Twój koszyk jest pusty

Modne prezenty zaręczynowe - jaką ozdobę kupić narzeczonym?

2019-09-25
Modne prezenty zaręczynowe - jaką ozdobę kupić narzeczonym?

Zaręczyny są często wydarzeniem ważniejszym dla znajomych, niż dla pary planującej ślub. Przyjaciele mogą wyrazić zachwyt wobec decyzji o tak poważnym zobowiązaniu za pomocą prezentu. Zwykle będzie nim jakiegoś rodzaju ozdoba. Jeśli na jej powierzchni znajduje się miejsce na grawer, mamy szansę zawrzeć na upominku pewien komunikat. Może on dotyczyć okazji, a więc zawierać datę zaręczyn czy nawiązywać w jakiś sposób do miejsca, w którym się one odbyły. W wielu wypadkach wygrawerowane zostaje wyznanie miłosne do narzeczonej lub narzeczonego, które niejako w imieniu obdarowanej osoby umieszcza się na prezencie. Taką pamiątkę mogą stanowić rozmaite przedmioty, niekoniecznie w bezpośredni sposób sugerujące okazję - poniżej przybliżamy kilka najpopularniejszych opcji.

Pozłacana bransoletka z czterema zawieszkami

Największą zaletą tego rodzaju biżuterii jest jej subtelność. Bransoletka przekonuje swoją lekkością. Jest wygodna w noszeniu i delikatna. Małe, modne zawieszki wyglądają świeżo i nie przytłaczają samej bransoletki. Kształty wisiorków to: serce, koniczyna, krzyżyk i znak nieskończoności. Czyż dobór symboliki nie pasuje idealnie do okazji? Uwagę zwraca jakość produktu i precyzja jego wykonania. Nic nie stoi na przeszkodzie, by narzeczona sama dokupiła dodatkowe zawieszki. Tak ładna i trwała ozdoba z pewnością zasieje w głowie obdarowanej myśl o rozpoczęciu kolekcji. Na opakowaniu można umieścić dowolny komunikat - mogą to być na przykład życzenia związane z nadchodzącym ślubem.

Łamana zawieszka w kształcie serca

Szczyt swojej popularności łamane serduszka przeżywały w latach dziewięćdziesiątych. Ich prosta symbolika przemawia do wyobraźni na tyle skutecznie, że również dziś ozdoby oparte na tym pomyśle biją rekordy sprzedaży. “Złamane serce” w tym przypadku nie oznacza bólu i cierpienia, a wzajemne uzupełnianie się i poczucie jedności. Na każdej z połówek można (trwałą i skuteczną techniką diamentową) wygrawerować imię. Podobnie jak w przypadku bransoletki, również ten prezent możemy wzbogacić dedykacją (bez limitu znaków) na tabliczce będącej częścią pudełka. W zawartym tam przekazie powinniśmy oczywiście nawiązać do tego szczególnego wydarzenia, jakim były zaręczyny znajomej pary.   

Lustrzana szkatułka na biżuterię

Jeśli świeżo upieczona narzeczona posiada pokaźną kolekcję biżuterii, nie powinniśmy kupować jej kolejnej ozdoby. W takim wypadku należy raczej zdecydować się na coś praktycznego. Znakomitym pomysłem wydaje się być wręczenie szkatułki na biżuterię. Nie chodzi jednak wcale o nudne pudełko, ale o oryginalny element wyposażenia toaletki. Proponowany przez nas model jest oklejony lusterkami, natomiast na jego wierzchu znajduje się stalowo-cyrkoniowa ozdoba w formie kwiatka i przestrzeń na grawer. Miejsca na przekazanie ciepłych słów lub nawiązanie do okazji jest aż nadto, choć oczywiście możemy zdecydować się na dużych rozmiarów czcionkę.

Zestaw bransoletek - dla Niej i dla Niego

Identyczna ozdoba noszona na przez oboje zakochanych stanowi dowód ich uczucia. W ten sposób narzeczeni pokazują, że utożsamiają się ze sobą nawzajem. Jeśli para pokazuje się publicznie razem, może za pomocą stanowiących komplet bransoletek przekazać jasny komunikat o związku. Produkt wykonany jest z dwóch rodzajów materiału: kauczuku i nierdzewnej stali chirurgicznej. Jego noszenie jest całkowicie bezpieczne nawet dla osób cierpiących na alergie skóry. Stylistyka bransoletek jest bardzo neutralna, dlatego będą one pasować do każdego stroju - zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Ozdobie można nadać dodatkowej wartości grawerując emocjonalną treść (miejsca na nią jest wbrew pozorom całkiem sporo).

Podsumowanie

Upominek wręczany z okazji zaręczyn z pewnością nie może przyćmić prezentów ślubnych. Warto jednak już na etapie przygotowań do tej ważnej uroczystości docenić decyzję znajomej pary. Nawet jeśli tego nie oczekują, potrzebują oni wsparcia i docenienia. Gest w postaci podarunku z pewnością da im siłę na czas oczekiwania!

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel