Twój koszyk jest pusty

Co kupić na Dzień Kobiet?

2020-01-29
Co kupić na Dzień Kobiet?

Trudno jednoznacznie wskazać uniwersalny prezent, który z czystym sumieniem można wręczyć każdej bliskiej nam kobiecie. Przecież inaczej będziemy dobierać prezent dla babci, co innego kupimy mamie, prezenty dla siostry czy dziewczyny również mogą się od siebie różnić. Istnieją jednak pewne grupy podarunków dla pań, które mają szansę spodobać się bez względu na to, komu je wręczamy. Poniżej przygotowaliśmy niewielkie zestawienie tego rodzaju prezentów.

 

Dobra elektronika i pozostałe gadżety z nią związane

 

Chyba najbardziej niedoceniona grupa prezentów – zupełnie tak, jakby dobrej jakości sprzęt elektroniczny był idealnym podarunkiem wyłącznie dla mężczyzn. To w gruncie rzeczy mocno niedojrzałe myślenie, a na dodatek szkodliwe również z czysto użytkowego punktu widzenia; uznając elektronikę za prezent tylko dla mężczyzny, automatycznie rezygnujemy z ogromnej grupy świetnych podarunku dla pań!

 

Przecież nie ma niczego niestosownego w kupieniu mamie, babci, dziewczynie czy jakiejkolwiek bliskiej nam kobiecie komputera, smartfona lub czytnika e-booków. Dodatkowy monitor do laptopa, smartwatch, powerbank, głośniki, tablet graficzny dla graficzki, akcesoria gamingowe dla graczki, dron czy aparat dla miłośniczki fotografii, nowa klawiatura lub drukarka dla kogokolwiek korzystającego na co dzień z komputera... A przecież dodatkowo można jeszcze dokupić etui na telefon albo czytnik, torbę na laptopa czy jakikolwiek inny dowolny gadżet, który ułatwi korzystanie z elektroniki.

 

Zdecydowanie warto wziąć tę kategorię prezentów pod uwagę.

 

Akcesoria do domu i inne przydatne gadżety – nie tylko elektroniczne

 

Odrobinę ryzykowne prezenty, które należy kupić WYŁĄCZNIE wtedy, gdy chęć ich posiadania została nam wprost zakomunikowana przez kobietę, którą chcemy obdarować. Inaczej tego rodzaju prezent może spowodować więcej szkody niż pożytku i po prostu źle świadczyć o mężczyźnie.

 

Innymi słowy nowy robot kuchenny, piekarnik, blender, ekspres do kawy czy zastawa stołowa będą świetnymi prezentami tylko wtedy, gdy o chęci ich posiadania wiemy od samej zainteresowanej. Podobnie rzecz ma się z depilatorami, lokówkami i prostownicami, rowerkami treningowymi, kawiarkami i jakimkolwiek innym sprzętem używanym na co dzień przez bliskie nam panie.

 

Prezenty związane z szeroko rozumianą kulturą

 

Prezenty związane z szeroko rozumianą kulturą i rozrywką są doskonałym sposobem na wyjście z sytuacji, gdy nie wiemy, co kupić na Dzień Kobiet. Wybór jest naprawdę duży, ponieważ możemy podarować:

 

  • Dowolną książkę lub ich zestaw. Nie musi to być literatura fabularna, może być album, książka naukowa lub popularnonaukowa, poradnik, podręcznik – pełna dowolność.
  • Powieść graficzną lub komiks.
  • Grę – komputerową, konsolową albo planszową.
  • Film lub box z filmami albo całym sezonem ulubionego serialu na blu-ray. 
  • Płytę z muzyką ulubionego wykonawcy.
  • Bilet – na koncert, do teatru, kina czy na jakąś ciekawą wystawę.
  • Karnet – do opery, filharmonii, kina itp.

 

Oczywiście do kina lub teatru można pójść we dwoje, a następnie miło spędzić czas, na przykład na wspólnej kolacji.

 

Biżuteria lub elegancki drobiazg

 

Biżuteria wręczana z okazji Dnia Kobiet nie musi być równie ekskluzywna czy efektowna, jak ta wręczana w walentynki. Owszem, kupując prezent żonie można pozwolić sobie na odrobinę większy wydatek, tym niemniej w pozostałych przypadkach sam gest liczy się bardziej, niż rzeczywista, materialna wartość podarunku. Jeżeli dodatkowo umieścimy na zakupionej bransoletce czy zawieszce jakiś ciekawy grawerunek, to taki podarunek będzie można uznać za jeszcze cenniejszy.

 

Nie zapominajmy również o ciekawych drobiazgach – etui, pudełkach, brelokach, zapalniczkach, zegarkach czy tych wszystkich niewielkich gadżetach pokroju eleganckich wiecznych piór, ramek na zdjęcia, figurek itp. Każdy z takich drobnych prezentów może być świetnym podarunkiem z okazji Dnia Kobiet – również dlatego, że każdy z nich można dodatkowo ozdobić jakimś fantazyjnym grawerunkiem, na przykład dedykacją czy dodatkowym wzorkiem.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel