Twój koszyk jest pusty

Praktyczny prezent na walentynki dla niego

2022-02-03
Praktyczny prezent na walentynki dla niego

W Polsce walentynki zdobywały popularność w latach 90. Obchody tego święta trafiły do naszego kraju wraz z kultem św. Walentego z Bawarii i Tyrolu. Jednym z najpopularniejszych zwyczajów walentynkowych jest wysyłanie kartek z miłosnymi wierszykami. Co ciekawe, to Brytyjczycy rozpowszechnili święto zakochanych na całym świecie i uważają je za własne. Jest tak z tego powodu, że Walentynki rozsławił sir Walter Scott (1771-1832).

Dawniej w Anglii 14 lutego dzieci przebierały się za dorosłych i chodziły do sąsiednich domów, gdzie śpiewały piosenki o miłości. Obecnie w tym kraju największą popularnością cieszą się kartki z bohaterami najsłynniejszego romansu Szekspira, czyli Romeo i Julia. Najstarsza kartka walentynkowa pochodzi z XVI wieku, powstała w Anglii. Została wysłana przez Karola Orleańskiego do żony. Był to list miłosny pisany wierszem wysłany z twierdzy Tower w Londynie, gdzie jej autor był wieziony przez 25 lat.

Walentynkową tradycję w Stanach Zjednoczonych rozpoczęła w połowie XIX wieku Esther Howland z Worceter, zakładając firmę produkującą kartki miłosne. Natomiast w Czechach święto zakochanych obchodzi się dwa razy w roku: 14 lutego i 1 maja. W dniach tych wszyscy zakochani odwiedzają most Karola w Pradze, aby tam zawiesić kłódkę miłości. Inaczej Walentynki obchodzi się w Japonii, tam panie wręczają podarunki panom i to nie tylko swoim ukochanym. Czekoladki wręczane są wszystkim mężczyznom bez wyjątku. Aby je odróżnić, są dzielone na dwa rodzaje „giri-choko” (dla kolegów) oraz „honmei-choko” (dla ukochanego).

Prezent walentynkowy dla ukochanego

Walentynki to święto zakochanych i w tym dniu liczą się miłe gesty, słowa oraz czas spędzony z osobą, którą darzy się uczuciem. Nie zawsze trzeba ją obdarowywać drogim prezentem, czasami wystarczy drobiazg, wspólna romantyczna kolacja z lampką wina lub wieczór z komedią romantyczną.

Jeśli jednak chcemy obdarować swojego mężczyznę dodatkowo jakimś mniej sentymentalnym prezentem, wybierzmy brelok-nieśmiertelnik do kluczy z interesującą sentencją lub skórzany portfel z grawerem z miejscem na karty, banknoty oraz bilon.

Oryginalne prezenty walentynkowe dla mężczyzny

Święto Zakochanych to idealne okazja, aby kupić chłopakowi świetny prezent. Najlepiej wybrać drobiazg nietuzinkowy, który go zaskoczy i sprawi mu radość. Może to być kubek termiczny, z jego imieniem, który przyda się w drodze do szkoły czy pracy.

Dobrym pomysłem będzie także kubek z sercem i wspólnym zdjęciem, w którym nasz ukochany będzie mógł parzyć sobie kawę lub herbatę. Mężczyźnie lubiącemu mocniejsze trunki warto podarować szklankę do whisky z jego imieniem.

Praktyczne prezenty walentynkowe dla chłopaka

Mężczyźni są na ogół bardzo praktyczni, lubią się otaczać rzeczami i przedmiotami, które mogą wykorzystać w swojej pracy, na uczelni lub podczas odpoczynku. Portfel, kubek czy kubek termiczny to upominki, które przydadzą się w codziennym życiu. Na walentynki podaruj swojemu mężczyźnie elegancką zapalniczkę benzynową z grawerem lub stylowy wielofunkcyjny scyzoryk z jego inicjałami.

Praktycznym prezentem dla chłopaka będzie także zestaw noży do sera, zapakowany w drewnianym pudełku z grawerem. Jednym z prezentów na walentynki dla męża może być zestaw akcesoriów do wina ze specjalną dedykacją.

Romantyczny prezent dla chłopaka

Nie każdy mężczyzna jest romantyczny, jednak walentynki to takie święto, które trzeba obchodzić niekonwencjonalnie, z nutką nostalgii i sentymentalizmu. Drugiej połowie z tej okazji warto przygotować romantyczną kolację z winem i ulubioną muzyką.

Można również zaprosić narzeczonego do kina, teatru lub na koncert jego ulubionego zespołu. Jeśli szukasz prezentu romantycznego dla męża, podaruj mu voucher do SPA na masaż lub seans w grocie solnej. Idealny prezent walentynkowy to srebrny męski łańcuszek w pudełku ze specjalną dedykacją lub bransoletka z indywidualnym grawerem.

Atrakcyjny walentynkowy prezent dla niego

Jeśli chcesz swojemu chłopakowi zapewnić ekstremalne wrażenia na walentynki, podaruj mu chwilę z przygodą. Spełnij jego marzenia i zaproś go na przejażdżkę sportowym autem, lot szybowcem lub kurs degustacji piwa.

Twojemu chłopakowi na pewno spodoba się wizyta w escape roomie lub skok na bungee. Po takich ekstremalnych przeżyciach możesz zabrać swojego ukochanego na spacer, wycieczkę lub na pyszną kawę do kawiarni.

Elegancki prezent na walentynki dla męża

Walentynki to najlepsza okazja, aby obdarować narzeczonego czy męża eleganckim drobiazgiem. Jednym z takich prezentów może być stylowy i praktyczny wizytownik z inicjałami lub imieniem ukochanego mężczyzny.

Naprawdę wyjątkowa propozycja na elegancki upominek to zegarek kieszonkowy z indywidualnym grawerem wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Idealny prezent na Walentynki dla stylowego pana, który zawsze elegancko się ubiera, to spinki do mankietów.

Personalizowany prezent na walentynki

Dzień zakochanych to doskonała okazja, aby swojemu ukochanemu wyznać miłość. Można ją wyrazić słowami na kartce walentynkowej lub za pomocą spersonalizowanych czekoladek ze słodką zawartością i miłosną sentencją. Dobry prezent dla chłopaka na walentynki to pluszowa Maskotka Miś z indywidualnie dobranym nadrukiem na koszulce lub poduszka ze wspólnym zdjęciem.

Nie masz pomysłu na upominek walentynkowy dla swojego partnera? Zaskocz go, ofiarując mu kłódkę miłości z waszymi imionami i datą pierwszej randki. Razem możecie wybrać miejsce, gdzie zawiesicie ten symbol waszej miłości.

Mężowi podaruj karafkę i szklanki do whisky z oryginalnym grawerem lub jego imieniem. Najlepszy prezent walentynkowy dla narzeczonego to obraz na płótnie z waszymi wspólnymi fotografiami i specjalną dedykacją lub wyznaniem miłosnym.

Walentynki to dzień, w którym powinno się celebrować miłość. To także idealna okazja, aby wyznać swojemu chłopakowi uczucia, a mężowi czy narzeczonemu przypomnieć, że jest dla nas ważny. Mówi się, że żadne słowa nie są w stanie wyrazić uczuć, dlatego można je okazać za pomocą spersonalizowanego, oryginalnego prezentu. Może to być zwykły kubek do kawy z miłosną sentencją, ramka na zdjęcie z grawerem lub walentynkowa kartka z wierszykiem.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel