Twój koszyk jest pusty

Jaki prezent na zakończenie roku szkolnego dla dziecka?

2023-06-13
Jaki prezent na zakończenie roku szkolnego dla dziecka?

Czerwiec to ważny miesiąc dla każdego ucznia i jego rodziców oraz nauczycieli. Jest on bowiem nie tylko początkiem wakacji, ale i czasem podsumowania szkolnych osiągnięć dziecka. Te zawsze warto docenić i chwalić, motywując ucznia do dalszej pracy. Jedną z form docenienia pracy i trudu dziecka jest prezent na zakończenie roku szkolnego. Co będzie miłym upominkiem dla dziecka? Poznaj TOP 8 najlepszych propozycji.   

Prezenty na koniec szkoły – kto je wręcza?

Prezent na zakończenie roku szkolnego to miły zwyczaj praktykowany w wielu regionach i szkołach. Uczniowie drobne upominki mogą otrzymywać zarówno od grona pedagogicznego, jak i rodziców, chcących wynagrodzić pociechy za 10-miesieczny trud włożony w naukę. Najczęściej przyjmują one formę symboliczną i mają gratulować osiągniętych sukcesów, życzyć miłych wakacji, a także być pamiątką szkolnych lat. Popularne są także praktyczne i edukacyjne prezenty na koniec szkoły takie jak np. gry planszowe czy książki. I jedne, i drugie zazwyczaj posiadają personalizację, np. są z imieniem nauczyciela – wychowawcy lub szkolną grafiką.

TOP 8 prezentów na zakończenie roku szkolnego

Słodki upominek

Najpopularniejszym, a jednocześnie świetnym prezentem będzie słodki upominek. Przypadnie on do gustu zarówno dzieciom w szkole średniej, jak i podstawowej. Przyjąć może on różną formę. W ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszą się krówki dla uczniów z osobistą dedykacją od nauczycieli i nadrukami np. Samych sukcesów życzy…. czy też z napisem kolorowych wakacji. Spersonalizować można również opakowanie cukierka np. ozdobić go grafiką sowy, kojarzącej się z mądrością.

A jeśli nie krówka to co? Oryginalny prezent stanowić będą owocowe i zdrowe lizaki, czekolady w personalizowanym opakowaniu czy pralinki. Pamiętaj, że słodkości wcale nie muszą być niezdrowe. Postawić możesz na wyroby bez cukru lub też tradycyjne czekolady zastąpić np. owocami liofilizowanymi. Zadbaj także, aby prezent ładnie wyglądał. Lizaki możesz przewiązać wstążeczką, czekoladki schować do pudełeczek z własnym nadrukiem. Dzięki temu, choć zawartość zniknie, to samo pudełko świetnie sprawdzi się jako pamiątka.

Książki na koniec roku szkolnego

Książki to tradycyjny prezent dla uczniów kończących szkołę. Wręczane są one od lat i zawsze stanowią miłą niespodziankę oraz wyjątkową pamiątkę. Na ich pierwszych stronach pojawia się dedykacja i serdeczne życzenia od nauczyciela. Aby jednak ten prezent wywołał uśmiech i radość dzieci, musi być dobrze przemyślany. Niezbyt dobrym pomysłem jest wręczanie lektur szkolnych czy słowników. Świetny wybór stanowią natomiast książki przygodowe, nowości i hity wydawnicze, a także klasyka np. Kubuś Puchatek. Warto też pamiętać, aby książkę dopasować do tego, w jakim wieku są dzieci.

Oryginalny prezent – planszówki!

Wyjątkowy prezent stanowić będą również gry planszowe. One podobnie, jak książki powinny być dopasowane do wieku dziecka. Na upominek warto wybierać te uniwersalne, w które grać może cała rodzina. Dobrym wyborem będą też miniaturowe wersje popularnych gier np. memorów czy bierków. Taki prezent dziecko będzie mogło zabrać ze sobą na wakacje.

Fotoksiążki i zdjęcia

Uczniów kończących szkołę podstawową czy też średnią obdarować można również sentymentalnym prezentem, który przez długie lata będzie przypominał okres edukacji. Do takich należą własnoręcznie zaprojektowane i spersonalizowane albumy na zdjęcia. Uzupełnić można je nie tylko o zdjęcia, ale i kolorowe grafiki i opisy. W albumie pojawiać mogą się fotografie ze szkolnych wycieczek, uroczystości, ważnych chwil w edukacji. Dobrze jest też zostawić w albumie kilka wolnych stron, tak aby dziecko mogło wkleić do niego swoje zdjęcia z okresu szkolnego.

Jeśli dzieciom nie chce się wręczać tak kosztownego prezentu, to dobry pomysł na wyjątkową pamiątkę stanowi ramka ze zdjęciem – również personalizowana. Włożyć można w nią np. fotografię klasową.

Drobne upominki przywołujące wspomnienia

Koniec roku szkolnego nastraja sentymentalnie, dlatego doskonałym prezentem będą upominki z dedykacjami, przywołujące wspomnienia i pozwalające zachować w pamięci najmilsze chwile. Dla młodszych dzieci miłą niespodzianką będzie drewniana skarbonka lub personalizowany brelok do kluczy. Starszym uczniom wręczyć można okolicznościowe figurki z alabastru, statuetki dla najlepszego ucznia, dyplomy lub certyfikaty. Te ostatnie oprawione w ramkę mogą zawisnąć na ścianie i być wyjątkową pamiątką czasów szkolnych.

Sentymentalne upominki dla uczniów stanowią także przypinki, magnesy, tarcze szkolne, śmieszne długopisy, figurki na szczęście np. słoniki z trąbą do góry. Nauczyciele często decydują się też na prezenty DIY, czyli zrobione własnoręcznie. Jako te sprawdzą się np. wydrukowane złote myśli zawierające pozytywne przesłanie na przyszłość.

Gadżety wakacyjne

Chcąc odejść od tradycyjnych prezentów na zakończenie roku szkolnego, uczniów można obdarować gadżetami wakacyjnymi. Ich celem będzie umilenie czasu laby i beztroski. Wspaniały pomysł na upominek stanowią małe wycieczkowe plecaki, lornetki, latarki czy dmuchańce do wody. Prezenty warto wybierać wśród personalizowanych produktów, które pozwolą na nadruk np. nazwy szkoły, logo, herbu czy imienia ucznia.

Praktyczny prezent na zakończenie roku szkolnego

Drobny upominek na zakończenie roku szkolnego może też przybrać formę praktycznego prezentu. Jako taki warto wskazać kubek termiczny, podstawkę pod tablet, podkładkę pod mysz. Dla starszych uczniów wyjątkowym prezentem będą natomiast przybory piśmiennicze np. długopis lub pióra wieczne renomowanych marek z grawerem. Jest to świetna pamiątka, a jednocześnie praktyczny gadżet na całe życie. Mniej kosztownym prezentem będzie natomiast notes, planer lub kalendarz ucznia na następny rok szkolny. Świetnym pomysłem na praktyczne upominki dla uczniów stanowią też: etui na okulary, pendrivy, zakładki do książek.  Takie prezenty warto jednak wręczać z okazji zakończenia szkoły średniej, przedszkolakom czy uczniom pierwszych klas podstawówki mogą bowiem okazać się nieprzydatne. Im natomiast na pewno przypadnie do gustu imienna śniadaniówka, personalizowany bidon czy kredki.

Zabawny prezent dla dzieci

Zakończenie roku to miła i radosna okazja, dlatego jest dobrym momentem do wręczania prezentów wywołujących śmiech.  Upominek na zakończenie roku może więc być żartobliwy, a nawet nieco przekorny. Warto jednak pamiętać, aby z żartami nie przesadzić – prezenty nie mogą sprawiać przykrości obdarowywanej osobie. Miłym akcentem będą więc kubki ozdobione naklejką z zabawnym napisem, np. Tak wygląda najlepszy uczeń. Podobny nadruk można wykonać na poduszce lub koszulce. Do zabawnych i drobnych upominków zaliczają się także plakaty z sentencjami motywującymi do nauki czy też podkreślające, jaka ciężka jest dola uczniów. Idealnym prezentem będą również zabawne skarpetki np. te nie do pary.

Prezent nie tylko dla ucznia

Zakończenie roku szkolnego to czas podziękowań za wspólnie spędzony czas. Z jego okazji prezenty otrzymać powinni nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele. Klasyką wśród prezentów dla nauczyciela będzie bukiet kwiatów oraz piękna kartka z podziękowaniami i życzeniami dalszych sukcesów zawodowych – koniecznie podpisana przez wszystkich uczniów.  Świetny sposób na podziękowanie dla nauczyciela stanowią też przybory piśmiennicze (pióra, długopisy, notesy, kalendarze, planery), a także sentymentalne pamiątki takie jak figurki, dyplomy dla najlepszego nauczyciela. Żaden belfer nie obrazi się również, jeśli dostanie kosz słodkości albo personalizowane pudełko z czekoladkami i pralinkami.

Prezenty na zakończenie roku to wspaniały dodatek do życzeń udanych wakacji i gratulacji z powodu osiągniętych sukcesów. Nie muszą one być kosztowne, niespodzianką będą nawet drobne, własnoręcznie zrobione przez nauczyciela upominki. Ważne, aby podarek otrzymał każdy uczeń w klasie, bez względu na to, jakim świadectwem szkolnym może się pochwalić. Warto też wspomnieć, że uczniowie również powinni się odwdzięczyć i przygotować prezent dla nauczyciela.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel