardziej praktyczny kubek termiczny, w którym kawa czy herbata długo zatrzyma właściwą temperaturę.

Biżuteria

Mama, tak jak każda kobieta, uwielbia biżuterię. Nawet niewielki drobiazg ze złota czy srebra sprawi jej radość, a do tego nosząc go, będzie wspominać osobę, od której go dostała. Można kupić mamie kolczyki z cyrkoniami, bransoletkę - celebrytkę serce lub naszyjnik z serduszkiem, na którym może znaleźć się specjalna dedykacja.

Ramka lub album na zdjęcia

Idealny prezent na Dzień Matki  to ramka na zdjęcia, gdzie możemy umieścić rodzinną fotografię lub zdjęcie dzieci czy wnuków. Dodatkowo może zostać ona ozdobiona grawerem, datą wykonania zdjęcia lub wyjątkową dedykacją. Każda mama z pewnością ucieszy się również z albumu, w którym znajdą się zdjęcia z ważnych wydarzeń rodzinnych. Może to być również album rodzinny w formie książki z opisami wszystkich zdjęć.

Kwiaty

Najlepszy prezent dla mamy to kwiaty: róże, tulipany, goździki, lilie w zależności od tego, które są ulubionymi naszej mamy. Z okazji tego święta warto podarować jej bukiet pięknych, kolorowych kwiatów, a do nich trzeba dołączyć karteczkę z życzeniami.

Wieczór w SPA

Jednym z ciekawych pomysłów na prezent na Dzień Matki jest voucher na wizytę u kosmetyczki w SPA lub na masaż. Taki upominek ucieszy mamę, ponieważ dzięki niemu będzie mogła się zrelaksować i zadbać o ciało oraz twarz.

Kurs gotowania, fotografii lub rysunku

Jednym z ciekawszych prezentów dla mamy są warsztaty lub kurs związany z jej zainteresowaniami albo pasją. Wielbicielka kuchni świata ucieszy się z zajęć, na których pozna tajniki gotowania w stylu włoskim, hiszpańskim lub chińskim. Natomiast pasjonatka fotografii chętnie weźmie udział w szkoleniu związanym z pogłębianiem wiedzy fotograficznej. A jeśli mama od zawsze marzy o tym, żeby nauczyć się rysunku czy podstaw malarstwa, warto spełnić jej pragnienie i podarować specjalny kurs.

Dzień Matki to wyjątkowa okazja, żeby pokazać mamie, jak jest dla nas ważna i wyjątkowa. Warto to święto po prostu spędzić razem, wybrać się na spacer, kawę lub do kina. Można także mamę obdarować niezwykłym prezentem. Liczy się pomysłowość i okazanie uczuć.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel